Mutfak Püf Noktaları Zeytinin aciligi nasi gider??

E

Elis

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi Elis
gerci esime sorsan tadi iyide,bence aci,zeytinin aciligini giderme yolu varmi,siyah zeytin,CADIARZU

• Konu Sahibi Elis
Yiyeceğiniz kadar zeytini sıcak suda bekletin biraz.
Zeytin alırken sormuştum böyle yapmamı tavsiye ettiler.
Bence bir deneyin mutlaka acısı çıkıyor ben denedim.

• Konu Sahibi Elis

cok tesekkur ederim canim,biraz derken mesela ne kadar bekletiyim,

• Konu Sahibi Elis
Zeytini suya koyun ve acısı gidene kadar sık sık suyunu değiştirin....

• Konu Sahibi Elis
zeytin hakkinda bi sorum daha var arkadaslar
1...zeytini illa buzdolabindami saklamak lazim(bu sorunun yaniti hayir ise,yazinda disarida durabilirmi?)

2...zeytin ne kadar dayanir?

a.s.a.s.

• Konu Sahibi Elis

tşkler denicem bende a.s.

• Konu Sahibi Elis
ben kahvaltılık üzerine çalışdım 5 yıl,yağlı zeytini yiyeceğiniz kadar yıkayın,taze zeytin acı ve tuzlu olur yiyeceğiniz kadarını biraz suda bekletin yada sık sık suyunu değiştirin.bide limon suyu,biraz sirke,pul biber,kekik ve sıvı yağ, hepsini karıştırın yıkayız suyunuz süzdüğünüz zeytinleri cam kavanoza alın ve sosu koyun buzdolabınızda aylarca saklayabilirsiniz çok lezzetli oluyo tavsiye ederim.

gamyoncuiremsu
cok tesekkur edrim canim,yapicam yazdiklarinia.s.

benim anlamadığım tek şey var zeytinin suyunu sık sık değiştirin demişsiniz o suyunu değiştireceğimiz kısma mı limon suyu kekik pul vb. koyacaz,yoksa tatlandıktan sonra mı o sosu koyacaz

benim anlamadığım tek şey var zeytinin suyunu sık sık değiştirin demişsiniz o suyunu değiştireceğimiz kısma mı limon suyu kekik pul vb. koyacaz,yoksa tatlandıktan sonra mı o sosu koyacaz

Hayır zeytinin acılığı gittiği zaman yani yenebilecek hale geldiği zaman zeytini yıkayın suyunu süzün sosunu ekleyip kavanoza koyabilirsiniz....

merhaba.zeytinin hemen tatlanmasını istersen hergün değiştireceksin suyunu.sonrada iri tuzla tuzlaman gerekiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…