Zikir çekerken dikkat edilmesi gerekenler

Lizzie8919

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2016
240
115
Selamınnaleyküm, ben gün içerisinde cok fazla zikir çekiyorum buradan gördüklerimi,imternetten bulduklarımı çekmeye çalışıyorum. Sormak istediğim şu:başı açıkken yada şortlu kısa kollu vs zikir çekilir mi? İnternette abdestsiz ya da başı açık çekilir yazıyor fakat sizin dikkat ettiğiniz şeyler varmı? Bir de örnek veriyorum bir zikri 3025 defa okunması gerektiği yazıyor,bunu tek seferdemi okumak gerekli? Şimdiden teşekkür ederim cevaplara

Merhaba konu hakkında bilir kişi değilim fakat zikiri başı kapalı abdestli çektiğinde mükafatı artar dinimize uygun hareket edersek dualarımıza o kadar erken cevap alırız tabiki önemli olan niyet, tek seferde bitirmek için zorlama niyetini et oku kalanını sonraki seferde devam et tamamlamış olursun, Allah kabul etsin zikirlerinizi ve dualarınızı.

Arkadasimiz güzelce cevap yazmis bir üstte.
Sadece şunu söylemek isterim ki,
Avret yerleri açık olmayan (göğüs ve diz arası, diz kapağı dahil kapalı olan) kiyafetle zikir okunabilir.
Neden böyle söylüyorum,
tesettürlü hanimlar bile evde başı kapalı oturmak iş yapmak zorunda degil, evinde iyi hissetmek rahat olmak hakkı var mesela.
Şimdi yaz geldi, evler sıcak vs.
Bu yüzden, dize kadar kapalı olan, dizi örten şortla, etekle ve kısa kollu veya askılı bluzla (göğüs ve sırt fazla gözükmezse iyi olur:)) zikir cekilebilir.

Sormak istedigim soruyu sorduğunuz için çok teşekkür ederim bende bunu arastiryordum internetten arkadaşlarda cevaplamış sagolsunlar Allah kabul etsin dualrimizi inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…