Zayiflama cayi zararlari hakkinda bilgisi olan var mi?

kirmizigitar

Guru
Kayıtlı Üye
4 Mart 2011
10.375
11.989
Kizlar selam

Isyerinden bir arkadasimiz bir sure once inanilmaz zayifladi inceldi felan zorladik be yaptin diye itiraf etti bir arkadasi bir cay satiyormus ondan icmis 2 aylik bir kur halinde toplamda 4 kilo verdim ama tamamini yagdan verdim ondan bu kadar inceldim dedi. Hic bir zarari yokmus dedi 100 liraya satiyormus kadin. Onu referans alarak siparis verdim cay geldi icmeye basladim.

7 gun filan kullandim bu surecte ishale yakin surekli tuvalete cikiyorum ve cildimde kasinti oldu cok fazla susamaya basladim. Derken bir yerde zayiflama cayi icen bir kizin cayi biraktiktan sonra karacigerinde hasar meydana geldigini olumden dondugunu ve kadavradan karacigr nakliyle son anda kurtarildigini okudum korktum cayi biraktim 2 gun once.

Bu sabah tuvalete ciktigimda diskimin beyaza yakin bir renk oldugunu fark ettim netten bir arastirdim ki karaciger tahribatindan oldugu filan yaziyor inanilmaz korktum. Sonra 3 4 defa daha tuvalete ciktim diskim normale donmustu muhtemelen yediklerimle alakaliydi sabahki durum ama bu bitkisel caylar ile ilgili bilginiz var mi kullananlar vs devam etsem mi bilemedim

Merhaba.
Kilo vermek için kolay ve sağlıksız olan yolu seçmeyin derim.
Daha evvelinde de bu tür ürünlerden iki kadın hayatını kaybetmişti.
Zayıflamak için mucizevi bir yöntem yoktur.
Kaşıntım oldu demişsiniz, bu sizden ne kadar su kaybettirdiğini gösterir -ki bu böbrekleriniz için çok tehlikeli.
2 ay ishal olan herkes kilo verir.
Ayrıca, Sağlık Bakanlığı öylesi ürünlere onay vermiyor. Bakanlıktan onaylı diye reklam yaptıkları ürünler, Tarım Bakanlığı onaylı. Sağlık Bakanlığı'nın onayı olmayan ürünleri kullanmayın.
Zor ve yavaş kilo verin, ama böbrekleriniz, karaciğeriniz sizde kalsın.

X