Zenginlerin, ünlülerin hayatlarına özenme?!?!

aylaogretmen

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
24 Mart 2019
135
293
Kızlar çok güleceksiniz biliyorum ama. Kafama takıldı sizlerin düşüncelerini merak ettim. Şimdi bu sosyal medya malum herkesi herşeyi takip edebiliyoruz. Özellikle yabancı ünlülerin hayatlarına şöyle bakınca ne bileyim işte yatlarda gezmeler, yemeler içmeler, partiler. Giyinmeler, süslenmeler, alışverişler. Çok da mutlu görünüyorlar. Şöyle onlara bakınca bizim hayatımız da hayat mı diyorum. Siz hiç böyle düşündünüz mü?
Edit: bir yandan da fakirler, savaştakiler, annesiz babasız çocuklar. Hayatın dengesizliği çok kafamı karıştırıyor.

Evet dusunuyorum.ama mutluluk bence esit dagitilmistir.bir denge var yani hayatta.mutlu olmak icin illa yatlara teknelere gerek yok.yataga bagimli biri de mutlu olabilir yati olan biri de.bu kisiye bagli.amac mutlu olmaksa.ama amacin benim gibi guclu olmaksa yetmiyor evet ozeniyorum.ben de istiyorum.ama bazi seyleri kaldirabilmek de onemli.neden sans oyunlarindan para kazananlar hemen batiyor mesela.cunku o paraya hazir degil.onu yonetebilecek kapasitesi yok.o para zaten zengin birine ciksa batmaz mesela.parayi kullanmayi bilir.o hayati yasayanlar da o hayati yonetmeyi bilir ama sen ben ayse fatma o hayati birden yasamaya baslasak bocalariz.
O nedenle hazir olmak onemli.o hayati yasamak istiyorsan once o hayata hazir olmalisin.
Ben suna inaniyorum.para makam vs bunlar arac.ve bu araclar sen hazir oldugunda zaten sana gelirler.bi gun sana gelecekler ve o gun hazir olmalisin gibi yasamali.gercekten artik her ne isteniyorsa

Atanınca her istediğimi alabilceğimi sanıyordum. Meğer ne gereksiz hayaller kurmuşum. Ne yalan söyleyeyim ben de özeniyorum. Daha zor durumda olanlar da çok elbet ama nedense hep daha iyi olanı görürüz.

Ulaşamayacagim şeylerin hirsini yapmam ya da oturup üzerine düşünüp, hayaller kurmam.

Hatta eskiden annem magazada filan kiyafet begenip dene istersen sonra aliriz belki derdi ve ben almayacaksak denemem diyip
denemezdim, niye kendimi heveslendireyimdi.😁 O an alacaksam denerdim.
Ben de bir şey almıycaksam avm ye bile gitmem . Ulaşamayacağımız şeyleri takip edip olsun istemek ( ütopik şeyler için) psikolojik anlamda yorar sadece

Arada ben de çok özenirim keşke benim de olsa diye ama benden daha kötü halde olanları gördükçe halime şükrediyorum

Ben yatları katları olup gezmekten başka işleri olmayanlara değil ama çalışma saatleri kısa, hayat kaliteleri yüksek, az parayla gezebilen, sokaklarında güvenle yürüyebilen, boşanma tabusu olmayan, arkalarında kapı gibi sosyal devletleri olan Avrupa yerlilerine özeniyorum. Yani evet Suriyede, Irakda doğmamış olmak da bir şans ama olmuşken İsviçre olaydı daha mesud olurdum:)

Kızlar çok güleceksiniz biliyorum ama. Kafama takıldı sizlerin düşüncelerini merak ettim. Şimdi bu sosyal medya malum herkesi herşeyi takip edebiliyoruz. Özellikle yabancı ünlülerin hayatlarına şöyle bakınca ne bileyim işte yatlarda gezmeler, yemeler içmeler, partiler. Giyinmeler, süslenmeler, alışverişler. Çok da mutlu görünüyorlar. Şöyle onlara bakınca bizim hayatımız da hayat mı diyorum. Siz hiç böyle düşündünüz mü?
Edit: bir yandan da fakirler, savaştakiler, annesiz babasız çocuklar. Hayatın dengesizliği çok kafamı karıştırıyor.
:-) :-) valla ben de şu kraliyet gelinleri var ya ne zaman haberlerini görsem kendimi kraliyet gelini olarak hayal ediyorum. Ben de bir kate ya da meghan olsaydım..:-)

Şu hayatta maddi olarak tek dileğim "borçlarım bitsin, borçlanmadan, kimseye muhtaç olmadan yaşayabileyim." oldu.
Bilmiyorum neden böyle hayallerimiz mi küçük, ruhumuz mu fakir anlayamadım. :)

Ama hiç ünlülere ya da çok zenginlere özenmek aklıma gelmedi. Kim bilir onlar da ne problemler yaşıyorlar. Tek isteğim kimseye muhtaç olmadan, borçlanmadan yaşayabilmek.

Ben de bir şey almıycaksam avm ye bile gitmem . Ulaşamayacağımız şeyleri takip edip olsun istemek ( ütopik şeyler için) psikolojik anlamda yorar sadece
Bu hissiyat bende hep olur. Esim hadi avm ye gidelim dese" valla şu an yeteri kadar param yok bişey alamam" diyorum. illa avm ye gidince para harcamak zorunda değilsin diyor. Tamam da gezerken ona bak buna bak "aa su ne güzelmiş, bak burda ne var" deyip sonra da geri bırakıp cıkmak istemiyorum diyorum

Ben yatları katları olup gezmekten başka işleri olmayanlara değil ama çalışma saatleri kısa, hayat kaliteleri yüksek, az parayla gezebilen, sokaklarında güvenle yürüyebilen, boşanma tabusu olmayan, arkalarında kapı gibi sosyal devletleri olan Avrupa yerlilerine özeniyorum. Yani evet Suriyede, Irakda doğmamış olmak da bir şans ama olmuşken İsviçre olaydı daha mesud olurdum:)

Bak şimdi onlara ben de özendim. Bana bir hayal kazandırdın resmen, ama olmayacak bir hayal :)

Bu hissiyat bende hep olur. Esim hadi avm ye gidelim dese" valla şu an yeteri kadar param yok bişey alamam" diyorum. illa avm ye gidince para harcamak zorunda değilsin diyor. Tamam da gezerken ona bak buna bak "aa su ne güzelmiş, bak burda ne var" deyip sonra da geri bırakıp cıkmak istemiyorum diyorum
Ancak başım ağrır Işıklar havasızlık

herkes iyi bir gelirim olsun ister ama ben onlarin kazandigi paralari kendim kazanmisim gibi dusununce aklimdan ilk gecen hep kizimi en iyi okullara gonderip bale yabanci dil tarzi her turlu egitimi aldirirdim diye dusunuyorum
hic oyle yat kat her gece bir parti hayali kurmadim birde öğrenci okuturdum löseve bağış yapardim ne bileyim daha faydali seylere harcama hayali kurdum hep

Bir kısımdan diğer bir kısma geçen biri olarak söylüyorum: mutsuzsan ultra lüx evinde bile mutsuzsun,eğer mutluysan boş bir sofrada zeytin ekmek kemirirken bile çok mutlusun.
İnsanın hayata bakışıyla alakalı, ben her yerde iplemez umursamaz tavırlı bir insan olduğum için her yerde mutluyum.

Ozenmem, sadece mutluluk, huzur, sağlık isterim, ailem, çocuğum için en çok da.
Bunlar olsun yeter bence.

Herkes farklı sanırım, bende hep evladının sağlığı olmayan, evlat acısı yaşamış annelerin acısını yuregimde hissederim, unutmam bile uzun zaman alır, birşey izlemissem.

Zenginlik, rahatlık mutluluk demek değil.
Böyle bir özenti de olmak sizi sadece mutsuz eder.

Çocuğuma da hep öğretmeye çalıştığım şey, para araçtır, amacın mutluluk olsun derim.
Varken harcanır, yoksa sağlık olsun.

Benim için böyle..

Ben hep üzülüyorum onlara çünkü çok çabuk yükselip aniden çöküşe geçiyor hayatları, bazıları maddi, bazıları sağlık yönüyle.. En çok da düzgün bir aile hayatları yok bu evli kalır dediğimiz 3 güne tek celse boşanıyor..
Sonra diyorum rabbim parayla sınasın aile sağlık huzur vs ile sınamasın..

X