Yürüyüşünde Topuk Boyuna Göre Farklılık Hissedenler :D

samantha

Nirvana
Pro Üye
3 Şubat 2009
9.698
16.426
44
Yalnız benim hissettiğim o farklılık biraz enteresan.. Şöyle ki topuklu ayakkabıyla yürüyüşümü çok beğeniyorum hiçbir sorun yok gayet de rahat ediyorum; fakat düz ayakkabıyla kendimi garip hissediyorum hatta yürüyemiyorum diyebilirim. Sarah jessica parker'daki kadar olmasa da bir gariplik oluyor yani. Böyle hisseden var mı başka merak ediyorum? Onun için sürekli topuklulara yöneliyorum; ama yaş ilerledikçe nolur bilmiyorum :/

topuklu arada bi giyerim hiç de rahat edemem sevmem..az topuklu olursa gayet iyi olur.ama düz tabanla rahat ediyorum ben..

10 santim topuk hayatta giyemem mesela ve o zaman kendimi bi garip hissediyorum.alışkanlık meselesi sanırım :)

4-5 cm lik kısa bi topuk e ideali benim için illa topuklu giyeceksem..

bu biraz alışkanlıktan ileri geliyo sanırım :) ve de topuklının insanı daha çekici,güzel gösterdiği de bi gerçek o olmadan kendini değişik hissediyosndur belki.ve bu da yürüyüşüne yansıyo olabilir

Son düzenleme:
bence aliskanlikla alakali

topuklara alistigin icin topuksuz ayakkabi giydiginde
sanki yere ciplak ayakla basiyomus gibi hissedebilirsin
surekli tipuk giyen biride topukluyla zorlanir

bende genelde az da olsa topuk tercih ediyorum
spor ayakkabi giydigimde ise basta bi garip hissediyorum tbi

Düz ayakkabıyla sanki koşar adım gidiyormuşum gibi geliyor Erkeksi geliyor ya da yürüyüşüm bilemiyorum garip bir his ya. Sağolun kızlar alışkanlıktan herhalde evet, tek derdin bu olsun dediğinizi duyar gibiyim

yaniii boşver gitsin.her halinle kendini güzel ve rahat hissett

Topuklu ayakkabı ister istemez yürürken biraz daha özen istiyor.Örneğin paket taşlarda falan. =)
Sürekli bu dikkate ve normal halden yükseğe alışmış olmanın getirdiği bir şey.
Bir süre spor ayakkabı giyseniz bu durum ortadan kalkar.

Uzun bi yolculuktan sonra arabadan indiğinizde tuhaf hissedersiniz ya kendinizi, topuklu ayakkabılarımı giyip çıkardıktan sonra aynen böyle hissediyorum. Topuklu ayakkabılar için ayak koruyucu taban satıyorlar arkadaşlar onlardan alın rahat edin.

Topuklunun verdiği alışkanlık düz tabanlı ayakkabıda farklı etki yapabiliyor..
Bende nişanımda ilk defa 10 cm. topuklu ayakkabı giydim .. kendimi o zaman daha dişi hissettim ama yürümek benim için ızdıraptı.. ve başka bir histi..
ama babet ve ufak topuklu ayakkabılarda çok rahat ediyorum .. ama isterdim topukluları da rahat bir şekilde giyebileyim.. topuklu kadının tamamlayıcıısı bir nevi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…