1 gün önceden hazırlanan ikramlık öneriniz var mı?

manukahanim

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2015
9
6
Merhaba, eşimin akrabaları akşam çaya gelecek yaklaşık 8-10 kişi olacağız. yeni evli sayılırız ilk defa oturmaya geliyorlar o yüzden ben de biraz özenmek istedim ama çalışıyorum aynı gün hazırlamaya vaktim yok. 1 gün önceden hazırlık yapayım diyorum ama ne yapacağımı bilemedim var mı öneriniz bayatlamayan yada şöyle yaparsan işin kolaylaşır diyeceğiniz ?

Canım mesela paçanga börrği sarıp tepsine diz poşete geçir dolaota beklet sabah pişirirken sosunu sür püşir ünan beklemiş olunca çok daha güzel oluyor kabarıyor

Mesela fındıklı kurabiye yapabilirsin bırak 1 gün önceyi 3 gün önce bile yapsan durdukça güzelleşip ağızda dağılıyor

Sonraa, eğer salata tarzı bişey yapacaksan misafirlerine malzemelerini doğrayabilirsin atıyorum kuskus yapıcaksındır maydanozunu dereoturu kapya biberini turşunu mısırını hazırla karıştır koy bir kaba at dolaba akiamdan. Yarın haşla kuskusunu kat yağını limonunu tuzunu kırmızı biberini mis gibi salata

Patates çanağı yapabilirsin aşşşırı güzel oluyor hem görseli hem tadı, haşla patateslerini ez akşamdan dolaba at yine , sonra bi kaba yoğurt mayonez turşu mısır yap karıştır kapaklı bi kapta at. Sabah kalk oatatesini tuzla kıröızı biberle yoğur çanak şekli ver kaşıkla yoğurtlu sosundan koy üzerinede pul biberi yağ ile kızdırıp birer çay kaşığı dök bi küçük maydonoz koy tam bir davet görseli olur

Mercimek köftesi yapabilirsin yine akiamdan yoğur sabah kalk sadece şeklini ver marulunu akiamdan yıka sabaha önünden gelir

Çoğu börek hazırlanıp pişirilmeden dolapta bekletilebiliyor. Kek türü de yapabilirsiniz ıslak kek, ağlayan pasta, Kıbrıs tatlısı ve bunlar bekledikçe güzelleşir. Salata türü ise malzemesini doğrayıp saklama kabında bekleyebilirsiniz sossuz. Kuru dolma da yapılabilir ben severim çayla ertesi güne hiçbir şey olmaz. Başka da gelmiyor aklıma ya 🤔

Valla ben misafirim oldupu zaman bu saydıklarımı falan hrp geceden yaparım tatlımı bide, sabaha sadece eğer poğaça vs yapacaksam o kalır sabah kalkar kalkmazda yoğururum hamurumu beklerim gelmesini

Bak geceden yaptığım börekler, diğer masadada patated çanağı var . Umarım fikir olur 😍

Eklentiler

• 5BB0E783-6843-4AD3-8099-6CC0724D4694.jpeg
    5BB0E783-6843-4AD3-8099-6CC0724D4694.jpeg
    150,4 KB · Görüntüleme: 218
  • D5DDAA50-7341-4AAB-BC4B-798D155BA0DE.jpeg
    D5DDAA50-7341-4AAB-BC4B-798D155BA0DE.jpeg
    84,1 KB · Görüntüleme: 170
  • E06AA6A8-D0E6-449A-A54E-7DE12EB28921.jpeg
    E06AA6A8-D0E6-449A-A54E-7DE12EB28921.jpeg
    119,2 KB · Görüntüleme: 199
  • IMG_5583.jpeg
    IMG_5583.jpeg
    198,9 KB · Görüntüleme: 211
Çoğu börek hazırlanıp pişirilmeden dolapta bekletilebiliyor. Kek türü de yapabilirsiniz ıslak kek, ağlayan pasta, Kıbrıs tatlısı ve bunlar bekledikçe güzelleşir. Salata türü ise malzemesini doğrayıp saklama kabında bekleyebilirsiniz sossuz. Kuru dolma da yapılabilir ben severim çayla ertesi güne hiçbir şey olmaz. Başka da gelmiyor aklıma ya 🤔
kıbrıs tatlısı çok güzel fikir avaba bi gece önceden yapsam üst muhallebisinde çatlama falan olur mu ki bir de ben daha önce hiç yapmadım tutturması zor değil dimi :/

kıbrıs tatlısı çok güzel fikir avaba bi gece önceden yapsam üst muhallebisinde çatlama falan olur mu ki bir de ben daha önce hiç yapmadım tutturması zor değil dimi :/
Hayır hayır üzerini streçleyerek kaldırırsan hiçbir sıkıntı yaşamazsın hatta servis ederken aşırı rahat edersin dilimlerin kalıp gibi çıkar

X