Gebeliğe Hazırlık Yüreğimdeki kız çocuğu sevdası❣️

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Derya91_Eymen17

Üye
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2018
32
22
33
Merhaba arkadaşlar

Uzun zamandır KK takip eden, her ihtiyaç durumumda yorumlarınızı okuyup dikkate alanlardanım bende ve bugüne kadar çokta faydalı bilgiler edindiğim şüphesiz sizlerden.
Ben ilk kez konu açıyorum ve olumsuz tepki alabilirim belki bazı anne ve anne adaylarından ne olur özeleştirilerinizi empati kurarak ve önyargısız yapın

4 yıllık evliyim 1 evladım var hamdolsun sağlığı sıhhati yerinde
Öncelikle belirtmeliyim ki maddi geçim sıkıntısı yaşayan ailelerden bizimde çekirdek ailemiz..
Benim bekârlığımdan gelir kız çocuğu aşkım
İlk hamileliğimde ister erkek ister kız yeterki sağlığı yerinde hayırlı evlat olsun diye dua ettim Mevlama ve gönlümde umutla beklesemde kız evladını, oğlumuz oldu ve iyikide oldu kız güzelliğinde zaten

Şimdi eşimle ben daha baskın olsamda ikinci çocuk düşüncesindeyiz ve ben yine kız ümidiyle sanırım bu yola çıkıcam
Kız çocuğu için edilebilicek bir dua biliyormusunuz?
Veya yapılabilicek bizim elimizde olan bir durum var mı?
Tabiki takdir-i ilahi Allah’ın dediği olur!
Ama inanın o kadar istiyorum ki ve böyle bir devirde bence herkesin bir evladı olmalı ama bir kızı özellikle olmalı bu benim nacizane görüşüm tabi.

Bana konu hakkında görüşlerinizi bildirirseniz çok memnun olurum canlar

Ben sadece bu devirde herkesin bir kızı olmalı konusunda bir şey söylemek istiyorum inanın hayırlı evlat yetistirirseniz bu devirde diye düşünmek zorunda kalmazsınız eşim iki erkek kardeş ikisi de her işi bir kadın inceliğinde düşünür yapar mühim olan iyi anne baba olabilmek . Ben de şuan 7+2 haftalık hamileyim elbette en önemlisi hayırlı evlat olsun sağlıklı sıhhatli olsun diye düşünüyoruz ama eşim de ben de kız evlat istiyoruz ama eşimin istedi bu devirde diye düşünceler değil onu öyle yetiştirmek istiyorum ki Allah nasip ederse tüm kadınlara örnek olsun eğitimi zekası başarıları ahlakı vs .inşallah nasip olur . Ben bunun için dua etmiyorum ama ne yalan söyleyeyim kalbim istiyo . Dua şekli istemizsiniz kalpten yapılan hangi dua duyulmamış ki

D dgdln canım öncelikle sağlıkla bebeğini kucağınıza almayı nadip etsin Rabbim
Sizin yazdığınız şekilde msjlar alıcağımı biliyordum saygı duyuyorum görüşlerinize
Ben belki yazdıklarımda kendimi tam anlamıyla ifade edememiş olabilirim ama şu son yazdığınıza inanın çok üzüldüm...
Elbette sen yeter ki Rabbine yönel el aç onun kabul etmeyeceği dua kulunu geri çevireceği durum yoktur heleki böylesine hassas bir konuysa evlat için el açılıyosa he senin sınavındır vermez veya başka şekilde seni sınar bu onun hükmüdür sorgulanmaz isyan edilmez!
Benim orada demek istediğim, belki benim bilmediğim duymadığım bir ayet/dua vardır öğrenmek isterim anlamındaydı yoksa dua etmenin şekli kelimesi yok.

Ayrıca eklemek istiyorum bu devirde öncelikle herkesin bir kızı olmalı değil herkesin bir çocuğu olmalı diyip sonrasında kızı olmalı dedim ilk açtığım konudaki yazımda...
Sebebi ise benim deli gibi kız aşkı duyduğumdan değil,
Çevremde konu komşularımızda, etrafımda akraba ve akranlarımda bir çok örneğini gördüm bizzat şahit olduklarım bile oldu!
Sen evladını en güzel ahlâklada yetiştirsen hayırsız ve helâl süt emmemiş anadan hiçbirşey görmemiş kızın biri gelir seni evladından eder etle tırnak arasına girer tabiki bu herkes için geçerli değil ve hatta bu tam tersi kız çocukları içinde geçerli şöyleki;
Evlendirirsin kızını hayırsız bir kötü ahlâklı bir aileye adama düşer kızındanda hayır göremezsin o istese bile...
Hayatta herşey insanoğlu için yaşadığımız çoğu şey zaten sınav...
Ama şunu bilir söylerim ki kız evladı merhametlidir kadın olarak dünyaya geldiğinden anne halinden anlar hele ki anne olduğunda tam anlamıyla anlar erkek çocuğu gibi sahip çıkamaz belki ama koşar canı yanar ana babaya bişi olduğunda ve evde eğer içinde de varsa anneye en büyük destekçi yardımcı yoldaş ve arkadaştır. Ben de bir ananın kızıyım bu söylediklerim kimse için olmasada kendim için geçerli kızlar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…