zeynep bebek

inşallahhh..

bebğimle her geçirdiğim vakitte o geliyor hala aklıma
diyorum annesiyle babasıyla yatakta ortalarında birlikte yatıyordur..şimdi kim yatıracak onu aralarına:KK43:
ben fena duygusallaştım yine
ara ara bilgi verirsin değil mi?
eşim buraya girmemi istemediği için ya işteyken ya da o evde yokken ancak bakabiliyorum ama takipteyiim..

Aynı şeyleri yaşıyoruz herhalde:)) Benim de eşim bu konuyla ilgili konuşmamı yasakladı resmen. Buraya yazdığımı da bilmiyor, aslında olaydan ne kadar etkilendiğimi de anlamıyor, burası hariç duygularımı bu kadar net kimseye anlatamadım, kimsenin anlamayacağını düşünüyordum burada sizin paylaşımları görmeden önce. (En son 17 Ağustos 1999'daki depremde ölenler için bu kadar çok ağlamıştım.)
İkiz bebeklerimden bir tanesi Zeynep'e çok benziyor. Gece korkuyla bazen ağlayarak uyandığında Zeynep'i düşünüyorum, o gece nasıl korktu, her seferinde ağladı ve kimse gelmedi diye düşünüp kahroluyorum. Geçenlerde eve tamirci geldi, matkabı çalıştırınca o sesten oğlum nasıl korktu, yerde emekliyordu, ben de diğer bebeğimle ondan sadece 1 metre uzaktayım, bana gelmek için nasıl çırpındı korkuyla anlatamam. O halini görünce Zeynep için daha çok üzüldüm o gece yalnız kaldığında yaşadıklarından dolayı.
Bu halimiz normal mi, bilemiyorum:)) Annelikten kaynaklı duygusallık mı bu?? Umarım en kısa zamanda hepimiz düzeliriz:)

canım dayısının kucağındaki resmini bende gördüm elbette
orada herkes zeynepin resmini çekiyor filan ya şaşkın biraz o resimde
tabikide gülüp eğleniyormuş canım pepe seyrediyormuş en çok o zaman eğleniyormuş
annesini ilk vakitler sormuş tabiii
emiyordu bide ya o yüzden sorması doğal
ama şu an bilmiyorum canım tam olarak
unutmuştur ama sanırım ya bebek çünkü daha
kendisiyle ilgilenen kişilere adapte olacak zamanla

Çok sağol canım bilgi için :) Aylardır girmiyordum buraya, sırf senin yazdığın yeni bir mesaj var mı, bir haber var mı meleğimizden, diğer arkadaşlar birşeyler yazmış mı diye giriyorum.
Şükür meleğimiz düzelmiş. Doğru diyorsun, çabuk unutuyor bebekler, kendisini besleyen, onunla oynayan başka birine bağlanacak.Onu sevenlerin yanında olması çok büyük bir şans. Anne ve babasının eksikliğini umarım hiç hissetmez masum melek. Sevgiler

Aynı şeyleri yaşıyoruz herhalde:)) Benim de eşim bu konuyla ilgili konuşmamı yasakladı resmen. Buraya yazdığımı da bilmiyor, aslında olaydan ne kadar etkilendiğimi de anlamıyor, burası hariç duygularımı bu kadar net kimseye anlatamadım, kimsenin anlamayacağını düşünüyordum burada sizin paylaşımları görmeden önce. (En son 17 Ağustos 1999'daki depremde ölenler için bu kadar çok ağlamıştım.)
İkiz bebeklerimden bir tanesi Zeynep'e çok benziyor. Gece korkuyla bazen ağlayarak uyandığında Zeynep'i düşünüyorum, o gece nasıl korktu, her seferinde ağladı ve kimse gelmedi diye düşünüp kahroluyorum. Geçenlerde eve tamirci geldi, matkabı çalıştırınca o sesten oğlum nasıl korktu, yerde emekliyordu, ben de diğer bebeğimle ondan sadece 1 metre uzaktayım, bana gelmek için nasıl çırpındı korkuyla anlatamam. O halini görünce Zeynep için daha çok üzüldüm o gece yalnız kaldığında yaşadıklarından dolayı.
Bu halimiz normal mi, bilemiyorum:)) Annelikten kaynaklı duygusallık mı bu?? Umarım en kısa zamanda hepimiz düzeliriz:)

inşallah normale dönebiliriz:)
böyle dayanamayacakmış gibi içim acıyor.
herşeyde ağlıyorum

aynen canım ya.
ilk günler eşimle konuşurken bile başlıyordum ağlamaya.
işyerindede kimseye diyemiyordum o zamanda başlıyordum ağlamaya.
o ilk günler kendi kızımı sevemedim biliyormusunuz. yani kucağıma alıp öperken hep zeynepde burda olsa öpsem ona dedim. hala babasının facedeki resimlerine bakamıyorum.adamcazın bütün resimleri eşinin hamileleiği ve zeyneple.
kk ya buraya u konuyu açmasam burda esrayı bulmasak kafayı yerdim daha çok.
hala içimde yara zeynep bebek.
normalde haber falan izlemiyorum nette çocuklarla bebeklerle ilgili kötü haber oldunu sezersem direk geçiyorum.psikolojim çok bozuluyor.
ben birde merhum muhsin yazıcıoğlunun helikopter kazasındaki ismail için çok içim yanmıştı.
o teelfondaki konuşması sinyali belirlediniz değilmi diyordu. sonra kuytu yerlerde ölü bulunması. o çocukda içimde hep yaradır

aynen canım ya.
o ilk günler kendi kızımı sevemedim biliyormusunuz. yani kucağıma alıp öperken hep zeynepde burda olsa öpsem ona dedim. hala babasının facedeki resimlerine bakamıyorum.adamcazın bütün resimleri eşinin hamileleiği ve zeyneple.
normalde haber falan izlemiyorum nette çocuklarla bebeklerle ilgili kötü haber oldunu sezersem direk geçiyorum.psikolojim çok bozuluyor.
ben birde merhum muhsin yazıcıoğlunun helikopter kazasındaki ismail için çok içim yanmıştı.
o teelfondaki konuşması sinyali belirlediniz değilmi diyordu. sonra kuytu yerlerde ölü bulunması. o çocukda içimde hep yaradır

gerçekten konuyu açtığın için senden de allah razı olsun..
aynı şekilde bende çok etkileniyorum.
babasını görünce hele o omuzlarındaki foto filan
işyerinde ağladım ne oluyor neden ağlıon filan dediler :KK43:

Geçenlerde bir konuya denk gelmiştim, bir bayanın kuzeninin çocuğu vardı almayı düşünüyordu büyütmek için..
Sonra o kuzuyu gördüm, Elif Zeynep'i..
Bunlar üst üste gelince eşime dedim, "böyle bi durum olsa, Allah korusun kuzenler kardeşler, birinin çocuğu..." dememe kalmadı
"Asla düşünmem, alırım" dedi...
Oturduk gözler dolu dolu..
Rabbim bahtını güzel eyler inşallah, ağlamaya mecali yoktu yavrunun...
Allah'a emanet olsun inşallah...

aynen canım ya.

Neredeyse birebir aynısını yaşamışız:) İşyerinde bir arkadaşa söylediğimde, istemsiz gözyaşlarım akmaya başladı. Normalde de çok sert görünen bir tipim var. Kendi başıma düşünürken masamda bir bakıyordum gene ağlamışım, artık arkamı falan dönüp siliyordum gözlerimi. Kime ne diyeceksin, nasıl anlatacaksın ki içindeki acıyı. Dediğin gibi; eğer bu sitede bunları görmeseydim ve Esra sağolsun bilgi vermeseydi, çok daha derin bir yara oluşacaktı içimde. Aynı acıyı yaşayan birileri ile acıyı paylaşınca atlatmak çok kolay oluyor.
Ben de Zeynep'in babasının resimlerine baktım, orda babasının omuzunda gülen bir resmi var, çok etkiledi beni, bu çocuk bir daha böyle gülecek mi diye.
Ben de haberlerde bir bebek ya da çocuk ölümü , kötü davranılması ile ilgili bir şey gördüğümde dayanamıyorum. Bazı olaylar çok derin iz bırakıyor maalesef.
Ama inan konuşmak, yazışmak burada paylaşmak çok rahatlattı beni de. Duygularını paylaştığın için teşekkür ederim, sevgiler

gerçekten konuyu açtığın için senden de allah razı olsun..
aynı şekilde bende çok etkileniyorum.
babasını görünce hele o omuzlarındaki foto filan
işyerinde ağladım ne oluyor neden ağlıon filan dediler :KK43:

Ben de o resimden çok etkilenmiştim, çok güzel gülmüştü orda. Elif Zeynep gözleriyle herşeyi anlatabilen bir bebek, ilerde de böyle olacak demek ki. Tüm duygularını gözlerine yükleyebiliyor.
Bu konuyu burda açtığın için ben de çok teşekkür ediyorum.

canım merak etme zeynep çok iyi
güzel elbise verince komutanın eşi
hemen kafasından geçirmeye çalışmış
birde külotlu çorap varmış onuda hemen ayaklarına giymeye çalışmış herkesi güldürmüş
ver giydirelim deyince ben ben diyormuş
kendi giyecek güyaa
Ah canım benim yaaa, bu mesajı görünce ( Yeni gördüm) hem güldüm Zeynep'in o halini düşünüp, hem de ağladım. Bu sefer mutluluktan ağladım ama, yaşadıklarından hatırladığı kötü birşeyler yok diye:)

Ah canım benim yaaa, bu mesajı görünce ( Yeni gördüm) hem güldüm Zeynep'in o halini düşünüp, hem de ağladım. Bu sefer mutluluktan ağladım ama, yaşadıklarından hatırladığı kötü birşeyler yok diye:)

canım maşallah iyiymiş ya bizde hafta sonu ciciler alıp gitmek istiyoruz bakalım

canım maşallah iyiymiş ya bizde hafta sonu ciciler alıp gitmek istiyoruz bakalım
Bizim için, benim için de sıkı sıkı sarılır mısın lütfen ona, o kadar çok sevilsin ki, o geceye dair ne varsa unutsun, hatırlamasın hiç birini. Ruhu yaralanmasın güzel yavrumun

Neredeyse birebir aynısını yaşamışız:) İşyerinde bir arkadaşa söylediğimde, istemsiz gözyaşlarım akmaya başladı. Normalde de çok sert görünen bir tipim var. Kendi başıma düşünürken masamda bir bakıyordum gene ağlamışım, artık arkamı falan dönüp siliyordum gözlerimi. Kime ne diyeceksin, nasıl anlatacaksın ki içindeki acıyı. Dediğin gibi; eğer bu sitede bunları görmeseydim ve Esra sağolsun bilgi vermeseydi, çok daha derin bir yara oluşacaktı içimde. Aynı acıyı yaşayan birileri ile acıyı paylaşınca atlatmak çok kolay oluyor.
Ben de Zeynep'in babasının resimlerine baktım, orda babasının omuzunda gülen bir resmi var, çok etkiledi beni, bu çocuk bir daha böyle gülecek mi diye.
Ben de haberlerde bir bebek ya da çocuk ölümü , kötü davranılması ile ilgili bir şey gördüğümde dayanamıyorum. Bazı olaylar çok derin iz bırakıyor maalesef.
Ama inan konuşmak, yazışmak burada paylaşmak çok rahatlattı beni de. Duygularını paylaştığın için teşekkür ederim, sevgiler

ah arkadaşım içimdeki o acı dinmiyor benimde o kadar etkilendim ki zeynep bebekten o resim benide çok etkiledi zeynebin her hali beni etkiledi inan ki 1 haftadır işyerinde sürekli zeyneple ilgili bişeyler bulmaya çalışıyorum ve allah tan esra hanım burdan bilgi veriyor yoksa daha kötü olurdum.kendi bebeğimi severken vicdan azabı çekiyorum ya hala sürekli dua ediyorum zeynep iyi olsun mutlu olsun anne babasının yokluğunu hissetmesin hissettirmesinler diye ama hala içim acıyor

ah arkadaşım içimdeki o acı dinmiyor benimde o kadar etkilendim ki zeynep bebekten o resim benide çok etkiledi zeynebin her hali beni etkiledi inan ki 1 haftadır işyerinde sürekli zeyneple ilgili bişeyler bulmaya çalışıyorum ve allah tan esra hanım burdan bilgi veriyor yoksa daha kötü olurdum.kendi bebeğimi severken vicdan azabı çekiyorum ya hala sürekli dua ediyorum zeynep iyi olsun mutlu olsun anne babasının yokluğunu hissetmesin hissettirmesinler diye ama hala içim acıyor

Maalesef benim de öyle, dinmiyor bir türlü acım. Durmadan gidip resimlerine, videolarına bakıyorum, ben de sürekli bu haberle ilgileniyorum. O hale geldi ki, işlerimi falan yapmayı bıraktım resmen. Diğer bütün haberler gözümde değerini yitirdi. Resimlere, videolara her baktığımda da içim acıyor yeniden. İlk günkü gibi değil ama gene de çok üzülüyorum. Bebeklerime her sarıldığımda vicdan azabı değil belki, içimde bir yerde öyle bir acı oluyor ki, Zeynep'i düşününce, anlatamam (Ben anlatamıyorum ama biliyorum ki aynı şekilde içi acıyor buraya yazan annelerin). Hep mutlu olsun Zeynep, her zaman onu sevenlerle birlikte olsun.

demek anneligin etkisinden kizlar yazdiklarinizi birebir yasiyorum durup durup aklima geliyor hele o bakislari ne kadar da cok sey anlatiyor demek hepimizin dikkatini cekmis inslh hicbisey kalmaz aklinda unutur gider yasadiklarini

sadeceannelik olmamalı kızlar bu nedeni yaa.
bence insan olan herkesin üzülmesi gereken bişey bu ki anne olmasaydık dahepimiz yine çok üzlürdük

bende bebek haberlerine dayanamıyorum..
cani bir anne 4 aylık yavrunun kollarını kırmış.
allah korusunda ben bunu anlayamıyorum.
hastane yetkilileri bebeği annesine vermek istememiş ama devlet vermiş.bu seferde kollarını ve kaburgasında çatlaklar oluşmuş:KK43:
ne biçim bir dünya bu ya..o yavrular acı çekmesin.annesi çeksin:KK43::KK43:

sadeceannelik olmamalı kızlar bu nedeni yaa.
bence insan olan herkesin üzülmesi gereken bişey bu ki anne olmasaydık dahepimiz yine çok üzlürdük

Tabii ki nedeni sadece annelik değil, anne olsun olmasın herkesin içini yakan bir acı bu, acı çeken herkese üzülüyor insan olan. Ama şu var ki anne olduktan sonra bakış açısı çok değişiyor, halihazırda yumuşak bir yapınız da var ise daha hassas oluyorsunuz. Anne olunca her bebeğin biraz annesi oluyorsunuz. Bu mevsimde soğukta, aç susuz, korkuyla bekleyen Zeynep, senin, benim, hepimizin bebeğiydi biraz. Anne olmayanların da kardeşi, yeğeni, kuzeniydi. Annelerin bu kadar derinden hissetmesinin, bu kadar çok üzülmesinin nedeni biraz da bu herhalde, evlat acısı çekiyorsunuz resmen, bebeğinizmiş gibi üzülüyorsunuz.

Bende siteye yeni üye oldum sdece bu konu için .Gerçekten önce insan omakla alakalaı.Anladığım kadarıyla benim gibiymiş herkes yada ben de herkes kadar çok ama çok ekilendim .Asla unutmayacağım bir olay bu. Esra Hanım umarım hafta sonu ziyaretine gider ve bize çok çok güzel haberler verir... Canım Zeynebim.

bende bebek haberlerine dayanamıyorum..
cani bir anne 4 aylık yavrunun kollarını kırmış.
allah korusunda ben bunu anlayamıyorum.
hastane yetkilileri bebeği annesine vermek istememiş ama devlet vermiş.bu seferde kollarını ve kaburgasında çatlaklar oluşmuş:KK43:
ne biçim bir dünya bu ya..o yavrular acı çekmesin.annesi çeksin:KK43::KK43:

offf offf
çocuğum olduktan sonra hep şöyle dua ettim Rabbim çocuğuna bakmayacağa eziyet edeceklere bebek vermesin kısr olsun hepsi.
off bu nasıl bi haber yaa
yine sinirlerim bozuldu

X