Tek çare boşanmak mı?

Çocuklarınıza anneniz bakar mı siz çalışsanız eviniz kira mı tam bilmiyorum ama yada biraz bekleyin hiçbişey yokmuş gibi davranan aldatmış artık bunu değiştiremezsiniz ailenize de boş yere anlatmayın açıktan okulu bitirin inanın zor değil bi gün kapıyı çarpıp gidebilmek için adım adım çıkın merdivenleri şuna birden ayrılırsanız dediğiniz gibi kimse sahip çıkmaz eşinizde biraz sorumsuz galiba sen kendine yavaştan yeni hayat kurmaya başla canım bu adamla hayat geçmez iki çocukla olsun geç değil benim arkadaşım da senin yaşında iki çocukla boşanmıştı ama o memurdu fakat sonrasında baya üniversite okudu kaptanlık okudu suan çocukları kocaman kendi 30 yaşında yavaş yavaş kendini hazırla eşinden de hazır yanındayken alabildiğin kadar para al da koy kenara

Gerçekci ol yakınlaşma bugün olmasa yarın olur yarın olmaz seneye olur adam iki düzeldim imajı yapar sen hamile kalırsın bu sefer üç çocukla 30 yaşına kadar el mahkum oturursun. Kocana güvenme sen kendi önlemini al spiral taktır +hap iç yada aylık iğnelerden yaptır. Okumaya çalışmaya gönlün varsa 25-26 yaşında güçlü bir kadın olursun yada o yaşlarda bu kocayı bırakır başka kocaya muhtaç kalırsın. Evde normal davran darlama seni karısı gibi görmüyor sende kocan gibi görme size barınma yiyecek sağlayan biri gibi düşün. Bırak o seni uysal sessiz sansın hayatını yaşasın ki sende alttan alttan okul iş durumlarını hallet. Okuyacaö seni bırakacam vs dersen sana köstek olur böyle adamlar politik davran
Forumda gezinirken yorumunuza denk geldim ne güzel yazmışsınız.
Ben de maalesef bu madde konusundan muzdaribim . Napacağımı bilemiyorum . Eşimde bende üniversite mezunuyuz aslında. Hatta benim gelirim eşimden yüksek kendi işimi yapıyorum. 7 yıllık evliyim Bir tane çocuğum var . Eşimde alkol hep vardı sorun olacak kadar olabiliyordu bazen ama idare ediyordum son 1 yıldır met içtiğini öğrendim dünyam başıma yıkıldı . Tedavi diyorum yanaşmıyor ve kendisi de kurtulmak istiyor . Yaklaşık 1 aydır içmiyor içtiği semte bile gitse içmiyor . Buna eminim çünkü içince anlaşılıyor bu meret ama maalesef bu seferde bunu esrarla bastırıyo esrar içiyo ve esrarın zararı olmadığını savunuyor. Napacağımı şaşırdım seviyorum da vazgeçmekte zor geliyor bana. Bizim öyle aldatma falan olaylarımızda yok kişisel hiç bir problemimiz olmadı 7 yıllık evliliğimizde tek sorun alkol oldu keşke hep öyle kalsaydı diyorum şimdi de başıma bu çıktı bir sefer psikiyatriye gitti daha da gitmedi .

Ben de maalesef bu madde konusundan muzdaribim . Napacağımı bilemiyorum . Eşimde bende üniversite mezunuyuz aslında. Hatta benim gelirim eşimden yüksek kendi işimi yapıyorum. 7 yıllık evliyim Bir tane çocuğum var . Eşimde alkol hep vardı sorun olacak kadar olabiliyordu bazen ama idare ediyordum son 1 yıldır met içtiğini öğrendim dünyam başıma yıkıldı . Tedavi diyorum yanaşmıyor ve kendisi de kurtulmak istiyor . Yaklaşık 1 aydır içmiyor içtiği semte bile gitse içmiyor . Buna eminim çünkü içince anlaşılıyor bu meret ama maalesef bu seferde bunu esrarla bastırıyo esrar içiyo ve esrarın zararı olmadığını savunuyor. Napacağımı şaşırdım seviyorum da vazgeçmekte zor geliyor bana. Bizim öyle aldatma falan olaylarımızda yok kişisel hiç bir problemimiz olmadı 7 yıllık evliliğimizde tek sorun alkol oldu keşke hep öyle kalsaydı diyorum şimdi de başıma bu çıktı bir sefer psikiyatriye gitti daha da gitmedi .
Merhaba, öncelikle çok geçmiş olsun. Uyuşturucu kullanan herkes esrarı çok basit görüyor zararlarına hiç inanmıyorlar. Gerçekten temizlenene kadar ayırt edemiyorlar eğriyi doğruyu. Ki zaten tüm uyuşturucu bağımlılarının da ilk basamağı esrar oluyor.
Sanırım çok yeni kullanıcı o yüzden bir nebze umut olabilir ayrılmakla tehdit edin ve bir şekilde tedaviye zorlayın. Gerekirse taşının tamamen bu ortamlardan uzaklaşsın. Ne kadar bıraksa da arkadaşlarından biri esrarı uzatıp al bir fırt çek dediğinde içecektir eminim. Yolunuz uzun ve zor, Allah yardımcınız olsun. Bırakmaya niyeti olmazsa da siz onu bırakın.

Sizin durumunuz farklı sizin mesleğiniz ve geliriniz var buna rağmen berabersiniz ve çocuğunuz var. Hiç mi çocuğunuza acımıyorsunuz ben anlamıyorum , metten dönüş yok. Tedavi tedavi diye boşuna dolanmayın çünkü imkansıza yakın. Çocuğunuzu tırnağınız kadar seviyosanız yolları ayırırsınız yoksa çocuğunuzun kaderide farklı olmayacak, annesiniz siz ya bu kadar koca diye adamın peşinde dolanmak nedir bu hayatta evlattan ötesi mi var. İmkanları olduğu halde koca sevdasına boşanamayan kadınlara zerre acımıyorum kusura bakmayın.

Çok erken evlilik çocuk meselesini kapatalım diye ikinciyi yapmak yaşınız kaç basınız kaç ....her ikinizde hayatı yaşamadan sorumluluklar sorumluluklar....olan olmuş Allah bağışlasın lakin yıpranmış çünkü ekstra yük hayat zor daha da zor hale gelmesi her ilişkiyi yüzde 99 u böyle yapar.....Yara almadan çıkmak zor bu işten boşanma konusuna birşey diyemem nereye kadar sürer böyle sürsede mutlu doygun iyiye gidermi ....sanmıyorum ....Bir b planı lazım size çok erken koşup finişe gitmeyecek bir evlilik bu ....Bir şekilde şimdiden geleceği planlayın

Merhaba, öncelikle çok geçmiş olsun. Uyuşturucu kullanan herkes esrarı çok basit görüyor zararlarına hiç inanmıyorlar. Gerçekten temizlenene kadar ayırt edemiyorlar eğriyi doğruyu. Ki zaten tüm uyuşturucu bağımlılarının da ilk basamağı esrar oluyor.
Sanırım çok yeni kullanıcı o yüzden bir nebze umut olabilir ayrılmakla tehdit edin ve bir şekilde tedaviye zorlayın. Gerekirse taşının tamamen bu ortamlardan uzaklaşsın. Ne kadar bıraksa da arkadaşlarından biri esrarı uzatıp al bir fırt çek dediğinde içecektir eminim. Yolunuz uzun ve zor, Allah yardımcınız olsun. Bırakmaya niyeti olmazsa da siz onu bırakın.
Evet tehdit ediyorum adliye önüne kadar gittim geldi peşimden met kullanmıyor şuan tekrar kullanır mı bilmiyorum ama benim için esrar da çok büyük bir problem en azından metin zararının farkında ve istemiyor bu bir basamak ama esrar için aynısını düşünmemesi beni çok mu çok üzüyor. Çaresiz bırakıyor

Sizin durumunuz farklı sizin mesleğiniz ve geliriniz var buna rağmen berabersiniz ve çocuğunuz var. Hiç mi çocuğunuza acımıyorsunuz ben anlamıyorum , metten dönüş yok. Tedavi tedavi diye boşuna dolanmayın çünkü imkansıza yakın. Çocuğunuzu tırnağınız kadar seviyosanız yolları ayırırsınız yoksa çocuğunuzun kaderide farklı olmayacak, annesiniz siz ya bu kadar koca diye adamın peşinde dolanmak nedir bu hayatta evlattan ötesi mi var. İmkanları olduğu halde koca sevdasına boşanamayan kadınlara zerre acımıyorum kusura bakmayın.
yok hayır kusura bakmıyorum doğru söylüyorsunuz. Koca sevdası diye dolanmıyorum ama bir çırpıda bırakmak çok zor geliyor bana belki vicdan yapıyorum belki başka birşey . Met şuan kullanmıyor tekrar kullanma ihtimali var mı mutlaka vardır . Ama şuan esrarla mücadele eder durumdayım metle değil . Kendisi bunun iyi bişey olmadığının farkında istemiyorda zaten . Ama esrar için zararı yok gözüyle bakıyor beni üzen bu farkındalık her zaman için bir basamaktır. Kızım babaya çok düşkün o da çok düşkün kızına . Ha diyeceksiniz ki düşkünse yapmamalı yüzde yüz katılıyorum yapmamalı ama çok zayıf karakterli iradesiz ve doktor söyledi bağımlı kişiliksiniz ve bu bir hastalık dedi . Önüne çay koysam keyif alsa onunda başımlısı olabilir yani bilmiyorum meti 6 aydır hayatından çıkarmaya çalışıyordu ben 2 aydır biliyorum bu durumu. Ara ara kendini eve kapattı dışarı çıkmayalım falan dedi kendince bu şekilde yol çizip atlatmaya çalıştı benim de çabam acaba bir umut esrarda biter mi

Evet tehdit ediyorum adliye önüne kadar gittim geldi peşimden met kullanmıyor şuan tekrar kullanır mı bilmiyorum ama benim için esrar da çok büyük bir problem en azından metin zararının farkında ve istemiyor bu bir basamak ama esrar için aynısını düşünmemesi beni çok mu çok üzüyor. Çaresiz bırakıyor
Çok haklısınız, esrar beyin hücrelerini öldürüyor. Bir süre iştah açıyor ve uyku yapıyor. Ancak belli sürenin sonunda o da değişiyor iştahı kapanacak uyku sorunu başlayacak vs vs. Sadece öyle o anlık keyif almakla bitmiyor etkileri o kadar fazla ki kendisi bile bırakana kadar anlamayacak. Kafası çalışan bir adam belli ki açın youtubetan esrarın zararıyla ilgili videolar izlettirin. Anlatmaya çalışın yine de anlamıyorsa zamanınızı boşa harcamayın

Çok haklısınız, esrar beyin hücrelerini öldürüyor. Bir süre iştah açıyor ve uyku yapıyor. Ancak belli sürenin sonunda o da değişiyor iştahı kapanacak uyku sorunu başlayacak vs vs. Sadece öyle o anlık keyif almakla bitmiyor etkileri o kadar fazla ki kendisi bile bırakana kadar anlamayacak. Kafası çalışan bir adam belli ki açın youtubetan esrarın zararıyla ilgili videolar izlettirin. Anlatmaya çalışın yine de anlamıyorsa zamanınızı boşa harcamayın
Gerçekten öyle şuan iştahı çok açık kilo bile aldı . Ve yaptığını normal sanıyor. Benim eşim kimsesiz büyüdü neredeyse baba yok anne sevgisizliği . Zayıf karakterli kafasına vur ekmeğini al cinsten . Ve ben bu tip insanları sevmem masum görüşmelerde aptalca gelirler . Kızıyla arası çok iyi ayırmaya kıyamıyorum. Her ne kadar dılardan bakılınca nasıl dense de öyle hissediyorum işte. Aslında kendisi çok iyi biliyo bunun kötü bişey olduğunu ama toplum genelinde öttür günahı yoktur denen o saçma laf ardına sığınıyor. Çünkü zorlukla başa çıkmayı yıllarca alkol alarak bastırmış bir kişi . Biraz daha mücadele edeceğim sonrası dediğiniz gibi. Aslında şuan kendi evimde kendime ayrı dünyam varmış gibiyim kendimce planlarım var hep kafamda kendimce birikim yapıyorum maddi her olanağı kendime sağlamış durumdayım ama maneviyatım cesaretsiz o ipi koparamıyorum çünkü 1 ay çok iyi oluyoruz herşey yolunda sonra bir bakıyorum yine kötü olmuşuz. İnsanın gözünü boyamanda işte hep o iyi günler oluyor . Sanırım ben de bu yönde. Zayıf karakterliyim

Boşan demeyi çok isterdim ama iş yok,arkanda duran aile yok,2 çocukla nereye boşanacaksın? Kiralar almış başını gidiyor,her şey ateş pahası. Gerçekçi olmak lazım şu durumda boşanamazsın malesef.

Sana verebileceğim tek tavsiye hazır yaşın daha genç eğitimine odaklan,2 yıllık güzel bir bölüm kazanmaya çalış. Ya da en kötü lise mezunu olarak kpssye gir. Başka türlü bu adama muhtaçsın yoksa.

yok hayır kusura bakmıyorum doğru söylüyorsunuz. Koca sevdası diye dolanmıyorum ama bir çırpıda bırakmak çok zor geliyor bana belki vicdan yapıyorum belki başka birşey . Met şuan kullanmıyor tekrar kullanma ihtimali var mı mutlaka vardır . Ama şuan esrarla mücadele eder durumdayım metle değil . Kendisi bunun iyi bişey olmadığının farkında istemiyorda zaten . Ama esrar için zararı yok gözüyle bakıyor beni üzen bu farkındalık her zaman için bir basamaktır. Kızım babaya çok düşkün o da çok düşkün kızına . Ha diyeceksiniz ki düşkünse yapmamalı yüzde yüz katılıyorum yapmamalı ama çok zayıf karakterli iradesiz ve doktor söyledi bağımlı kişiliksiniz ve bu bir hastalık dedi . Önüne çay koysam keyif alsa onunda başımlısı olabilir yani bilmiyorum meti 6 aydır hayatından çıkarmaya çalışıyordu ben 2 aydır biliyorum bu durumu. Ara ara kendini eve kapattı dışarı çıkmayalım falan dedi kendince bu şekilde yol çizip atlatmaya çalıştı benim de çabam acaba bir umut esrarda biter mi
Bakın bide kızınız varmış burada daha öncede benzer konuya yazdım, kapıya uyuşturucu için alacaklılar geldiğinde sakın ah vah etmeyin bunun sorumlusu sizsiniz. Bunlar yaşanmadı mı yaşandı. Ben neler gördüm ne vakalar aldım asla sonuç değişmiyor siz hayal kuruyosunuz kızınız o evde büyüdüğü sürece ya kendiside öyle olacak yada babası gibi bi adamla ömür çürütecek ya sana ya babasına çekecek rol model alacak ikiside facia. Kızım babasına düşkün masallarınıda bırakın kimse uyuşturucu içen bir babaya düşkün olamaz. Aklı erdiğinde hayatı mahvolduğunda birde dönüp sorarsınız kızınıza.

Bakın bide kızınız varmış burada daha öncede benzer konuya yazdım, kapıya uyuşturucu için alacaklılar geldiğinde sakın ah vah etmeyin bunun sorumlusu sizsiniz. Bunlar yaşanmadı mı yaşandı. Ben neler gördüm ne vakalar aldım asla sonuç değişmiyor siz hayal kuruyosunuz kızınız o evde büyüdüğü sürece ya kendiside öyle olacak yada babası gibi bi adamla ömür çürütecek ya sana ya babasına çekecek rol model alacak ikiside facia. Kızım babasına düşkün masallarınıda bırakın kimse uyuşturucu içen bir babaya düşkün olamaz. Aklı erdiğinde hayatı mahvolduğunda birde dönüp sorarsınız kızınıza.
Tedavi şansını denemek yerine sokağa mı atalım ben bunu yapamıyorum şuan. Kapıma şuan kimse gelmedi gelemezde . Eşim maalesef bu yanlışa düşürdü kendisini ama sokak serserisi değil . İnanın asla tahmin etmeyeceğiniz insanlar esrar kullanıyordur. Lanet gelsinki yapıyorlar bunu asla yapmaz dediğimiz kişiler yapıyor hem de
Ben facia bir insan değilim…
Kötü bir durumla karşı karşıyayım maalesef şaşkınım yorgunum üzgünüm beterim yani çıkış yolu arıyorum.
Yargılamıyorum sizi sadece merak ettim ne vakalar aldım dedinizya mesleğiniz nedir

Tedavi şansını denemek yerine sokağa mı atalım ben bunu yapamıyorum şuan. Kapıma şuan kimse gelmedi gelemezde . Eşim maalesef bu yanlışa düşürdü kendisini ama sokak serserisi değil . İnanın asla tahmin etmeyeceğiniz insanlar esrar kullanıyordur. Lanet gelsinki yapıyorlar bunu asla yapmaz dediğimiz kişiler yapıyor hem de
Ben facia bir insan değilim…
Kötü bir durumla karşı karşıyayım maalesef şaşkınım yorgunum üzgünüm beterim yani çıkış yolu arıyorum.
Yargılamıyorum sizi sadece merak ettim ne vakalar aldım dedinizya mesleğiniz nedir
Paramediğim. Hayat sizin hayatınız bol şans diyecek bir şey yok

Bu sayfada hep konuları okurdum.
İlk kez yazıyorum. Çok çaresiz hissediyorum.
Uzun olacak lütfen siz deneyimli ablalarım ve kardeşlerim bana yardımcı olur musunuz ?

Ben şuan 22 yaşında ve oldukça genç bi yaşta evlenmek zorunda kalan bi kadınım. 5 senelik evliyim. 4 yaş ve 6 aylık olmak üzere 2 çocuğum var. Eşimde 25 yaşında. Çok uzatmadan direk konuya girmek istiyorum.

Eşimle sevgiliyken kendisi serseri tipli bi insandı. Yasaklı madde kullanımı dahi varmış bunu çok sonralardan öğrendim. Böyle bi insanla ne işin vardı diyebilirsiniz. Çok da haklısınız ama ergenlik kafası ne yazık ki. Çok küçük yaşta kaçarak evlenmek zorunda kaldım. Kendi ailem özellikle babam çok tutucu bi insan. İlk dönemler çok zor zamanlar yaşadım. 5 ay ev içinde kalmaya dayanabildim ve ayrı eve çıktık. Ne çıkmak ama hiçbir şeyimiz yoktu. Maddi manevi çok zorluklar çektik. Evliliğimizin ilk 2 senesinde çok kavgalarımız oldu. 1-2 ay süren ayrılıklarımız da oldu ama her defasında bi araya geldik. Yada her ikimizde gelmek zorunda kaldık. Her neyse, 3. Senemizde annemin karaciğer sirozu olduğunu öğrendik nakil olması gerekiyordu. Ben donör olmayı kabul ettim çünkü verebilecek başka kimse yoktu. Eşim bebeğimizin küçük olmasından dolayı kendisi donör olmak istedi ve anneme karaciğerini verdi.(bu konuda kendisine hala çok minnettarım)

Evliliğimizin sonraki seneleri herşey düzene oturmaya başladı hatta öyle iyiydik ki çocuğumuz yanlız büyümesin kardeşi olsun ve çocuk konusunu tamamen kapatalım dedik ve ikinci bir çocuğumuz oldu.

Gel gelelim asıl meseleye. Buraları biraz anlatma sebebim asıl olayı daha detaylı sizlere aktarabilmek.

Eşim kurye. Kirada oturuyoruz. İşi gereği telefon kayıtlarında hep yabancı numaralar olur. Müşterileri kendi hatlarından arıyorlar.
Dün akşam 6. His mi desem ne desem bilemiyorum ama eşimin telefonunu ( önceki birkaç olaydan dolayı hafif şüphelerim vardı) karıştırırken gözüm bı numaraya ilişti. Yaklaşık 10 gündür bu numarayla karşılıklı araşıyorlar. Konuşmaların hepsi 1 dakika civarı.
( Eşimin iş yerinde şebeke çekmiyor bende normal arayıp wpden ara derim hep. Bu kızla da birbirlerine haber verip wpden araşmış olabilirler)
Buraya kadar normal müşteri olabilir. Ama bi konuşma kaydı 20 dakika olunca şüphelendim. Ne konuşmuş olabilirlerki 20 dakika dedim ve numarayı rehbere kaydettim. Kız profiliydi. Numarayı hemen kendi telefonuma da kaydettim ve fark ettim ki kızın son görülmesi ve hakkında yeri eşim de görünüyor ama bende görünmüyor. Demekki eşimin numarası kızda kayıtlı. Ertesi sabah çok yakın kuzenime derdimi anlatmak istedim. ( Hamileyken eşim kızımızın adı dilan olsun derdi hep kabul etmezdim) kuzenim numarayı ver yanlış numara bahanesiyle arayayım dedi ve kızın adı Dilan çıktı. Tabi fıttırdım gözü döndü bı an ve hiç düşünmeden kızı aradım. Olayı aynen anlattım ve eşimle ne alakanız var diye sordum. Kız bana kimden bahsettiğiniz anlayamıyorum numarasının son 4 hanesini söyler misiniz dedi. Söyleyince de Siz kurye olan X den mi bahsediyorsunuz. Biz onla abi kardeş gibiyiz. Geçen gün sizden çocuklarından bahsetti sizi çok sevdiğini falan söyledi gibi şeyler dedi. Panik olup saçmaladı gibi geldi bana. Ardından da inanın sandığınız gibi bişey yok dedi.
Kapattık eşimi aradım telefonu meşguldü. Büyük ihtimal kapattıktan sonra kız kendisini aradı diye düşünüyorum. Telefonda olan biteni ona anlattım. İnkar etti tabi klasik türk erkeği.

Kızı konforensa aldık. Ve kız orda ben sizin dediğiniz kişiyi tanımıyorum ilk aradığınız da da söylemedim mi dedi. Ben şok. Hani konuştuk böyle böyle dedin diyorum bana fotoğrafını atsana bakayım omu diyor atınca da hayır ben bu kişiyi ilk kez görüyorum diyor. Eşim de kesinlikle kızla konuşmuyor ve biz tartışmaya başlıyoruz. Kızı konforenstan çıkardım. Eşime bana bu kızla olan arama kayıtlarını atar mısın dedim. Attı ve 1 kayıt bırakıp (o bir kayıdı da müşteri bu diyebilmek için bıraktı eminim )geri kalan hepsini silmiş. Eve çağırdım direk hareretli bı şekilde tartıştık kayıtları silmissin dediğimde ise bana şizofren olduğumu asla kayıt silmedigini söyledi ve çocukları üzerine yemin etti. Beni aldatmamış kesinlikle ama ben yapmadığı halde ona inanmıyormuşum ve asıl bundan sonra yapmaya başlayacakmış
İnanmadım tabi hattı benim üzerime operatör uygulamasından kayıtları açıp gösterdim numara tam görünmüyor ama sonu belli. Bana bu saatlerde konuştuğun sonu aynı olan numara gostersene dediğimde tabi yoktu.
( Eşim asla kayıtlarını silmez çünkü genelde. Bunu tartışma anında kendide söylemişti)

Sonrasında bilmiyorum işyerinde birbirimizin telefonunu kullanabiliyoruz başkası aramıştır ben aramadım diye inkar etmeye başladı. Bende kanıtla o zaman dedim tabi tık yok. Kendimi rezil edemem ben falan diye saçmalamaya başladı. Babanı ve benim babamı ara gelsinler olmuyor böyle sana sadece çocuklarım için katlanıyorum artık ona bile katlanamıyorum. Sevgi var içim de ama hep sen böyle şeyler yapıp azaltıyorsun dedi. ( Daha önceden de böyle tam kanitli olmasa da bikac şüpheden kavgamız olmuştu.)

Ardından kavgamız hararetlendi bikac kez üzerime yürüdü sinir krizi geçirdi gibi oldu
Ben yapmadım ben yapmadım diye tekrar edip edip bağırdı. Binayı kaldırdı resmen. Ve sonra bana senin yüzünden yasaklı madde kullanıyorum dedi... 2 gün önce evlendiğinden beri ilk kez kullanmış ve buda benim yüzümdenmiş. 2 gün önce hiç bi sorunumuz yoktu halbu ki. Bende artık patladım ve bı süre eve gelme kafamızı toparlayıp adam akıllı konuşalım dedim. Hayır neymiş çocukları da bu evdeymiş ve gelecekmiş. Benden birşey beklemiyormus zaten artık ona kadınlık yapmamı yemek hazırlamamı elbiselerini yıkamamı hicbiseyimi de artık istemiyormuş.
Bu olaylardan sonra işine döndü ve beni 3 saat boyunca asla aramadı. Sonrasında ben bana attığı ekran kaydına tekrar baktım ve en altta "arama silindi geri al" yazısı gördüm. Aradım ve ona söyledim. Hani silmemiştin diyen. Sadece bir aramayı sildigini onuda arkadaşının yapmış olduğunu yanlış anlaşılmasın diye sildigini söyledi. Halbuki 20 den fazla arama vardı. Hicbisey demeden kapattım. Sonra kendisi aradı ve yarın sabah kardeşiyle eşinin kahvaltıya geleceğini söyledi. Onları severim uygun oldukları bı vakit çağırmayı düşünüyorduk zaten daha biz kavga etmeden önce konuşmuşlar sözde. Bende hiç bı şekilde bu vaziyette misafir ağırlamayacağımı onlara istesem de güler yüz gosteremeyecegimin söyledim. Çağırdım artık ne diyecem diyince de bende sen iyi bahane bulursun yada olmadı karımı aldattım karım misafir kabul etmiyor ondan diyebilirsin dedim. Aldatanin Allah belasını versin. Kocasına iftira atan kadının da Allah belasını versin gerçi artık karım değilsin dedi. Bende karın olmadığıma göre misafir konusunu konuşmaya gerek yok deyip yüzüne kapattım. Eve geldi. Hiç bu konudan bahsetmedik birbirimizin yüzüne bile bakmıyoruz. Sadece çocuklarla ilgilendi. Yemeğini kendi ısıtıp yedi. Ve ben yatağımı ayrı bıraktım. Şuan ne yapacağımı bilmiyorum. Lütfen bana bi akıl verir misiniz.? Boşanmak istiyorum ama ev hanımıyım gelir yok bişey yok 2 çocukla nasıl olacak diyorum. Ailem asla destek çıkmaz babam kocamı savunur. Ameliyattan sonra eşim ne dese onun arkasında sürekli zaten. Bana annenin hayatını kurtardı sen ne yapıyorsun tarzında cümleler kurar. Oda geçmişte sürekli annemi aldattı ve bu konular onun için önemsiz. Ama kadın yaparsa hakkı ölümdür diyebilecek kadar cahil bir adam. Ne yapacağımı bilmiyorum. Kendimi çıkmaz da hissediyorum. Eşimle konuşamıyorum hemen kavgaya bağlıyor ve çocuklarım korkuyor. Boşanmak istiyorum desem de dalga geçer bı şekilde boşan diyor. Lütfen bana bi akıl verin. Ne yapmalıyım. Ben annem gibi olmak istemiyorum susup sinmek aldatıldığımı bildiğim halde biseyler yapmadan durmak istemiyorum. Aynı evin içinde ne yapabilirim ? Çocuklarımın huzurunu kaçırmadan? Lütfen bana bir akıl verin. Saat gecenin 4ü ve ben çıldıracağım.
Yazınızı okudum üzüldüm ama bu hayatta ölüm hariç herseye care vardır Yazınızı okurken ilk aklıma gelen Mor çatı Kadın sığınma evleri geldi aklıma Oraya sığınıp çalışmaya başlayabilirsiniz bence Biz çok güçlüyüz o güç içimizde var sadece biraz cesaret lazım ❤🤲

X