Yutulabilir mide balonu deneyimim

fatmaalmanya

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2024
2
0
37
Yaklaşık bir yıl önce yaptırdığım yutulan balon deneyimim şöyle oldu: İlk 2 gün yoğun bulantı, kusma ve kramp yaşadım. 3. gün ise her şey yoluna girdi. Doktorum bana bu programla birlikte yaşam tarzımı değiştirecekseniz yapalım, yoksa boşu boşuna masraf yapma dedi. İlk başta ne demek istediğini tam olarak anlamadım. İşlemi kuzenimle birlikte yaptırmıştık. Geçen süre içinde doktorumun önerilerini takip ettim ve 25 kilo verdim. Kuzenim ise programa uyum sağlamakta zorlandı ve 11 kilo verdi. Verdiğim kiloları korumak için her gün yürüyüş yapıyor ve iki öğün besleniyorum. Paketli gıdalar ve şeker artık hayatımda yok. Sağlıklı bir yaşama merhaba dedim. Eğer sağlıklı yaşam tarzına yönelmek istiyorsanız ve bunu başaramıyorsanız mide balonu düşünebilirsiniz. Ancak sadece balon taktırıp her isteğinizde yemek yeme düşüncesiyle yaklaşıyorsanız, bunu kesinlikle önermem.

Benım yakınımda yaptırdı,aynen 5 10 kilo verdi ıkı ay bıle olmadan gerı yemeye basladı. Para çöp
Gecende mıde balonu yaptıran bır kişi hastaneye güle oynaya gırıyor ve cıkamıyor.
Risk olmadıgını düşünüyordum ama yınede en son care olmalı

her işlemin kendi içinde riskleri var.Her şeyden önce ruhsal olarak hazır olmak gerek. doktorum bana şekeri,tatlıyı,abur cuburu yemeyeceksin yoksa balon anlamsız olur dediğinde önce kafamdan vurulmuş gibi hissettim. Sonra şekersiz ve aburcubur olmadanda bir hayatın olduğunu gördüm ve çok mutlu enerjik oldum.

X