Zorunlu Kürtaj

thdz

Üye
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2022
28
21
25
herkese merhaba,

9+1'ken kontrole gittiğimde (şikayetim yoktu normal kontrole gitmiştim) bebeğimin kalbinin durduğunu öğrendik. ertesi gün kürtaj için hastaneye yatış yaptım.
Damar yolum açıldı. Bir ağızdan iki de vajinadan ilac verdiler kanama başlaması için. Vajinadan verilen ilaçlar acıtmıyor.

3 saat geçmesine rağmen kanama olmadı bende. İşlem odasina aldılar, anestezi doktoru, kendi doktorum ve asistanları ile ebe vardı odada. Oksijen tüpü bağladılar, 5 dakika sonra da damar yolundan bir ilaç yaptilar ve içime çektim. Başım döndü gerisini hatırlamıyorum uyandığımda odamdaydim islem sadece 10 dakika sürdü.

Kürtaj can acıtan bir olay degil. Ruhu acıtıyor tabi ama oraya girmiyorum. İslem basit, sonrasında biraz ağrım oldu ama benim canim biraz tatlı zaten. Bu mesajı benim gibi kürtajdan korkan kadınlar için yazıyorum. Korkmayın hiç acımıyor. Doktor ilk gebelikte olabileceğini söyledi ama ben yine de gereken testleri yaptiricam.

Sorum, başına gelip de sonrasinda sorunsuz gebelik yaşayan var mi?

Sağlıklı günler

Ben de 12 haftalık bebeğimi bu şekilde kaybettiğimi öğrendim. Sana ilk tavsiyem kendini çok sıcak tut sakın soğuk alma bol su iç HCG degeribi takip et 1 adet geçince ovulasyon kullan inşallah sağlıklı gebeliğin olur ben şimdi yeniden hamileyim bebeğim sağlıklı çok şükür

lnsallah. çok teşekkür ederim

bende cuma günü aynı şeyi yaşadım. 12 olmalıydık ama 8+4 te kalbi durmuş. saat 12de odaya alındım dil altı hap ve vajinal fitil verildi. sancılar başladı saat 2 de ilaçlar tekrar edildi. sancılar dahada arttı ama beklenen düşük yada kanama gerçekleşmedi.
1 de geleceğini söyleyen doktorum 4 te geldi. neyse geldi işlem başlayacak ve bitecek diye düşündüm...
anestezi uzmanı ilacı enjekte etti. doktor bayılmamı beklemeden işleme başladı. aşırı acılıydı. tamam kese geldi dediğini duydum. acıdan çığlıklar attım. ''bir terslik var neden bayılmadı yeni damar yolu açın'' dediler. bu sefer elime damar yolu açıldı tekrar anestezi verildi. sonrasında bayılmışım....
ilk açılan damaryolu yanlış açılmış verilen anestezi koluma doldu. şuan hala acıyor ve sertlik var..
kendimdeyken kürtaj yapıldı....
sonra anestezi uzmanı pişkin pişkin odaya gelip ''ilk yaşananlar normal kontroldu operasyon başlamamıştı yani'' diye hikayeler anlattı...
yaşattıkları fiziki acıdan kendi kaybımı unuttum. travma üstüne travma yaşadım sayelerinde

ahh inanamiyorum nasil bir ihmalkarlik cok gecmis olsun. Allah bu aciyi unutturacak baska aci yasatmasin bize su mübarek gunde

Bende 10 haftalık düşük yaptım narkoz ve uyuşturmadan kürtaj yapıldı ona rağmen çok acılı bir işlem değil. Ve 6 Ay bekledikten sonra hamile kaldım şuan 32 haftalık gebeyim

İnşallah en kısa sürede sağlıklı bir gebelik geçirip bebeğinizi sağlıkla hayırla kucağınıza alırsınız. Çok üzüldüm adınıza Rabbim kimseye yaşatmasın

Bende 10 haftalık düşük yaptım narkoz ve uyuşturmadan kürtaj yapıldı ona rağmen çok acılı bir işlem değil. Ve 6 Ay bekledikten sonra hamile kaldım şuan 32 haftalık gebeyim
canim ben 5. Haftamdayim ve bebegim düsmek üzere doktor sali gününe kadar bekleyelim düsmezsr kendiliginden kürtaj yapicam dedi cok korkuyorum ama kürtaj olmaktan hem fiziksel olarak hemde ruhsal olarak cok yipranicam. Zaten cok zor bi dönem brnim icin cok istiyodum hamile olmayi kucama alamadan kaybettim. Kürtajla dahada yorulmak istemiyorum. Sizce ne yapsam kanamami arttirabilirim düsügü başlatabilirim. Bi bilginiz varmi lütfen yardim edin

Geçmiş olsun canım benim sabah 9 dan akşam 10 kadar sürdü önce normal yolla düşürdüm sonra kanamayı kesmek için kürtaj oldum senin 5 haftalık çok küçük adet olur gibi düşürürsün hiç sıkıntı yapma. Ekstra olayı ne hızlandırır inana hiç bilmiyorum duymadım da kürtaj dan da korkma çünkü seni uyutuyorlar 5 dk sonra uyanıyorsun hiç ağrın sızın yok işe bile gidebilirsin gözümde büyütme Allah yardımcın olsun

Insallah öyle olur ilk gebeligim oldugu icin cok tedirginim uykularim kaçiyo artik sabahlara kadar dusünüp duruyorum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…