Sivilceli Ciltler Zoretanin Kullananlar Lütfen Okuyun !

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri

Catherinezetajones

HukukçuHanım:)) /uğurum
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2011
117
5
Kızlar öncelikle merhaba, biraz uzun yazacağım vaktinizi alacağım ama başlıkta zoretanin kullananlar dedim,eminim ki bu ilacı kullananlar, bu ilaçla ilgili birçok şey duydukları,duymaya hazır oldukları için baştan bu yazıyı safsata olarak göreceklerdir ama lütfen okuyun gerçekten önemli :)
Öncelikle bu tedaviye başlayanlara,şu anda devam edenlere ve kullanıp iyi ya da kötü sonuç anlara topluca geçmiş olsun diyorum.
Biliyoruz ki herkesin cildi aynı değil, kimimizinki hassas,kimimizinki kuru,kimimizinki yağlı vs vs. Yani bir arkadaşımız makyajını çıkarmaz hatta sabah kalktığında yüzünü bile yıkamaya üşenir ama tek sivilce dahi yoktur suratında,deyim yerindeyse bebek gibidir yüzü. Ama bazılarımız da ne kadar özen gösterirsek o kadar artar sivilceler, beyaz iltihaplar oluşur,kızarır,bozarır,lekeler ortaya çıkar.
İşte öncelikle cilt tipimizi kabul etmemiz gerekiyor, yağlıysa yağlı, kuruysa kuru, hassassa hassas, bu kadar! Yani yağlı cildi kurutmaya, kuru cildi yağlandırmaya ugrasmamak lazım.
Herneyse asıl konu. Sanslı olmayan bizler yüzümüzde siddet derecesi degisik boyutlarda sivilcelerle dolasıyoruz ve birgün doktora (özel yada devlet hastanesindeki herhangi bir doktor hic farketmez) gittigimizde bize bu tedavi uygun görülüyor.
Bende aynı seyi yasadım. Kısaca hikayemi anlatayım:
Karma bir cilde sahibim, saclarım hergun yaglanmaz ama pazartesi yıkadıysam carsamba yagdan gecilmez, burun kenarlarımda ve alnımda yaglılık vardır ve 15 yasından beri ara sıra sivilcelerim cıkardı, tamamen sivilceli bir yüze sahip olmadım hic, regl donemınde cıkan ufak sınır bozucu sıvılcelerdı sadece. Ta ki üniversite sınavına hazırlandıgım yıla gelene kadar.. Yanaklarımda ve cenemde sıvılceler artmaya basladı, hangı doktora gıttıysem ergenlık sıvılcesı oldugunu ve yuzume cok fazla kımyasal surmemek adına ılac yazmayacaklarını soyledıler, birkac doktor imex,nadixa,benzamycn gibi ilaclar yazdılar ve kullandım ama tam anlamıyla kullanmadım yanı doktorun dedıgı gıbı degıl kafama estıgı gıbı..
bu sene özel bir cildiyeye gittim, artık sıvılcelerımı pudrayla fondotenle gızlemekten sıkılmıstım cunku.
Zoretanın tedavısı uygulamamız gerektıgını soyledı, bende sebebını sordum guzelce acıkladı.
Her ınsan hayatının bır donemınde sıvılce problemı yasyacaktır ama bunda onemlı olan ız kalmadan bu surecı atlatmaktır dedı. sozlesmeyı ımzaladım ve ılaclarımı aldım.
Internette derın bır arastırma yaptım aman Allah ım sanki ilac degil, zehir bu ! herkes birseyler yazmıs bılen bılmeyen herkes ! zaten sıvılcelı bır ınsanın psıkolojısı yuzundekı o canavarlardan dolayı bozuktur, ustune ustune gelmısler!
Devamı sonrakı yorumda...............

gıttıgım yer 3 uzman dermatologun calıstıgı ve sadece cıldıye olan ozel bır klinikti ama Bende etkılendım tabı arastırmalarım sonrasında ılacları aldıktan 2 gun sonra (29 aralık aksamı) ılacı ıcmeye basladım.
İlk 2 hafta ıcınde dudaklarım kurumaya basladı, ılk 2 ay ıcınde sıvılcelerim arttı, 1 hafta once 3. aya basladık ve gercekten sıvılcelerım kuruyor, doktor zoretanın ıle bırlıkte aktıf sıvılcelerın uzerıne surmem ıcın nadixa ve gunduz de yuzumu kapatması ıcın imex verdi, tabıkı gunes kremı de gereklıydı ve bır gunes kremı aldım, sorna dudak ve burun ıcı kurumalarım ıcın de vazelın yazdı, ellerimin uzerinde olusan kabarcıklar ıcın de excipial lipo adlı kremi.
Gercekten ınternette yazılanlardan korkup bu tedavıye baslamayanlara seslenıyorum, sıvılcelerınızle yasamak zorunda degılsınız evet 6 ay uzun bır donem gıbı gelıyor ama ben yarıladım bıle bu tedavıyı ve yan etkılerını de cok hafıf yasıyorum
1 hafta once degerlerımı olcturdum gayet normaldı zaten deger olcumunu 2 ayda bir yapacakmısız
Dudaklarıma her gece yatmadan vazelın suruyorum ama hıc aksatmıyorum, evdeyken de aklıma geldıkce suruyorum yıne dudagıma, dısarı cıkarken de surmek ıcın nıvea med aldım boyle tedavıler ıcın uygunmus fıyatı 4,5-6 arası bırseydı heryerde bulabılırsınız. elıme de bahsettıgım losyonu her gece suruyorum surmedıgımde cıkıyor ama surdugumde tek kabarcık bıle kalmıyor. yuzume de once gunes kremını sonra imexı suruyorum zaten ımex fondoten gıbı kapatıyor cıldımı, gece de eger beyaz olan yada sısen sıvılcem olursa uzerıne (tum yuzume degıl) nadıxa suruyorum. her sabah ve her gece yuzumu dove sabunla yıkıyorum ki krem artıkları temızlensın dıye hem de dove nemlendırıyor yuzdekı kurumayı engellıyor.
doktorum 10 gunde 1 makyaj yapabılecegımı soyledı yanı makyaj derken fondoten pudra vs. 10gunde bir serbest :)
dudak ve goz makyajını ıstedıgın zaman yapabılırsın kısıtlama yok dedı.
gunde en az 1 bucuk lıtre su ıcıyorum bu gercekten onemlı su ıcmeye basladıgımdan berı sıvılceler daha hızlı ıyılesıyor,
ılacları ac karnına ıcmeyın kesınlıkle tok ıcmelısınız kı bel sırt agrısı yapmasın, evet tok karnına ıcsenız de bıraz agrı olacak ama katlanılmayacak agrı degıl
ben gercekten memnunum ılaclarımı aksatmadan ıcıyorum, size de tavsiyem su tedavı suresı boyunca kulaklarınızı dısarıya kapatın:) hergun makyaj yapıp omur boyunca bu ızlerle yasamak mı zor 6 ay boyunca brazcık sıkıntı cekmek mı :) sımdıden herkese hayırlı tedavıler :) resımlerı cektım her ay bu konuya resım ekleyecegım,sızde paylasmak ıstersenız ekleyın tedavımızı bırlıkte ızleyelım :):KK9:

canım çok sevndim senin adına ne güzel geçmiş olsun şimdiden. başlığı gördüğümde eyvah biri daha bu hapı kötüleyecek diye açtım doğrusu. hatta ilk satırları okurken düşüncem devam etti. ama tam aksiymiş. ben de kullanıyorum. ve keşke daha önce başlasaymışım dedim hep. ama ben kortuğum için hep erteledim. şimdi maşallah çok güzel gidiyor. günlük 40 alıyorum ve bünyem alıştı artık ve tabi nemlendirmeyide aksatmadan yaptığım için hiç yan etkisini görmüyorum diyebilirim. hiç kimse anlamıyor. birçok insanada söylemedim zaten yapacakların yorumlar için sadece eşim ve ben biliyoruz. şüphesizki yan etkileri var ama sivilce için yuttuğum anyibiyotiklerin toplamı 23 yaşıma kadar yuttuklarımı çoktan geçmiştir.. Allah hepimizin şifasını versin.

gıttıgım yer 3 uzman dermatologun calıstıgı ve sadece cıldıye olan ozel bır klinikti ama Bende etkılendım tabı arastırmalarım sonrasında ılacları aldıktan 2 gun sonra (29 aralık aksamı) ılacı ıcmeye basladım.
İlk 2 hafta ıcınde dudaklarım kurumaya basladı, ılk 2 ay ıcınde sıvılcelerim arttı, 1 hafta once 3. aya basladık ve gercekten sıvılcelerım kuruyor, doktor zoretanın ıle bırlıkte aktıf sıvılcelerın uzerıne surmem ıcın nadixa ve gunduz de yuzumu kapatması ıcın imex verdi, tabıkı gunes kremı de gereklıydı ve bır gunes kremı aldım, sorna dudak ve burun ıcı kurumalarım ıcın de vazelın yazdı, ellerimin uzerinde olusan kabarcıklar ıcın de excipial lipo adlı kremi.
Gercekten ınternette yazılanlardan korkup bu tedavıye baslamayanlara seslenıyorum, sıvılcelerınızle yasamak zorunda degılsınız evet 6 ay uzun bır donem gıbı gelıyor ama ben yarıladım bıle bu tedavıyı ve yan etkılerını de cok hafıf yasıyorum
1 hafta once degerlerımı olcturdum gayet normaldı zaten deger olcumunu 2 ayda bir yapacakmısız
Dudaklarıma her gece yatmadan vazelın suruyorum ama hıc aksatmıyorum, evdeyken de aklıma geldıkce suruyorum yıne dudagıma, dısarı cıkarken de surmek ıcın nıvea med aldım boyle tedavıler ıcın uygunmus fıyatı 4,5-6 arası bırseydı heryerde bulabılırsınız. elıme de bahsettıgım losyonu her gece suruyorum surmedıgımde cıkıyor ama surdugumde tek kabarcık bıle kalmıyor. yuzume de once gunes kremını sonra imexı suruyorum zaten ımex fondoten gıbı kapatıyor cıldımı, gece de eger beyaz olan yada sısen sıvılcem olursa uzerıne (tum yuzume degıl) nadıxa suruyorum. her sabah ve her gece yuzumu dove sabunla yıkıyorum ki krem artıkları temızlensın dıye hem de dove nemlendırıyor yuzdekı kurumayı engellıyor.
doktorum 10 gunde 1 makyaj yapabılecegımı soyledı yanı makyaj derken fondoten pudra vs. 10gunde bir serbest :)
dudak ve goz makyajını ıstedıgın zaman yapabılırsın kısıtlama yok dedı.
gunde en az 1 bucuk lıtre su ıcıyorum bu gercekten onemlı su ıcmeye basladıgımdan berı sıvılceler daha hızlı ıyılesıyor,
ılacları ac karnına ıcmeyın kesınlıkle tok ıcmelısınız kı bel sırt agrısı yapmasın, evet tok karnına ıcsenız de bıraz agrı olacak ama katlanılmayacak agrı degıl
ben gercekten memnunum ılaclarımı aksatmadan ıcıyorum, size de tavsiyem su tedavı suresı boyunca kulaklarınızı dısarıya kapatın:) hergun makyaj yapıp omur boyunca bu ızlerle yasamak mı zor 6 ay boyunca brazcık sıkıntı cekmek mı :) sımdıden herkese hayırlı tedavıler :) resımlerı cektım her ay bu konuya resım ekleyecegım,sızde paylasmak ıstersenız ekleyın tedavımızı bırlıkte ızleyelım :):KK9:

bende kullanmaya başladım 2. haftama girdim alevlenme olur dedi doktorum ama hala bi hareket yok yüzümde ama dudaklarım kuruyor ve iştahım baya bi açıldı son 1 hafta da.

merhaba. tesadüfen gördüm yazınızı. benimde 4 gün oldu kullanmaya başlayalı. ama tedirginim biraz ve okuduklarımdan sonra bırakmayı düşündüm açıkcası :KK43: birde 2 ay içinde sivilcelerimin artacağını düşününce :KK43: sinirlerim iyice bozuldu. zaten yeterince sivilcem var birde yenileri eklenirse aynaya dahi bakmam herhalde :KK43: bende sivilcelerimi kuruttu böyle geçer gibi oldular herkeste süreç aynımıdır? birde doktorum bana 2 ay sonra biteceğini söyledi en az 6 ay kullanmak şart mı?imex kullanmamın bir sakıncası olur mu? bilgilendirirseniz çok sevinirim..

merhaba. tesadüfen gördüm yazınızı. benimde 4 gün oldu kullanmaya başlayalı. ama tedirginim biraz ve okuduklarımdan sonra bırakmayı düşündüm açıkcası :KK43: birde 2 ay içinde sivilcelerimin artacağını düşününce :KK43: sinirlerim iyice bozuldu. zaten yeterince sivilcem var birde yenileri eklenirse aynaya dahi bakmam herhalde :KK43: bende sivilcelerimi kuruttu böyle geçer gibi oldular herkeste süreç aynımıdır? birde doktorum bana 2 ay sonra biteceğini söyledi en az 6 ay kullanmak şart mı?imex kullanmamın bir sakıncası olur mu? bilgilendirirseniz çok sevinirim..

arkadaşlar ben zoretanini 13 ay önce kullanmaya başladım tedavim 6ay sürdü ve şu an bir iki kızarıklık var onlar içinde differin denilen soyucu bi jel kullanıyorum ve çoookk memnunum hayata döndüm diyebilirim öz güvenim geri geldi 6 ay boyunca dudaklarım çok kötüydü esnerken dudaklarım kanıyordu yemek yerken zorlanıyordum ellerim çatlıyordu bepantheni çantamdan çıkarmıyordum o zamanlar üniye yeni başlamıştım tam bi kabustu ama her şeye değdi şu an baby facem :KK70: tedaviye kışın başlarsanız daha iyi olur yoksa güneş cildinizde ömür boyu geçmiycek izler bırakabilir dostlarım

UNUTMAYIN ! bu bir sabır işi elbette geçicek strese girmeyin sakın azalcağına artar yoksa hepinize geçmiş olsun geçicek hepsi :KK66:

tatlım öncelikle geçmiş olsun imex hiç bi işe yaramıyor boşuna kullanmış olursun kesin çözüm istiyorsan zoretanın gibi antibiyotik kullanman gerekiyor 2ay içinde daha çok sivilce çıkması iyi bişey hem o kadar da korkulcak kadar çok çıkmıyor 2aycık sabretceksin sonra hepsi püüüff yok olmuş ömür boyu çekmektense 6 ay katlanmaya razı olmak gerekiyor değcek ben şu an aynalara kendimden iğrenmeden bakabiliyorum sevgilimle buluşmaya giderken pudrayla fondötenle saatlerce o lanet şeyleri kapatmakla uğraşmıyorum korkma canım doktor her ay kontrol edicek zaten

Bu ilacin tek etkisi ddudak kurulugu oldu. O da abarti bir sekilde degil kisin kurudugu gibi oda bliste med plusla gitti. Ben ilac donemini cooook kolay atlattim :)

Gerçekten çok sevindirdin beni :) Bende ilaca başlamak konusunda çok kararsızdım yan etkilerinden korktuğum için ama Salı günü başlamış bulunuyorum çünkü sivilcelerden bıkmış durumdayım artık sanırım... imex falan yazmışsın imex hakkında biraz bilgi verirmisin gündüz dışarı çıkarken kullandığını yazmışsın snırım

kizlar ben de zoretanin'e yeni basladim sayilir henuz 12 gun oldu, etkilerini yuzumun fotograflariyla paylasiyorum yeni baslayacak olanlara faydam olsun surecimi takip edebilirler, hem de su anda kullananlarla iletisim halinde olabiliriz..yorumlarinizi beklerim cilt gunlugumde..gercekten cok sevinirim..gorusmek uzere..

blog'um:
zoretanin tedavi surecim
zoretanintedavim.blogspot

herkese gecmis olsun!!

öncelikle geçmiş oolsun canım :)
Bende sivilcelerimden çok şikayetçiyim :KK43:
işin kötüsü sıkmadan duramıyorum :KK43: elim sürekli yüzümde, en ufak bi sertlik hissetsem hemen sıkıp berbat ediyorum yüzümü :KK43:
bi sürü lekem var.. fondotensiz asla çıkmıyorum dışarı, yoğurt gibi boca ediyorum suratıma :KK43:
çok sıkıldım bu durumdan ve doktora gittim bugün
Doktor zoretanın den bahsetti biraz, ama ilk kez cildiyeye gittiğim için sabahları ımex, akşamları nadixa kullanmamı söyledi
aldım ikisinide bugün başlıycam, umarım etkisini görürüm ve zoretanına ihtiyacım kalmaz
6 ay çok uzun bi süre çünkü :KK43:
bide doktor adet düzensizliği yüzünden de olabilir dedi, 2 aydırda adetim düzensizdi zaten, umarım o yüzdendir..

Canım merhaba. Ben ilk ay 20 mg kullandım. Şuan 2.ayın ortalarındayım. Bu ay 40 mg alıyorum. İlk hafta biraz baş ağrısı oldu (40 a çıakrttığımız için sanırım) Ama bende rahat kullanıyorum. 5400 mg a tamamlayınca tedavim bitecek

Canım merhaba. Ben ilk ay 20 mg kullandım. Şuan 2.ayın ortalarındayım. Bu ay 40 mg alıyorum. İlk hafta biraz baş ağrısı oldu (40 a çıakrttığımız için sanırım) Ama bende rahat kullanıyorum. 5400 mg a tamamlayınca tedavim bitecek

merhaba

zoretanin e yaklaşık 45 gün önce başladım günde 20 mg dan tam 40 gün kullandım, 50 kg 1.58 boyundayım, tahlilimi 30 gün sonunda yaptırdım dr a gösterdim, sorun yok gibiydi, ikinci kutuya başladım, gece yattığımda kulaklarımda nabız atış sesimi duymaya başladım önce 5 10 sn sürüyordu ancak sonraki günler ben uyuyana kadar yarım saat, en az 20 dk sürdü, araştırdım ve prospektüse de baktım, yan etki olarak geri döndürülemeyen duyma problemleri, tinitus yazıyor prospektüste. öncesinde de okumuştum ama nadir görülür diye kafama takmamaya çalışmıştım.ertesi gün accutane ve tinitus ve çarpıntı diye aratınca bir sürü yorum ve şikayete rastladım yabancı forumlarda, sanırım bu ilaç da yurtdışında accutane diye bilinenin muadili. şuan hala çarpıntı hissediyorum, doktora gideceğim, ilacı hemen bıraktım tabii, bir süre daha devam etti kulak uğultusu ve nabız atış sesi, şuan çarpıntı hissediyorum, gece yattığımda bazen hala duyuyorum bu sesi, aslında ilacı kullanmaya başlarken yan etkilerine kulaklarımı tıkamıştım ancak araştırıp da bu duyma sorunlarının kalıcı olabileceğini görünce hemen bıraktım, dr da bu tarz yan etki görmediğini bırakmam gerektiğini söyledi.

sizlerle paylaşmak istedim, kullanmak isteyen varsa haberiniz olsun, yüzümde beyaz komedonlar vardı onun için başlamıştım, şuan bir sürü kırmızı iltihaplı sivilcem var zoretaninle beraber maalesef cildim daha kötü oldu, sonrasında düzelecek diye katlanıyordum ancak bırakmak zorunda kaldım, şimdi başka tedavi yolları arayacağım. kimde nasıl bir etki yapacağı belli olmuyor maalesef, gerçekten katlanırım göze alırım diyorsanız son çare olarak başvurun ben çevremi ikna edip başladım ama şimdi pişman oldum keşke diyorum ve tinitus un kalıcı olacağından korkuyorum, ama bende böyle bir etki göstereceğini de bilemezdim kullanmadan..

Son düzenleme:
zoretanin 5.aydayım dudak kuruması hariç hiç bir yan etki görmedim gerçi ben çok düşük dozda kullanıyorum çok memnunum cildim pürüzsüz oldu tek sıkıntım gözeneklerim biraz açık ama oda rahatsız etmiyor

arkadaşlar ben zoretanini 13 ay önce kullanmaya başladım tedavim 6ay sürdü ve şu an bir iki kızarıklık var onlar içinde differin denilen soyucu bi jel kullanıyorum ve çoookk memnunum hayata döndüm diyebilirim öz güvenim geri geldi 6 ay boyunca dudaklarım çok kötüydü esnerken dudaklarım kanıyordu yemek yerken zorlanıyordum ellerim çatlıyordu bepantheni çantamdan çıkarmıyordum o zamanlar üniye yeni başlamıştım tam bi kabustu ama her şeye değdi şu an baby facem :KK70: tedaviye kışın başlarsanız daha iyi olur yoksa güneş cildinizde ömür boyu geçmiycek izler bırakabilir dostlarım

UNUTMAYIN ! bu bir sabır işi elbette geçicek strese girmeyin sakın azalcağına artar yoksa hepinize geçmiş olsun geçicek hepsi :KK66:

ya abla ben de seninle aynı dönemde başlıyorum üniversiteye geçtim bu sene çok tedirginim açıkçası 5 yıldır çok ciddi olmasa da sivilce problemim var yağlı fakat hassas bi cildim var. 2 3 gün oldu kullanalı fakat hala bırakmayı düşünüyorum çok tedirginim. ağda falan yaparken bile çok problem oluyor derim cok hassas bu ilaçlar daha da kötü yapar diye cok korkuyorum. Üniversite hayatıma da sivilceli başlıcam bu da beni cok korkutuyo biraz aydınlatır ve içimi rahatlatırsan çok sevinirim sizce napmalıyım :KK70:

Kızlar öncelikle merhaba, biraz uzun yazacağım vaktinizi alacağım ama başlıkta zoretanin kullananlar dedim,eminim ki bu ilacı kullananlar, bu ilaçla ilgili birçok şey duydukları,duymaya hazır oldukları için baştan bu yazıyı safsata olarak göreceklerdir ama lütfen okuyun gerçekten önemli :)
Öncelikle bu tedaviye başlayanlara,şu anda devam edenlere ve kullanıp iyi ya da kötü sonuç anlara topluca geçmiş olsun diyorum.
Biliyoruz ki herkesin cildi aynı değil, kimimizinki hassas,kimimizinki kuru,kimimizinki yağlı vs vs. Yani bir arkadaşımız makyajını çıkarmaz hatta sabah kalktığında yüzünü bile yıkamaya üşenir ama tek sivilce dahi yoktur suratında,deyim yerindeyse bebek gibidir yüzü. Ama bazılarımız da ne kadar özen gösterirsek o kadar artar sivilceler, beyaz iltihaplar oluşur,kızarır,bozarır,lekeler ortaya çıkar.
İşte öncelikle cilt tipimizi kabul etmemiz gerekiyor, yağlıysa yağlı, kuruysa kuru, hassassa hassas, bu kadar! Yani yağlı cildi kurutmaya, kuru cildi yağlandırmaya ugrasmamak lazım.
Herneyse asıl konu. Sanslı olmayan bizler yüzümüzde siddet derecesi degisik boyutlarda sivilcelerle dolasıyoruz ve birgün doktora (özel yada devlet hastanesindeki herhangi bir doktor hic farketmez) gittigimizde bize bu tedavi uygun görülüyor.
Bende aynı seyi yasadım. Kısaca hikayemi anlatayım:
Karma bir cilde sahibim, saclarım hergun yaglanmaz ama pazartesi yıkadıysam carsamba yagdan gecilmez, burun kenarlarımda ve alnımda yaglılık vardır ve 15 yasından beri ara sıra sivilcelerim cıkardı, tamamen sivilceli bir yüze sahip olmadım hic, regl donemınde cıkan ufak sınır bozucu sıvılcelerdı sadece. Ta ki üniversite sınavına hazırlandıgım yıla gelene kadar.. Yanaklarımda ve cenemde sıvılceler artmaya basladı, hangı doktora gıttıysem ergenlık sıvılcesı oldugunu ve yuzume cok fazla kımyasal surmemek adına ılac yazmayacaklarını soyledıler, birkac doktor imex,nadixa,benzamycn gibi ilaclar yazdılar ve kullandım ama tam anlamıyla kullanmadım yanı doktorun dedıgı gıbı degıl kafama estıgı gıbı..
bu sene özel bir cildiyeye gittim, artık sıvılcelerımı pudrayla fondotenle gızlemekten sıkılmıstım cunku.
Zoretanın tedavısı uygulamamız gerektıgını soyledı, bende sebebını sordum guzelce acıkladı.
Her ınsan hayatının bır donemınde sıvılce problemı yasyacaktır ama bunda onemlı olan ız kalmadan bu surecı atlatmaktır dedı. sozlesmeyı ımzaladım ve ılaclarımı aldım.
Internette derın bır arastırma yaptım aman Allah ım sanki ilac degil, zehir bu ! herkes birseyler yazmıs bılen bılmeyen herkes ! zaten sıvılcelı bır ınsanın psıkolojısı yuzundekı o canavarlardan dolayı bozuktur, ustune ustune gelmısler!
Devamı sonrakı yorumda...............

Merhaba canım. Ben de bu ilaca başlicam sanırım ama birkaç sorum var. Bu ağda yapamıyormuşuz tedavi süresince, siz nasıl yöntemlerle kurtuluyorsunuz tüylerinizden? :) Bir de saç dökülmesi çok ciddi oranda mı?

Selam kizlar, bende bugun basladim zoratenin tedavisine. Cok uzak degilim ama cunku daha once roacutanne kullanmistim hemde iki kez. Birincisi 1-2 aylik kullanimdi ikincisindede 6 ay kadar bir sure kullandim bundan 4 sene evvel. Ve simdi son 2 aydir yuzumden bosalircasina tekrar sivilce cikiyor. Doktora basvurdum ve artik aynaya bakmaya bile korktugum icin tekrar istemeyerekde olsa basladim ilac tedavisine. Tabiki her bunye farkli olur ama bu ilacdan sonra bi daha hayatinizda hic sivilceniz cikmayacak gibi biseye inanip sonra hayal kirikligina ugramayin. Roacuttan'da dudak kurulugu, burun icinin kurulundan dolayi kanamasi, cildimin pul pul olmasi ve gozlerimde kurulukdan dolayi yanma gibi sorunlar yasamistim. Simdi yeni tedaviyede hepsinin onlemini almis bi sekilde basliyorum. Roacutanne ile zoretenin arasindaki farklari da yasadikca okuyanlar ile paylasirim artik.

X