Lekeler, Çiller Yüzde 15 TCA (triklosetik asit) Peeling Deneyimim

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları
merhaba kızlar,ben de yenı geldım aranıza:) %15 lık tca yı gecen aksam uyguladım tam 1 dakıka beklettım yuzumde ama cok az yanma oldu.beyazlama,gerılme falan da olmadı.suan gayet de eskısı gıbı yuzum.sanırım soyulmayacak.2.sını martta uygulamayı dusunuyorum ama kac dakıka tutsam bılemedım yaa..:S

slm ,
bu sabah uynadığımda yankalrımda hafif bi kızarıklığın dışında hiçbişey yok ,allık sürmüş gibiyim:) işime de geldim kimse bişey anlamıyor zaten ama hafiften bi gerginlik var ,sabah sadece güneş kremi sürüp çıktım dün yine evde güneş kremnin dışında bişey sürmedim bakalım sonuç ne olacak ...

ya neden bana kimse yardımcı olmuyor :KK43: benım gıbı yokmu cıldı ince hassas olan hepinizin cok kalınmıya :KK43: sizlerden cvp beklıyorum bende kullanmak istıyorum kılcal damarlarımda görünüyo cıldım çok ince yokmu uygulayan hassas cildine :KK43:

ya neden bana kimse yardımcı olmuyor :KK43: benım gıbı yokmu cıldı ince hassas olan hepinizin cok kalınmıya :KK43: sizlerden cvp beklıyorum bende kullanmak istıyorum kılcal damarlarımda görünüyo cıldım çok ince yokmu uygulayan hassas cildine :KK43:

sana ancak layd cevap verebilir.seni yanlış bilgilendirmek istemeyiz....

Askorbik asit siteye sordum ama cevap vermediler toz şeklinde mi? Ben yurtdışından ebayla toz şeklinde almıştım. Askorbik asit sulandırıldıktan sonra ısı, ışık ve hava ile karşılaşınca bozuluyor ve tam tersi etki yapıyor antioksidan değil oksidan!!! o yüzden kremlerinin hazırlanması zor. Yurtdışında bayanlar kendileri çözüm üretmişler belli ölçülerde gliserin ve suda eritip koyu renkli şişelerde 3-4 günlüğüne muhafaza ederek kullanıyorlar. Homemade Vitamin C Serum reviews - Makeupalley bu linkte değişik reçetelerde var. Link açılmazsa üyelik yapın öyle bakın. Ben vücut kremine çok az suda göz kararı koyup erittiğim askorbik asit tozunu kullanıyordum aldığım zamanlar. Kremi çay tabağında hazırlıyordum. Kaldığı zaman gerçekten rengi önce sarıya sonra turuncuya dönüyordu. Kremin rengi değişince kullanmamalı askorbik asit içerikli ürünler.
merhabaislerim yogun oldugu icinlinki henuz inceleyemedim ilk firsatta bakacagim :)

yüzüm çok kuruyo kaşınıyo kaşıdığım yer sızlıyo kaşımamaya çalışıyorum.sık sık bepantol+fesleğen krem sürüyorum.birazda buruşmaya başladı sanki.gelişmeleri yazıcam.bu arada kolumda yanık vardı onada sürüp 3 dk falan beklettim ama ona pek bi etki etmedi sanki bakalım artık bekleyip görcez...

sakin kasima surekli kremlemen soyulmayi geciktirir

Ben de salı günü %15'lik olandan uyguladım hafif buruşukluk var ama soyulma henüz olmadı.

18 yaşımdayken de yaptırmıştım.Herhalde yüksek dozda uygulama yapılmıştı baya bir canavara dönüşmüştü yüzüm=)Ama sonra soyulma evresi nasıldı,uygulamadan memnun kalmışmıydım hiçbir şey hatırlamıyorum=)

Buradan cesaret alıp %15'liği yaptım.18 yaşımdayken yaptırdığımda doktor yüzüme asiti sürerken hiç acımamıştı onu hatırlıyorum ama evde yaptığımda baya yandı yüzüm=)Tamam dedim yarına yine canavar gibi gözükecek yüzüm ama hiçbir şey olmadı.Sadece gerilme var ve biraz da buruşuk,kırışık gibi.Soyulma evresine geçemedim hala.Bugün 5. günüm=(

lady nerdesin iyice kırış kırış oldu yüzüm sürekli krem sürüyorum böylemiydi süreç .böyle kalmaz inşallah....

Ben de salı günü %15'lik olandan uyguladım hafif buruşukluk var ama soyulma henüz olmadı.

18 yaşımdayken de yaptırmıştım.Herhalde yüksek dozda uygulama yapılmıştı baya bir canavara dönüşmüştü yüzüm=)Ama sonra soyulma evresi nasıldı,uygulamadan memnun kalmışmıydım hiçbir şey hatırlamıyorum=)

Buradan cesaret alıp %15'liği yaptım.18 yaşımdayken yaptırdığımda doktor yüzüme asiti sürerken hiç acımamıştı onu hatırlıyorum ama evde yaptığımda baya yandı yüzüm=)Tamam dedim yarına yine canavar gibi gözükecek yüzüm ama hiçbir şey olmadı.Sadece gerilme var ve biraz da buruşuk,kırışık gibi.Soyulma evresine geçemedim hala.Bugün 5. günüm=(
tatlim o doktor sana tca degil aha grubuna dahil asitlerden biriyle kimyasal peling yapmis zaten bu asitler grup grup ve derecelerine gore farklidir.
benim onerdigim sekilde tam yaptiysan 5. gun oldugu halde soyulmaman mumkun degil..

lady nerdesin iyice kırış kırış oldu yüzüm sürekli krem sürüyorum böylemiydi süreç .böyle kalmaz inşallah....

elbette oyle kalmaz ama fazla kremledigin icin soyulmasi gecikir:KK34:

Son düzenleme:
Slm kızlar,bende az önce 20lik tca uyguladım 65sn. Falan anca tutabildm yanaklarım ve alnımda beyazlama oldu burnuma özellikle sürdüm ama o bölge yine beyazlamadı bende tekrar pamuğa döküp 1dk.daha tuttum azıcık beyazladı şuan cildim yanıyo bir önceki uygulamada burnum soyulmamıştı şimdi özellikle o bölgeye 2defa srdüm bakalım ne olacak ?

tatlim sen artik tecrubelisin bu 2. uygulaman oldu sureci zaten biliyirsun tedirgin olma:KK34:

bende 5. günündeyim ve pul pul soyuluyorum.şu derilerimin kalktığını göremeyeceğim sanırım.sonuçta günlük yaşamımı etkilemiyor.öyle yada böyle soyuyor.bunada şükür:KK1:

pul pul soyuyorsao zaman cildine tca yi az surmussun demektir:KK34:

merhaba kızlar,ben de yenı geldım aranıza:) %15 lık tca yı gecen aksam uyguladım tam 1 dakıka beklettım yuzumde ama cok az yanma oldu.beyazlama,gerılme falan da olmadı.suan gayet de eskısı gıbı yuzum.sanırım soyulmayacak.2.sını martta uygulamayı dusunuyorum ama kac dakıka tutsam bılemedım yaa..:S
Tatlim merhaba hosgeldin.
Zaten bekletme suresi 1 dk yada 1,5 dk.
Konuyu ilk actihim mesajda yazmistjm cilt ilk 2-3 gun tepki vermiyor diye.
Lutfen ilk sayfaya donup okur musun :KK34:

slm ,
bu sabah uynadığımda yankalrımda hafif bi kızarıklığın dışında hiçbişey yok ,allık sürmüş gibiyim:) işime de geldim kimse bişey anlamıyor zaten ama hafiften bi gerginlik var ,sabah sadece güneş kremi sürüp çıktım dün yine evde güneş kremnin dışında bişey sürmedim bakalım sonuç ne olacak ...
Tatlim demek cilt ilk olu deriyi attiktsn sonra karartma yapmamis ne guzel iste, ki zaten 2. tecruben bu neden bu tedirginliginsureci, cildinin tepkisini ve donucu zaten biliyorsun, bence en azindan gozlemlerinle ogrenmis olman lazim

Tatlim ozel mesajina cevap verdim ama burayada yazayim. Ince yapida olarak tabir edilen ciltler doktor onayi olmadan tca uygulayamaz. Once bir cilt hekimine danisip onay almalisin.

Son düzenleme:
selam ,
yazdıklarını okuyunca acaba bende denesemmi diye düşünmeden edemedim,ben 15 gün önce çilleirm için yurtdışından meladerm krem getirttim ama pek bir değişklik göremedim ,gerçi daha yeni ama ine arayış içerisndeyim işte..ama bu pelling kafamı karıştırdı ,ben çalışıyorum ve bu işlemi yaparsam günlük hayatımı ne kadar etkiler ? ve başarılı olabilir miyim bilmiyorum ama merak da ediyorum ,bana almış olduğun tca nın linkini özelden atar msın, eğer çalışma hayatımı etkilemez ise belki kullanabililrm ,
bir de ben makyaj yapmadan dışarı çıkmıyorum ama sen kesinlikle makyaj yapılmayacak demişsin kafamı karıştıran bu sorular da var ,fondöten kullanmadan maalesef dışarı çıkamıyorum :KK43: yardımcı olursan sevinirm.

tca yaptırdığım için söylüyorum..kesinlikle yaşantınız etkilenmiyor,doğru bir dermatolog yaparsa problem olmaz...

lady slm ,
yoğunsun bu aralar ama yaptığım uygulama ile ilgili ben de senden cevap beklemekteyim ...
tatlim soru sormamissin ki bana ki topige her gunu ayri yzzacagina bence bir mesajda toplu sekilde anlatman daha saglikli olir ve dedigim gibi zaten tecrubelisin surecin normal gidiyor

tca yaptırdığım için söylüyorum..kesinlikle yaşantınız etkilenmiyor,doğru bir dermatolog yaparsa problem olmaz...

Bende bu noktada diyorum ki dermatolog sart degil, tum dunyanin evinde yaptigi uygulamayi biz neden avuc avuc paralar dokup guzellik merkezlerine yapturiyoruz diyorum. Tecrubemi aktarip yol gosterici olmaya calisiyorum:KK34:

Tatlim merhaba hosgeldin.
Zaten bekletme suresi 1 dk yada 1,5 dk.
Konuyu ilk actihim mesajda yazmistjm cilt ilk 2-3 gun tepki vermiyor diye.
Lutfen ilk sayfaya donup okur musun :KK34:

Tatlim demek cilt ilk olu deriyi attiktsn sonra karartma yapmamis ne guzel iste, ki zaten 2. tecruben bu neden bu tedirginliginsureci, cildinin tepkisini ve donucu zaten biliyorsun, bence en azindan gozlemlerinle ogrenmis olman lazim

Tatlim ozel mesajina cevap verdim ama burayada yazayim. Ince yapida olarak tabir edilen ciltler doktor onayi olmadan tca uygulayamaz. Once bir cilt hekimine danisip onay almalisin.

tşk ederim hepinize ben denemeyım dr sormadan ozamn

selam tekrar ,
lady cevapların için teşekkür ederim ,evet soru sormadım ama yine de gidişat ile ilgili bilgi almak istedim senden ... tecrübe ve bilgine ihtiyacım var çünkü,
bu ilk uygulamaya göre daha farklı etki etti ama dediğin gibi az çok artık süreci tahmin edebiliyorum..
teşekkürler tekrardan..

lady sen de olmasan ne yapacağız bilmem:) tamam ben beklemedeyim o zaman.pekı martta ıkıncı tca yı yaptıgımda kac dakıka bekletmem gerekecek?

ben o siteyi bulamyrum sadece git..gidyorda var sizin bahsettiginiz uygun fiyatlı site hangisi acaba

Benim bugün 5. günüm ve hala soyulma yok. Çenem çok az pul pul. Birde hafif bir buruşukluk var. Daha önce tca kullanmamış olsam az sürdüm diyeceğim ama bol bol da kullandım.
Ben vücudum için %30luk kullanıyordum ve parça parça soyulurdu cildim. Yüzüm neden hala soyulmadı anlamadım:26:
%15lik az mı geldi diye düşünüyorum ama diğerinin de fazla olacağını düşünüyorum yüzüm için.
Dört gözle şu üstteki derinin kalkmasını bekliyorum artık:KK31:

tşk ederim hepinize ben denemeyım dr sormadan ozamn

Rica ederim umarim olumlu cevap alirsin tatlim.

selam tekrar ,
lady cevapların için teşekkür ederim ,evet soru sormadım ama yine de gidişat ile ilgili bilgi almak istedim senden ... tecrübe ve bilgine ihtiyacım var çünkü,
bu ilk uygulamaya göre daha farklı etki etti ama dediğin gibi az çok artık süreci tahmin edebiliyorum..
teşekkürler tekrardan..
Gayet iyi gidiyor tatlim bir sonra yapacagin uygulamada 30saniye daha arttirmani da oneririm:KK16: Cok opuyorum.

lady sen de olmasan ne yapacağız bilmem:) tamam ben beklemedeyim o zaman.pekı martta ıkıncı tca yı yaptıgımda kac dakıka bekletmem gerekecek?

Rica ederim tatlim ne mutlu bana yardimci olabiliyorsam. 1,5 dk bekletmen yeterli olur ana bu 1,5 dk icinde cildine tca yi 3-4 kat daha surmen en etkilisi olur:KK34:

Son düzenleme:
X