yumurtlama olup olmadıgından emin bile degilim.

benkibele

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2008
4.925
43
43
Selam arkadaslar, ben de 3 aydan beri anne olmaya ugrasıyorum. ozellikle bu ay dedim ki kesinlikle ben bu ay hamile kalacagım, hissediyorum. Sıcaklık degisimi, mukus seviyesi vs herseyin kaydını tuttum.

adetlerim malasef epeydir duzensizlesti anne olmak istedigimden beri. yani 32 gun,33-34-35. gune kadar degisiyor. bugun 19. gun olmasına ragmen sıcaklık yukselmedi. ovulasyon belirleme testlerinden de aldım. gerci 2 gundur kullanmaya basladım ama tık yok. 2 gun oncesinden kestiriyor bu test ovulasyonu. demek ki onumuzdeki 2 gun icinde ovulasyon da yok. yani yumutladıgıma yada yumurtlayacagıma dair bir belirti yok ortada.

diyebilirsiniz ki yumurtlamamıs olabilirsin. bekle. ama bu sefer de mukus beni sasırttı. 15. gun vajinam ıpıslaktı.( belki de 14. gun iliskiye girdim diye ıslaktır, olabilir mi) ama o gunden sonra inanılmaz kuru.ic camasırıma bile cıkmıyor. sanki yumurtlama bitmis gibi. ama sıcaklık dusuk. kafam cok karıstı.bu ay yumurtlamamıs olmak dusuncesi beni cok uzuyor. cok umutluydum. umudumu kaybetmek istemiyorum. bu sekilde olanlar ltf benimle paylasabilirler mi?

Merhaba Samira, ısı dusukten kastım " hic yukselme olmadı" adetimde sonra. adetimin ilk bir iki gunu yuksekti 36.8 civarlarında sonra adetim bitesiye 36.0 lara dustu. ve o gunden sonra 1-2 derece yukselse bile 3.4 oldu maximum.mesela bugun 36.0. gecen ay da olcmustum. sıcaklık yukselmemis yukselmemis 25. gunde yukselmisti. 37 lere cıkmıstı 36.2 lerden. 33. gun de adet olmustum. anlamadım gitti. yani eger 25. gun yumurtladı isem 25 + 14= 39. gun adet olmam gerekmez miydi? yok 33-14= 19. gun yumurtladı isem neden sıcaklık o zaman yukselmedi yumurtlama ile ilgili bir problem mi var acaba? ( test yaptırdım, kan testi negatif)

ben bazı arkadasların gec yumurtlama yasadıgını duydum. acaba oyle bir baslık var mı? benimki de oyle olabilir mi? gecen yaz doktora gimistim. ilerde hamilelik dusunuyoruz problem var mı diye. ultrasonda vs tum testlerde bir problem olmadıgı goruldu. yardımcı olabilirsen sevinirim.

Eklediğin 14 gün luteal faz, bende bu süre 12 gün sürüyor mesela.Kişiden kişiye değişebilir yani. Drların dediği ya da yazılanlar hep genel geçer. Yumurtlama günü 17-18-19 gibide olabilir.

Sen ısılarını bir yazarsan iyi olur bence...

samiracım yardımların icin cok tesekkur ederim. hem gecn ay ki hm de bu ay ki ısılarımı yazıyorum.kullandıgım terometre dijital ve dil altından olcuyorum. gecen ay olctugum saatlere dikkat etmemisti. uyanınca olcuyorsum ama bu ay duzenli olarak sabah 8 civarı olctum.
gecen ay
4. gun-36.4
5- 36.4
6- 36.5
7- 36.5
8- 36.4
9- 36.0
10-36.0
11-36.4
12-36.1
13-36.3
14-35.8
15-36.1
16-35.7
17-36.4
18-36.0
19-35.9
20-36.1
21-36.0
22-bilmiyorum
23-36.2
24-36.2
25-36.6
26-36.8
27-36.7
28-36.9
29-36.7
30-36.9
31-37.0
32-36.9
33-36.8
34-36.9
bu ay
1.-36.6
2-36.4
3-36.0
4-36.0
5- 36.2
6- 36.5
7- 36.1
8- 36.1
9- 36.1
10-36.1
11-36.1
12-36.2
13-36.4
14-36.4
15-36.3
16-36.1
17-36.0
18-36.0
19-36.0
20-36.0
21-36.0

kibelecigim az önce bir konu okudum adacayi ile ilgili.benim gercekten ilgimi cekti.belki sende okumussundur bilmiyorum.ada cayi regl düzenleyici vede hamile kalma sansini yükseltiyormus.bir kac kisinin icip hamile kaldigini okudum.regl döneminde icmeye basliyorsun.düzenli sekilde 1-2 bardak.yumurtlama günü bittikten sonra birakiyormussun.hamile ve dogum kontrölü kullananlarin icmesi sakincaliymis.o yüzden yumurtlama olduktan sonra birakiyorsun icmeyi.düsüge sebep oluyormus.istersen ayrintili olarak konuyu bir oku canim.tag anahtar kelime adacayi olarak gir.orda var.................

canımcım okumustum o yazıyı ve yaklasık 10-12 gundur adacayı iciyorum gunde 2 bardak. bakalım. bu aya girerken cok umutluydum kesin hamile olacam diye ama bu yumurtlamama isi benim canımı cok sıktı. mesela yumurta gelisti gelisti ve catlamadı, o zaman ne oluyor? gelismeye devam mı ediyor yoksa ölüyor mu? bu konuda internette tek bir yazıya rastlamadım. test cubuklarından kullanıyorum ama ostadan gec geldi. 17. gunde kullanmaya basladım. umarım 17. gunden once yumurta catlamıstır ve ben o yuzden yumurtlamadım zannediyorumdur ama sıcaklık da 36.0 cok umutsuzuuuummmsenağlama

Bence bu ay daha yumurtlamamışsın, ama geçen aya göre bakarsan zaman yakınlaşıyor, çalışmalar başlayın bence eşinle. sırnaşık şey
Ovulasyon kitini kullanmaya devam et bence. a.s.

Sevgili Kibele;
Kasım ayında, 5 ay süren uğraştan sonra ovülasyon testi almaya karar verdim. Periyodum genellikle 29-31 gün ve düzenlidir, aksamaz.. Ben adetimin 10. gününden itibaren testi kullanmaya başladım... Ta ki, 21. gün elimdeki testler tükeninceye kadar. Hep negatif hep negaitfti. Yaşadığım sinir bozukluğunu sana anlatamam. Aynı senin gibi yumurtlamıyorum ben senaryoları yazmaya başladım, hatta adet sonrası dönem için doktorumdan randevu aldım, test filan ne gerekiyorsa yapılsın diye.
Bu arada mukus salgısında da anlamlı bir artış olmamıştı, yani yumurtlamadığıma emindim ben.
Derken beklenen adet dönemi geldi, ama adet olmadım. Ben tabii bunu yumurtlamamamın aksamasına bağlayıp birkaç gün test bile almadım.
Sonra mı?
:)
Şimdi gebeliğimin 17. haftasındayım. Hangi arada yumurtladım da oldu bu velet, ovülasyon testi mi yanlıştı, mukusa ne oldu... Bilmiyorum.
Vücut ısı yöntemi de, diğer yöntemler de kadınların %95'i için geçerli oluyor ama her zaman istisnalar, olağanüstü durumlar oluyor. Onun için tabii ki elinden geleni yap süreci kolaylaştırmak için ama tüm olayı ısı ya da test üzerine kurma derim.

İyi şanslar, keyifli çalışmalar.

canim yumurta catlayip catlamadigindan emin olamiyorsan eger bir doktora git derim belki catlatma ignesi falan ol.denemekte fayda var.

Samira merhaba,
benim de sorunum aynı kibeleninki gibi . Aralık ayında mecburi kürtaj oldum. İlk reglim 28 gün sonra oldu . Ama ondan 18 gün sonra 2-3 gün süren hafif kanamam oldu tekrar ama doktoruma göre bu adet kanaması gibi değilmiş. Benimde eskiden adetlerim 27-30 günler arasında değişirdi. Bu ay ısı takibi de yaptım ve ısım ancak pazar günü 36,7 oldu (ilk adetimden sonra 32.gün) sonraki günler 36,6. Bu nasıl iş anlamadım. ben de yumurtlayıp yumurtlamadığımdan emin değilim senağlama

canlarım cok tesekkurler, su an her an kendimi dinliyorum. vucudumu. yumurtalıkların oldugu yerde siskinlik var. tum alt kısımda. sanki gaz gibi. bunu uterusun kalınlasmasına baglıyorum veya yumurtanın iyice buyudugune. ne alakaysa. kitleri kullanmaya devam. adacayına devam adeti duzenlesin diye. bir de stres yaptım ister istemez o sebeple yumurtlmam da gecikiyor olabilir. yakalayacam ama. inancım tam:)
doktora gidemiyorum canım. su an ABD deyiz. burada yurdum gibi ha deyince gidemiyorsun. gidince de yarı maasını bırak gel. o sebeple kendi kendime birsylr yapmaya calısıyorum.

tamam canim anladim.bende almanyadayim.hemen hemen buradada öyle.rabbim gönlüne göre verir insaallah.bende de bebek calismalarina devam.pes etmek yok canim...........

Teşekkürler Samira, çalışmalara adetim düzene girdikten sonra başlamayı düşünüyorum :dance: Allah herkesin gönlüne göre versin inşallah...

ya arkadaşlar şu ısı ölçmeyi ve takibini nasıl anlaşıldığını anlatabilir misiniz tek bildiğim sabah yataktan kalkmadan dil altından ölçülüyo bende yeni başladım ölçmeye dün yumurtlama günüm olabilir bugün ısım 36.2 ydi bilmiyorum ne olacak inşallah allah tüm isteyenlere bekletmeden nasip etsin cvp yazarsanız sevinirim

çok sevindim cnm senin adına allah bizede nasip etsin inşallah

bende bu konuda bi şey anlamadım gitti.ama bi siteden doktora sordum 32 günde bir adet görüyorum 18.gün yumurtlamam oluyor diye doktor bana 18.gün olmaz yumurtlama 12-16 günler arasında olur diye yazdı.yumurtlama testi yaptım 14.günde çıktı çizgi bence seninde öyle olmalı.testleri daha erken yap.bu arada mukus salgısı dün oldu bende akşam bi test daha yaptım negatifti yumurtlama falan yok yani.mukus benide yanılttı.

canım senin yazdıgın doktor genel gecer bir sey soylemiş. burada bir cok arkadas gec yumurtladıgından bahstti. en de gec yumurtladıgıma eminim. hem ısı hem de kitler yoluyla. kitleri de artık her gun kullanıyorum. ama siteye fazla girmiyorum adacayı icmiyorum. hayıt meyvesi almıyorum. esime keciboynuzu bilmemnesi icirmiyorum hatta folik asiti bile bazen alıp bazen almıyorum. yani anlayacagın Allah'a havale ettim tamamen. hayırlısı ne yapalım. bunlar benim sinir sistemimi altust etti. e tabi hormonlarım da ne yapacaklarını sastılar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…