Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
Ben ikinci seansımı tekrar %15 ile yaptım şişeyi çalkaladım pamuğu bolca ıslattım 3 kez tekrarladım 1 dk 56 Sn tutabildim bembeyaz oldum ertesi,kapkar oldum çok kotu yüzüm neden sence ladycim ilk yaptığım böyle değildi tabi ikinci olduğu için tecrübeliydim p.tesinyaptım şuan kırıştım hatta elimi değsem soyulacak ama dokunmuycam gelişmeler böyle.birde ben 4 ay saçımı sadece karbonatla yıkadım evet çok güzel bir şey saçlarım kıvırcık harika dalgalarım oldu fakat çok saçımı doktu özellikle son aylarda bıraktım bende ben çok memnundum dökülme olmasa idi gerçekten harika bir şey ne sabun ne şampuan nede saç kremi sirkeyide saç kremi olarak kullandım bir bardak suya bir yemek kaşığı karbonat koyarak hazırladım boş şampuan şişeme o şekilde kullandım ben maalesef bıraktım acaba yanlış bir şey mi yaptım umarım öyledir ve tekrar kullanabilirim kullanan ve fayda görenler yazsa keşke doğru kullanımını çok öpüyorum hepinizi hoşça kalın

Tatlım lütfen sürelere dikkat edin! süreyi uzattığın için kararmıştır geçer korkma ve aynen ellerini yüzünden uzak tut. Kendi kendine soyulsun. Saç dökülmeleri bünyesel ve mevsimsel olarak olabiliyor kuzum bence ara ara kullanmaya devam et:KK34:

Ladyciimi saçma sapan ithamlarla sıkıyosunuz belki de sizin gibiler yüzünden forumlardan soğucak..kimsenin kimseye yargısız infaz yapmaya hakkı yoktur kaldı ki danışmadan ilk seferinde. %25 lik tca yaparsanız , sonuçlarının sorumluluğunu da göğüsleyebiliyorsunuz demektir..
Ladycim bi ara gözenek sıkıştıran nemli sivilcesiz formuna da bakar mısın lütfen:)

Oluyor tatlım dönem dönem böyle durumlar, oradan buradan birer kendi isteklerine göre bilgi alıp uygulayıp, bu parça parça birleştirilen bilgilerin negatif sonuçlarını gelip buraya yazıyorlar. Çok şükür çiğ yemedim ki karnım ağrısın da insan ister istemez bu saldırgan yaklaşımlara sinirleniyor, bende sabır taşı değilim neticede:KK9: Burayı cevaplayayım hemen diğer topiği cevaplayacağım:KK54:

arkadaşlar %25 tca peelıng yapanlardan biride benim acaba bana mı soyluyorsunuz. ben zaten 2 senedir yapıyorum tca peelıngı
sorun nedır anlamadım. bende memnun kaldım özellikle ürünlerimi doa dan aldım onları burda gordum ladyden ogrendım
güzel şeyler paylaşıyorum .evet lady bana kızmış endişelenmiş danışmadan yaptığımı düşünmüş olabilir ama ben araştırmadan yapmadım .ladye de bu konu hakkında bir şey söylemedim :KK43: ben bu forumda yeniyim ama çok negatif geliyor bazı üyelerin yazdıkları bir hatamı yaptık acaba:)

Kuzum sizlik bişey yok, alınmayın:KK34:

Subarucum ben de şampuansız saç yıkayanlardanım. No poo yöntemini bir süredir uyguluyorum, birkaç farklı şekilde de denedim, önce doğal sabun, sonra kil ve karbonata geçtim. Şöyle söyleyeyim, envai çeşit problemi olan saçlarım ergenlikten beri ilk defa kendine geldi. Saçın alışması biraz zaman alabiliyor yalnız, birkaç hafta ile bir-iki ay arasında sıkıntılı bir dönem yaşanabilir, saç yağından arınmıyormuş ve tam temizlenmiyormuş gibi görünebilir ama bütün bunlar tamamen saçın maruz kaldığı kimyasallardan arınma sürecinde olduğunun göstergesi. Vazgeçmeyip sabrederseniz o süreç atlatıldığındaki sonuç her şeye değer, en azından benim için öyleydi.

Ayrıca elma sirkesinin saçı kurutması pek mümkün değil, tam tersine fazla miktarda kullanılırsa saçta yağlanmaya sebep olabiliyor. Saç uçlarında da kuruluğa sebep olacağını zannetmiyorum. Ben sirkemi kendim yapıyorum, ince telli ve yağlı olan saçlarımı artık her gün yıkamaktan da saç diplerimdeki delirtici kaşıntıdan da nihayet kurtuldum. Sonuç olarak, hayatımın devrimini yaptım diyebilirim :) Konu dışına çıktığımın farkındayım ama denemek isteyip de merak eden ve bilgi almak isteyen arkadaşlarım olabilir diye paylaşmak istedim.

Bir de yazılanları okurken birden fark ettim ki bu sefer tca uygulamamı yaparken şişeyi çalkalamayı unutmuşum!!! Ben de diyorum ki neden alnım hiç soyulmadı :KK43: Hep yaşlılık alametleri bunlar, notlarımı alıp banyo aynasına yapıştırayım bari artık :))

Son olarak, şu ozon yağını ben niye bulamıyorum yahu? Hangi başlığın altında, sayfanın neresinde, allah rızası için biriniz yol gösterin. Siteyi didik didik kurcalamaktan deli çıkacağım.

Hepinizi öperim, sevgiler...

Bende deneyeceğim çoook teşekkürler kuzum:KK16:
Firmada yok tatlım keşke elimde olsa ben yollardım sana.
Firmayı ara sor bakalım satışa çıkacak mı ne diyecekler:KK34:

Ya cnm lady sanırım cok yogun bi kaç gündür ona ulaşamıyorum da sen tca kullanıcısı olarak belki beni yönlendirebilirsin, 4 sorum var..birincisi emziren annelerin bu kimyasal peelingi yapması uygun mu, ikincisi şimdi yapsam yazın güneşlenemez miyim, üçüncüsü ben yüzümü sirle aldırıyorum bu sorun yaratır mı, dördüncüsü de ben 5 yıl önce roaccutane tedavisi görmüştüm, bi problem olır mu, yardımcı olabilirsen çok sevinirim tatlım:)

Sınav sürecindeydim kuzum bakamadım:KK5: çok şükür bitti:KK16: Sir yapamazsın en erken 3 ay sonra yapabilirsin tca uyguladığında. 5 yıl geçmiş roaccutane açısından sorun yok kullanabilirsin ama Maalesef hamile ve emziren anneler için tca, laktik asit, glikolik asit önerilmiyor. Neticede ciltteki kılcal damarlar vasıtasıyla kana karışıyor:KK50:

1. hamile kadınlara pek kimyasal peeling önerilmiyor bebeğe zarar verir diye. fakat emzireni bilmiyorum .daha önce kimyasal peeling yaptırdığım hastaneye yarın senın ıcın sorabılırım
2.şimdi yapsan yazın güneşlenirsin fakat yüzüne yüksek koruma sağlamalısın güneş koruyucu kremle
normalde şu anda dışarı çıkarken bile sürmelisin güneşlenirken de sürüyoruz zaten. ben sorun yaşamadım
3.bende sir ağda yaptırıyorum fakat kimyasal peelingden hemen sonra sir ağda yaptırma yüzündeki derilerin kendisi soyulacak
ben 1 haftada soyulmayı tamamladım cildim kendine geldikten sonra hassaslığı gidince kuaföre gidiyorum
15 gün sonra falan iz kalmıyor sorun olmuyor.
4. geçen sene 5 ay kullanmak zorunda kalmıştım. çünkü poliskistik hastasıydım aknem çok fazlaydı
roaccutane tedavısı gördüm en az 6 ay geçmeli:)cilt çok hassas oluyor ( tretin) gibi soyucu kremlerde
tca peelling öncesi sürülmemesi gerekiyor.

umarım yardımcı olabilmişimdir yarın tekrardan hastaneden bilgi alıp sana cevap yazacağım kendıne ıyı bak

Kesinlikle katılıyorum, yardımcı olup bilgi aktardığın için çok teşekkür ederim:KK54::KK16:

İlk tca seansı bende gözle görülür bir fark yaratmadı. Hayal kırıklığına uğradım. Burada cok memnun olanlar var. Ben 32 yaşındayım. Benim için çok mu geç acaba? Ben yine de birkaç seans daha yapacağım. Belki acele etmemem gerek...

Kaçlık uygulamıştın ve sürecini yazar mısın bana bazen karıştırabiliyorum çünkü yanlış yönlendirmeyeyim:KK17:

Canım 25'lik fayda etti mi?

:KK20: aaa oran böyle tespit edilmez, lütfen yapmayın bunu.
Hep söylüyorum alın %15 i uygulayın çok az yada ince soyulma yaparsa %20'ye geçin diye..
25 oranı böyle kolay yer etmesin aklınıza:KK34::KK54:

%15 lık bende çok fark etmiyordu soyulma yarım yamalak oluyordu, bazı yerler sanki soyulmuyordu
%20 de öyleydi fakat ben ürünleri farklı yerden alıyordum şimdi doa kozmetikten aldım ve %25 ile başladım
sucuk gibi soyuldu :) yani şöyle söyliyim öğlen güneşinde yazın güneş koruyucu sürmeden birden yanarsınız 2 gün sonra sucuk
gibi soyulursunuz ya onun gibi oluyor önce tüp patlamış gibi oluyor yüzünüze sürünce kırmızı ve bazı yerler beyazlıyor sonrasında
geriliyor ertesı gün kararıyor ve deri atmaya başlıyor ama hiç yapmadıysanız size tavsiyem %15 ten başlamanız çünkü herkesin cildi farklı tepki verebilir

Tatlım bence 25 sana ağır geliyor bu aşırı kızarıklık cildinin zorlandığının en iyi kanıtı, 20'ye geçip kullanman çok daha doğru:KK54:

Gayet güzel soyuldum aslında... ama alttan cıkan deri bebek gibi değil. Benim cildim cok kuru. normalde kırısık görünmüyor ama gerdiğimde capraz capraz kırışıklıklar oluyor. İlk soyuldugunda oraları düzelmişti. Ama bir gün geçince eski haline döndü:KK43:

Şimdi oldu işte. Cildinizin problemine göre değişir sonuçlar. İlk uygulamadan kimse mükemmel sonuçlar alamaz da farkı fark edenler mutlaka olur. 1 uygulamada mucize beklemeyin.

kizlar bende ozon yagini nerden alabilirm aktarda
cesitli markalar var fakat guvenemedm

En önemli kriteri katı yapıda olmalı güzelim, katı yani vazelin gibi kıvamda olan ozon yağı bulursan hiç tereddüt etme al derim.

http://www.kadinlarkulubu.com/sampuan-sac-kremleri/617157-no-poo-sampuansiz-sac-yikama.html

özel mesaj hakkım henüz olmadığı için buradan yazabiliyorum, kural ihlali yapıyorsam da kusura bakmayın lütfen kötü niyet yok :)

bahsettiğim mevzu burada tartışılıyormuş ben de yeni öğrendim, umarım işine yarar.
Site içi link paylaşabiliyoruz kuzu sorun yok :KK34:

:KK43:( anladım cnm çok teşekkür ederim, en önemlisi bebişim tabi, benim acelem yok:) şimdilik nar çekirdeği+Pirinç kepeği yağı+ kara üzüm çekirdeği yağı karışımımdan aşırı memnunum zaten, yağlardan sütüme zarar gelmez heralde:) bu karışım harika bişey ya bi de kızlar eğer gözaltı morluklarından şikayetçiyseniz mecitefendi de at kestanesi yağı özlü göz çevresi kremi var..şiddetle tavsiye ediyorum, 3 gün sabah + gece yatarken uyguladım ve kimseye sölemedim, 3gün sora kardeşim abla yüzüne nur mu indi senin dedi:) tabii yağların da etkisi var :)

:KK9: Kesinlikle çok etkisi oluyor. Sen emzirme dönemi bitene kadar risk alma kuzu, aynen yağlarla devam et:KK54:

Ya benim çenemde siyahlıklar oluştu. TCA yı ilk yaptıgımda yoktu. 1 hafta sonra olustular. Sebebi nedir ki? Geçer mi? Nasıl geçer? Bilgisi olanlar benimle paylaşırsa sevinirim.

Siyahlıklar derken? :44:

gunaydınladycimben 2.peelimng deneyimimi bitirdim bitti cildim bir harika maşallah diyimnazar değmesin çok teşelkkur ederim sana Allah razıolsun senden yuzunde inan lekeden eser kalmadı hiçyok pırılpırıl ya iyikivarsın.tek korkum tekrar gelmesi ama ben daha 2.seansımı yaptım bırakmayı düşünmüyorum devam etcem tatlım.bana aldığım site bu kez 20 lik gondermiş ne yapıyım sence bir zararı olur mu cildime değiştirip 15 lik mi almalıyım cnm birde çok sivilcelendi yuzum geçer dimi.hatta bnm cillerimide yok etmiş çokdeğildi zaten ama yok olunca anladım ki rahatsız ediciymiş çok guzel oldu ladyim keşke daha once yapsaymışım bunada şükür

Güneş koruyucunu bırakma geri gelmezler tatlım birde tabii yazın güneşin altına direkt yatıp güneşlenmek yok:KK54:

İKİ KEZ TCA YAPTIM
İLK YAPTIĞIMDA LAYD DEDİĞİ GİBİ YÜZÜMÜZ SABUNLA YIKADIM VE TCA SÜRDÜM BEYAZLAMA OLDU
2 YAPTIĞIMDA DUŞTAN SONRA YAPTIM YÜZÜM TEMİZ OLDUĞU İÇİN SABUNLA YIKAMADIM VE TCA SÜRDÜM HERHANGİ BİR BEYAZLAMA OLMADI BENİM BU KONU İLE TESPİTİM SABUNLA YIKADIĞINIZ ZAMAN TCA ASİT OLDUĞU İÇİN SABUN KALINTILARI İLE KÖPÜRÜYO BENCE

HEPİNİZE GÜZEL VE SAĞLIKLI BİR YIL DİLİYORUM:emir_bebek:

Sabunla alakası yok tatlım beyazlamanın.

Kasım ve aralık olmak üzere 2 uygulama yaptım ocaktaki 3 cü uygulamamı %20 likle yapabilirmiyim evde daha yeni aldığım %20 lik var lady %15 daha iyi olur deyince onu bekletip %15 lik aldım iki uygulama yaptım geçen kış %20 lik yapmıştım sanki o daha iyi soyulma yapıyordu ikinci uygulamamada %15 lik soyulmak bilmedi ne dersiniz %20 lik kullansammı 3 cü uygulamada ???

Tatlım 20 daha iyi geldi diyorsan onu uygula:KK54:

Beyaz tenliyim hafif sivilce lekelerim ve cildimin ölü derisini atmak için
Ben de 2 kez tca yaptım tam tarife göre
%15 lik ilkinde soyulma sadece çene bölgemde hafif bi pullanma şeklinde oldu
şimdi 2. Kez yaptım ve bekliyorum bu gün 4 gün hala hiç bişey yok yine sadece cene bölgemde hafif bir kuruluk var bende % 20YADA %25 lik denicem artık
bana etki etmedi desem ciddi ciddi %15 bile baya yaktı(bazıları bende yanma olmuyor demiş)

2 defa tca yapıp soyulamamaktan cildim daha kötü oldu
:KK20: aman ha 25 uygulama %20 yi dene sonuç vermez yine pullanma şeklinde olursan ancak o zaman geç 25e tatlım.
Size amaaan nolucak arada %5 fark var gibi geliyor ama öyle değil işte etki farkı.:KK34:

Ben de dun gece yuzde yirmilik TCA uyguladim. Dakika tutmadim ama sizlamaya baslayinca yikadim yuzumu. Bugun hafif bi kizariklik ve yeni baslayan bi kasinti var. acaba yeterince durdurmadim mi? Kabuk baglamasi gerekiyordu sanki. AKsam yine mi yapsam? Fikri olan var mi?

Nasıl dk tutmadınız:KK53: Şaka deyin lütfen!:KK19:
Herşeyin kuralı kaidesi var, buna nasıl cesaret edebildiniz?
Ben size yorum yapmayacağım bundan başka, çünkü konunun en başında neyi nasıl yapmanız gerektiği yazıyor. Bunu göre göre bildiğinizi uygulamışsınız/uyguluyorsunuz zaten:KK42:

Kızlar ben ekim ayında doa kozmetikten sipariş verdim, gelmedi.
Geçen hafta da sipariş verdim. Yine gelmedi. Sorun mu var anlamadım. Bilen varsa yardımcı olabilir mi?

Tatlım biz ne yapabiliriz? firmayı arayıp sormayı denedin mi?

kızlarb ben 2.deneyimimi 22 gun once yapmıştım cildim bir harikaydı 15 gun şu anda lekelerim hafifte olsa tekrar geldiler uzgunum o guzel cilde alışınca moraller sıfır oluyor eski halini gorunce umarım 3.seansta geçer geçecek de diye duşunuyorum ladycim gecer dimi tatlım çok opüyorum sevgiyle kalın ayrıca hepinizin yeni yılını kutlar sağlık mutluluk huzur bol bol guzellik bol bol bakım diliyorum.:nazar:

Ladysubaru öncelikle uğraşların için teşekkürler..
Ben öğretmenim ve haziran 22 de düğünüm var .Benim cildimde de daha önce de yazdığım gibi ergenlikten kalma gözeneklerim belirgin ve yanaklarım pembiş pembiş sanırım o kalan izlerden.Ben de bir hevesle aldım bu tca yı sömestır tatilinde kullanacaktım fakat sanırım bunu birer ay arayla 4 defa uygulamamız gerekiyor.Tatilde her neyse de okul döneminde zor olur soyulmalarla okula gitmek diye düşünüyorum.Ara tatilinde bir kez denesem etkisi olur mu az da olsa sence? Bir de ben ürünü aldım henüz kullanmadım odada muhafaza ediyorum bir sakıncası olur mu? Bir kez deniyeceğim tca uygulamasını ve senin şu gözenek sıkılaştıran tecrübelerinle devam etmeyi düşünüyorum.Umarım az da olsa gelişme görebilirim.teşekkürler:KK34:

merhabalar lady..
bende tca yapmak istiyorum ama topiği incelerken gördüm derisi ince olanlarda sakıncalı diye yazmışsın. bende de böyle bir durum söz konusu ama bölgesel yani sadece elmacık kemiklerim ve gözlük taktığımızda burnumuza değen yerler var ya oralarda ciddi incelme var.kılcalarım görünüyo.bu bölgelerde sık sık kızarma problemi yaşıyorum. gerçi diğer topiğinde verdiğin yağ tariflerini uygulamaya başladığımdan beri kızarmalarda ciddi azalma var. sanırım cildim beslenip,güçleniyor.
bu şartlarda tca uygulamam çok doğru olmaz sanırım? ama en azından yanağımın alt bölgesinde yıllardır geçmek bilmeyen kırmızı sivilce izlerime kulak çöpüyle tca uygulasam acaba cildimde renk farkı falan oluşur mu?
buarada şöyle bir detay var laktik asitli tonik hazırladım senin söylediğin şekilde. korkarak kullanmaya başlamıştı asit kızarıklıklarımı artırır diye ama hiç öyle bir problem yaşamadım çok mutluyum biraz da bu cesaretlendiriyo beni sanırım.. yine de sana danışmadan bişey yapmak istemiyorum..
yorumlarını merakla bekliyorum :KK16::KK54:

Merhaba, bende çil doğum ve güneş lekelerim için araştırma içerisindeydim. Dermatoloğum çene altındaki sivilcelerim için bir krem verdi. Obagi yıkama jeli ve güneş kremi birde ağızdan alınması gereken ilaç kullanıp, 1 hafta akabinde cildime bakıp kimyasal peeling yapıcak. Aslında sayfanın tamamını okuduktan sonra detaylara dikkat ederek az miktarda ve süreyle başlayıp kendimin de yapabileceğine kanaat getirdim ama her halukar da ilk seansı dermatoloğumun kontrolünde yaptıracağım, alacağım tepki ve duruma göre aylık olarak kendim devam edeceğim. Rica etsem, bana tca yı nereden aldığınıza dair bir link mesajı atabilirmisiniz? DR. umun kullanacağı markaya da bakacağım... Sevgiler...

merhaba lady yazılarını takip ediyorum bloğunuda bende tca yapmak istiyorum fakat emziriyorum emzirirken yapılmadığını duydum sütten kestikten sonra yaparım artık. benim merak ettiğim tca bütün cilt tiplerine uygunmu kuru karma ciltlere yapılabilirmi ?doktorun biri bana cildin kimyasal peelinge uygun değil dedi ne kadar doğru?

Kizlar ben yalnismi yapdim acil yardim.Doadan 15 lik aldim bugun 5. Gunum ve 4 aksam arka arkaya cildime uyguladim bu aksamda surcem soyulmalar yeni basliyor.boyle pul pul.yani toplar her aksam 5 kere dimi.Ay ne aptalim ya aylardir okudum sizi ama halami anliyamadim dogru dimi?simdiden tskler.

Kizlar ben yalnismi yapdim acil yardim.Doadan 15 lik aldim bugun 5. Gunum ve 4 aksam arka arkaya cildime uyguladim bu aksamda surcem soyulmalar yeni basliyor.boyle pul pul.yani toplar her aksam 5 kere dimi.Ay ne aptalim ya aylardir okudum sizi ama halami anliyamadim dogru dimi?simdiden tskler.

Yanlış uygulamışsın. Sadece 1 defa gün uygulanıyor, ve aynı zamanda birkaç kere sürüyorsun tca'nı. Sürmeye başlarken 1,5 dk'yı başlatıyorsun. Ve o 1,5 dk. içinde pamuğuna tekrar döküp dk. bitene kadar 3-4 defa uyguluyorsun. Anlatabilmişimdir umarım, ama artık çok geç. Çok yanlış bir uygulama yapmışsın. :KK50: Cildin şu an ne durumda, bol bol bepanthen sür cildine.

Cenem kirmiz iyer yerlerm bur du cok felaket degil ama burus burus oldu deri soyulmaar hafif cenmde bugday tenliyim o yuzden 15 lik hafif gelmis olabilir.Hakketten nasil bir cehaletdir bu benim yapdigim anlamdim.Aylardirda guya okuyorum hep.her uygulamadan sonra direk e vitamini surdum cildime gun icindede surekli nemlendirdim yag bakimlarimi yapim yani onlar olmsa kimbilir nasil olcam.Neyse allahtan sorunsuz bir cildim var.tsk ederim yanitin icin

Bepatenim yok sea butter var bide nemlndiricim olur dimi.hic disari cikmadim hep gunes kremi surdum.Cepten giryorum yalnis yulnus yazilarim icin pardon

Bepatenim yok sea butter var bide nemlndiricim olur dimi.hic disari cikmadim hep gunes kremi surdum.Cepten giryorum yalnis yulnus yazilarim icin pardon

O zaman onları sür, bastırmadan ama malzemelerde bepanthende vardı, kullanman iyi olurdu. Artık sürme sakın tca'yı.

Bepanten plusmu aldirayim esime disari hic cikmadim zaten soguk bir memleetteyim yinede gunes kremi hep surdum.Yardimlarin icin tsk ederim

Trden silverdin yanik merhemi almisdim çeneme onu sursem bepanten alana kadar olurmu.kusura bakmayin basinizi agrittim kiziyorum kendime cok.

Merhabalar
İkinci TCA deneyimim
%15 lik TCA kullandım (ilk yapısımda alın bölgem soyulmamıstı)

31 Aralık ta yaptım
tecrubelı ve daha dıkkatlı okudugum ıcın ilk yapısımda ki yanlısları yapmamaya dıkkat ettım
TCA şişesini 3-5 dak ıyıce salladım
pamuga bol bol döktüm ve seri hareketlerle 1.5 dak boyunca en az 3 kez sürdüm
(tek yanlısım bastırarak yapmam oldu onuda fark ettıgımde cok gectı :KK14: kendimi kaybettim sanırım )
bır de cok fazla krem surmemeye calıstım soyulmayı etkılenmesın dıye

sonuc
yanma 30 dak surdu
bastırdıgım ıcın sanırım yuzum 3-4 gün kırmızı gezdım (biraz korktum :18: )
deli gibi kaşındım ama kaşımadım :KK53:
3. gun soyulmalar basladı ( kıyaslama yaparsak ilk deneyimimde soyulmamısım gibi geldi :KK52:)
10. gündeyim her yerim soyuldu hatta bazı bölgeler 2 kez soyuldu sanırım :KK17:

sonuctan memnunum

tesekkurler Lady Subaru :KK16:

NOT :pamugu bastırmadan uygulamayı yapmanızı tavsıye edıyorum :KK42:

arkadaslar merhabalar ben bu konuyu , sivilce izlerimden yani cukurlarından nasıl kurtulabılrım sorusuna cevap ararken buldum.o kadar canımı sıkıyorlar kı anlatamam psikolojik olarakta beni yıpratıyor acıkcası.eger ıcınızde sıvılce skarları (cukurları) için uygulayan varsa bana yazabilir mi acaba lutfen.

Son düzenleme:
Benim 3. Deneyimim :) ilk ikisi %15 lik cok fazla bi soyulmam olmadi.

Simdi %20 lik yaptim bir dakika bile zor dayandim daha fazla tutanlara hayret ettim bole bi aci yok :KK43: yerimde zipladim acidan lutfen %20 i kullanirken cooook dikkat edin

Merhabalar
İkinci TCA deneyimim
%15 lik TCA kullandım (ilk yapısımda alın bölgem soyulmamıstı)

31 Aralık ta yaptım
tecrubelı ve daha dıkkatlı okudugum ıcın ilk yapısımda ki yanlısları yapmamaya dıkkat ettım
TCA şişesini 3-5 dak ıyıce salladım
pamuga bol bol döktüm ve seri hareketlerle 1.5 dak boyunca en az 3 kez sürdüm
(tek yanlısım bastırarak yapmam oldu onuda fark ettıgımde cok gectı :KK14: kendimi kaybettim sanırım )
bır de cok fazla krem surmemeye calıstım soyulmayı etkılenmesın dıye

sonuc
yanma 30 dak surdu
bastırdıgım ıcın sanırım yuzum 3-4 gün kırmızı gezdım (biraz korktum :18: )
deli gibi kaşındım ama kaşımadım :KK53:
3. gun soyulmalar basladı ( kıyaslama yaparsak ilk deneyimimde soyulmamısım gibi geldi :KK52:)
10. gündeyim her yerim soyuldu hatta bazı bölgeler 2 kez soyuldu sanırım :KK17:

sonuctan memnunum

tesekkurler Lady Subaru :KK16:

NOT :pamugu bastırmadan uygulamayı yapmanızı tavsıye edıyorum :KK42:
bastrma konusunda cok haklisin.bende uygulama asamasinda hic bir hata yapmamama ragmen yuzumde siyah leke kaldi kulak temzleme copuyle yaprim uygulamayi ama o izi bastirmaa bagliyorum cunku gercekten bastirarak yaptim.suan o izi gecirmeye calisiyorum ladyede ozel msj attim bakalim ne onerecek.
Bes defa uygulayan arkadasa şok oldum nasil oyle anladinki hic beskere uygulayan da olmadi oyle bi mesajdayok son durumun ne acaba iz kaldimi

Evet uygun zamanı beklemek yüzünden biraz arası açıldı ama perşembe günü 2. tca uygulamamı yaptım. yine gözümün altını kalemle çizdim heyecanlanıp oraya sürmeyeyim diye zaman ayarını yaptım ve 2 dk geçmedim zaman öyle güzel ayarlı ki sonuna doğru yanma başlıyor zaten 3 -4 kez soğuk suyla yıkayınca geçti. Biraz kızarıklık oldu hani banyoda çok sıcak suyla yıkanır çıkarsın ya onun gibi. Dün çenemde hafif başlayan soyulmalar bugün bayağı arttı. geçen sefer yanaklarım (lekeler iki yanağımda) soyulmadı umarım bu kez soyulur. çok olmamak şartıyla nemlendirici de sürüyorum.

Bir de ilk tca dan sonra yuzumde kocaman bir sivilce çıktı ki lady bunun olabileceğini söylemişti zaten ellemedim biraz iz kaldı ama geçecek bence..

Not: İlk gün bepanten sürüyorduk ya onu unutmuşum heyecandan umarım sorun olmaz

Kizlar 4 aksm üst üste uygulayan delüü benim.Nediyeyim ben masllah devetabani gibi cildim varmis.Anlatyim simdi yaptiklarimi.Ilk gun cok az belki 10 sn beklettim.Hic bir degisiklik olmadi hergun sizi okuyorumya güyaaa 2. gelismeler 3. gun gelismeler diye ben onu hep aksm uygulma sonrasi anltilanlar sndim neyse acelecilik benimki yani hizli ve dikkatli okumamaktan.3. aksam 1.5 dakka uyguladim ki ertesi gunu yuzum anca kurudu gerildi.4. ksam uyguladigimda sifir aci hic yanma yok.ertesi gun surtim timsah gibi cenem kizarik ama baskada bisey yok.Dedim bunda bi yalnislik var saolsun kedi nickli arkadas hemen cevap verdi basladi bende bi panik ayyyy npcam diye.Hemen sea butter ve nemlendirici silverdin yanik kreni sure sure sabahi ettim.günes olmayan soguk bir memleketteyim avantaj olark sbah eczaneye kosdum yasli bir bayan vardi ona anlattim inceledi bakdi.Bana bur gucre yenileyici krem verdi bunu sur dedi.Bu arada cildime hayran kaldi Hastanelik olmadigim icin.Bugday tenliyim hic hassas degil cildim.Yalniz her uygulamadan sonra e vitamini kntron ve pirinc kepegi yagini boll boll surmzsdum birde hakiki saf aloevera ve propolisli özel bir gece kremim var onu uygulamisdim sanirim onlar iyi geldi.SONUC:::yuzum innncecikkk kabuk kabuk minik minik anca soyuluyor altdnda tertemiz bembeyaz yeni bir cilt geliyor.Alnindaki kocamannn lekemin azicik kenarindn soyulma oldu sanki %10 azalmis gibi yada bana öyle geliyor.Alnindaki leke cok buyuk izmirliyim izine gittigimde deniz kenarinda yanma ugruna aktardan aldigim buronzlatici yapti.Aman dikkat yaz kis gunes kremi surerim burada gunes gormememe ragmen.Cok uzattim ama benim gibi kimse sansli olmayabilir aman dikkkatttt kizlar!!!!cepten yaziyorum hatalarim varsa affola

X