zeyneb ada nın dünyaya dogru yolculuğu:)

zeynebada

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2008
6.205
19
08/09/2009 saat 14.00te aniden agrılarım başladı 15dkda bir wc nöbetiyle başlıyan kasık batmalarım belime dogru kasmaya başladı saat 16.00 kadar ç.ektim bu agrıyı ama sürekli gezerek hapishane hesabı iki ileri bi geri volta attım dar odada
bianda agrım ve wc nöbetim 10dk ya sonrada 4dk ya düştüki artık doktorumu arıyım dedim ve aradım söyledim agrılarımı direk bana igne oldunmu kan sulandırıcını bugüğn dedi yok akşama olcam dedim sakın olma çantanı hazırla doguma alcam sein dedi bendeki panigi görmenizi isterdim
el ayak titremeye başladı hazır değildim çünkü
35+2dim daha hemen eşimi arkasından babamı aradım akşam oldu annem hazırlıklarımı tamamladı ve hastaneye gittik ben hala sancı çekyiodum apar topar nstye baglandım sancı yoktu
dediler eminmisin dogurcagına bianda nst aleti sökülüyodu sancı bastırıyodu inandıramıyodum agrım olduguna heycan yapıyon agrıdeğildir diyolardı tam ikna ettim ebey,i baglamasıyla nstyi sancım geldi minigimin kalp atışları tavan yaptı çarpıntısı vr dedi ebe doktoru aradı hemen
ben aglamaya başladım korktum minigim zorlanıyodu içerde sancım geldikçe kalbi kuş gibi atıyodu ve agrı gidince normale dönüyodu seni ecede alabiliriz bişi yeme cnm dediler ben stresliydim çok aklım bebegimdeydi gece 4te agrı geldi yine minicik ondada kalbi kuşumun 70lere düştü hemen alıyoz dediler doktorum bahçeşehirde oturuyodu ve ogün malum gün sel bastı ikitelliyi
doktorum gelemicegini erken gelmey çalıştıgını söyledi bende daha panik oldum hastanede tek doktor vardı onada ben güvenmiyodum
19saat aç kaldım ve eb geldi dediki cnm bişiler ye tansiyonun çok düştü bebege zarar veriyon ben yemedim bekliyom gelcek doktorum dedimki bi haber geldi doktor gelmiş ameli,yathaneyi hazırlatıyomuş apar topar önlügü giydim ve kapıya geldim başladım salya sümük aglamaya korkuyodum çok bebegim acaba iyimi die kendimi es geçtim oanda içimmi açılcak kötümü geçicek sadece bebegime endekslendim tansiyon 4lerdeydi
ve 10.10da ameliyattan çıkmışım
çok agrım varmış çok sayıklamışım benle birlikte eşim ailemde çok aglamış ama ben hiçbirini hatırlamıyodum
uyandım kuzum meme emmeye çalışıyodu annenesi yarıdmıyla ben zor görüyodum çiftti seçemiyodum
2narkoz almıştım çünkü koldan ve agızdan havayla erke nuyandıgımı söylemişti diger ameliyatlarda
kuzumu toplam 10dk gördüm oysaki o 2saattir bianda aldıklarını gördüm kucagımdan yavrumun solunum problemi vardı küveze gidiyodu
kan pıhtılaşma sorunum devam ediyodu amel,iyattan çıkmama ragmen kanamam yoktu habire dikişlerime baskı uygulanıyodu kanama gelsin die kan geliyodu bagırmalarım kesiliyodu
zaten o kum torbası beni mafetti
4saat sonra ilk kalkışı yaptım pilot gibiydim
çok mutluydum çok sancım vardı ama ayaktaydım
yavrumu görcektim
gidip
4adım attım ama gözlerim kan gibi oldu aglamaktan son agrım vardı bastırmalarından dolayı karnıma
ve dedim ben gidiyom 4adımdan sonra yat dediler inat ettim kızımı görcem engel olanıdöverim demişim sersemlikle kadınlar tamama demiş gittim küvözün odasına baktım yavruma okadar minik okadar bana ihtiyacı vardıki gülüyodu meleklere tam oan kuzum tek bezle çıplaktı üşümüyomu bebegim dedim hemşire merak etme sıcacık orası dei
çok agladım aaa bebegini üzüyon o gayet iyi annesi dinlenki bolbol emzircen sana ihtiyacı var dedi tmm dedim öptüm geri geldim odaya camdanda olsa öpmek onu kokusunu hissettirdi bana
ve 2gün sonra emzirmeye gidebildim izin aldımda agrılarım çoktu
2gün deli gibi hastanede 8dogum yapan kadınıniçinde tek yürüyen bendim kızımı görcem iyileşiyim die sürekli yürüdüm çok agrım olmasına ragmen yürümenin faydasıda 3.gün çok iyi ayaktaydım herkes yatıyodu hala
vekızımda 3gün benle çıktı hastaneden emzirdim bolbol onu kokusunu çeke çeke içime
şimdi kollarımda 13gündür benle ve anne olmak harika bir duygu insan ölmeyi göze alıyo yavrusu için ben eger apar topar gitmeseydim kuşum dogum sancılarına dayanamıcak kadar kalbi hassasmış bunu sonradan ögrendim doktorum zamanlaman süper dei normal dogumu bu bebek kaldıramazdı dedi rabbim sana şükürler olsun zeyneb ada benle kollarımda rabbim herkese nasip et inşallahhhh:nazar::nazar:

mafoldumben mafoldumben mafoldumben
doluyum iyice zatenn mafoldumben
Kaderi de kendi gibi güzel olsun annesiii,güzel insanlarla karşılaşsınn,
Vatanına milletine,dinine,ailesine vefalı faydalı evlat olsun inşallahhhh..
Allah sizleri ona,onu da sizlere bağışlasınn:Saruboceq:

canım Allah nazarlardan korusun yavrunu.anne olmak ne kadar zor ne kadar kutsal bi iş.insan kendi canını hiçe sayıyo yavrusu için.eşinle yavrunla ve sevdiklerinle birlikte Allah uzun bir ömür nasip etsin.darısı başımıza inşallah.

canııımm ne mutlu sana hayırlısıyla almışsın kollarına çok tatlı bir bebek allah size bağışlasın maşşallah çok güzel günler görün hep birlikte inşallah.darısıda benim gibi isteyenlere

canım bebişini allah sana bağışlasın..:Saruboceq:maşallah prenssine:nazar:.

[çok güzel ya.. Rabbim sağlıkla büyütmeni nasip etsin...
kendimi hayal ettim birden gerçtektende hayal gibi
Darısı başımıza... inşallahh......
kuzucuğada maşallhh çok tatlı .../COLOR]

aglattin beni musyas yaa.."usumuyormu bebegim" dedim....
insan o halde bile nasilda yavrusunu dusunuyor degilmi???

gözlerim dolu dolu okudum canım.rabbim bebişini sana bağışlasın canım.nasıl güzel anlatmışsın öyle dakika dakika yaşadım senle aynı şeyleri sanki.nasıl istedim o an orda olmayı.
allah bebişinize size bağışlasın canım.rabbim tüm bebişleri bağışlasııın

mafoldumben mafoldumben mafoldumben
doluyum iyice zatenn mafoldumben
Kaderi de kendi gibi güzel olsun annesiii,güzel insanlarla karşılaşsınn,
Vatanına milletine,dinine,ailesine vefalı faydalı evlat olsun inşallahhhh..
Allah sizleri ona,onu da sizlere bağışlasınn:Saruboceq:

canım Allah nazarlardan korusun yavrunu.anne olmak ne kadar zor ne kadar kutsal bi iş.insan kendi canını hiçe sayıyo yavrusu için.eşinle yavrunla ve sevdiklerinle birlikte Allah uzun bir ömür nasip etsin.darısı başımıza inşallah.

canııımm ne mutlu sana hayırlısıyla almışsın kollarına çok tatlı bir bebek allah size bağışlasın maşşallah çok güzel günler görün hep birlikte inşallah.darısıda benim gibi isteyenlere

canım bebişini allah sana bağışlasın..:Saruboceq:maşallah prenssine:nazar:.

saolun canlarım benim çok şükür uzun yorucu bir yoldan geçtik ve minigim kollarımda bi anne daha ne isterki rabbinden saglıklı olmasından başka darısı sizlere allah razı olsun güsel dilekleriniz içinnnopuyorumnanaktan:nazar::nazar:

gözlerim dolu dolu okudum canım.rabbim bebişini sana bağışlasın canım.nasıl güzel anlatmışsın öyle dakika dakika yaşadım senle aynı şeyleri sanki.nasıl istedim o an orda olmayı.
allah bebişinize size bağışlasın canım.rabbim tüm bebişleri bağışlasııın

amin bitanem benim darısı sizlere hayırlısıyla inş şimdi günü gününe doldursun dememi anlarsınız daha iyi cnm benim hamilelki,te duygulu olur diyolar ya yalan ya ben hala aglıyom duygulandıgımda hehe bende kalıcı oldu bu durummmmopuyorumnanaktan

offf ya gözlerim doldu okurken hayırlı bir evlat olur inş
vatana millete ailesine allah banada nasib etsin inş.

Allah analı babalı büyütsün işallah darısı bizlere olsun hayırlı bi evlat olsun tebrik ederim canım :nazar:

düşünmezmi bitanem o çıplakken orda aklıma direk ogeldi nebiliyim sıcacık içeri,si 35cdeymiş megersem:)

kuvezin ici anne karni sicakligindaymis canim..yani 37 derece teyzemin ogluda gecen ay 34 haftalik dogru kuvezde kaldi doktor soylemis....ama ana yuregi iste dayanamiyor....

kuvezin ici anne karni sicakligindaymis canim..yani 37 derece teyzemin ogluda gecen ay 34 haftalik dogru kuvezde kaldi doktor soylemis....ama ana yuregi iste dayanamiyor....

aynen bitanem ya deselerki orası karnındanda iyi illaki kucagımdaolsun istiyon bide bi duygu geldi içime küvözden bebek çıkarıyolar taburcuları inanırmısın pusetlere egilip bakıyodum yanlışlıkla bebegimi çıkardılarmı die ne acaip bi korkuymuş bu ya ayrı klamak kimseyi rabbim evladından ayırtmasın 1günde olsa

aynen bitanem ya deselerki orası karnındanda iyi illaki kucagımdaolsun istiyon bide bi duygu geldi içime küvözden bebek çıkarıyolar taburcuları inanırmısın pusetlere egilip bakıyodum yanlışlıkla bebegimi çıkardılarmı die ne acaip bi korkuymuş bu ya ayrı klamak kimseyi rabbim evladından ayırtmasın 1günde olsa

ayyy canim benim yaa haklisin bende olsam bakardim senin gibi...amin Rabbim kimseyi evladindan ayirmasin.....

mafoldumben offf yaaa. zaten sulu gözüm. mehvettin beni. sağlıkla büyüt kızını. darısı da sağ sağlim benim de kızıma kavuşmama inş

X