Zatürre oldum nasıl geçer

kicha

Üye
Kayıtlı Üye
12 Ağustos 2023
9
2
20
Şu an şehir dışında olduğum için hastaneye de gidemiyorum. Ablamın yanında kalıyorum birkaç güne düğünü var. Tüm bu hengame içinde bir de benle uğraşsınlar istemiyorum. Yakın zamanda abim zatürreydi ve hastaneye gittiğinde üst solunum enfeksiyonu diyip gönderdiler. Hâl böyle olunca hastalığı daha da ilerledi ve hastaneye yatışını verdiler. 4-5 gün boyunca refakatçisi ben oldum. Taburcu edildikten 2-3 gün sonra bu sefer de bende başladı. Sağlık ocağına gidip durumu anlattım nefes darlığı ve öksürük için bir şurup ve antibiyotik verdi. Ama daha da ilerlemeden hemen geçsin istiyorum daha yapmam gereken tonla işim var. Hastaneye en erken 1 hafta sonra gidebilirim. O zamana kadar ilerlemesini engelleyecek bir şey biliyorsanız lütfen paylaşın. Şu an nefes alırken soluk borum yanıyor ve gece uyurken öksürük tutuyor. Bir çaresi varsa yardımcı olun

Kzum öksürüğü kesen benim bazen kullanıp memnun olduğum bikti çayı var. Zaten bronşit, öksürük, üst solunum için gibi şeye çok etkili. Hatmi çiçeği aktarlarda vardir.2 gün sabah akşam normal 4 -5 tane at demelnsin kullan öksürükten eser kalmaz. Alerjin başka birşey yan etkin varsa bı doktora danis öyle kullan. Ben doktora danışarak kullandım. Tekrar geçmiş olsun inşallah geçer hemen

Çok geçmiş olsun. Zatürre ciddi bir hastalık ihmal etmeyin. Balgam çıkarmak için asist şurup verdi mi doktorunuz? Sizin solunum yolunu açık tutmanız gerek, antibiyotik iltihabı kurutur ama öksürükle atmanız lazım ciğerlerinizdeki iltihabı aynı zamanda yoksa tıkanırsınız. Küçük bir kase pekmeze yarım limon sıkıp arada 1 tatlı kaşığı yerseniz de balgamı kolay çıkartırsınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…