yumurtlama hesabı...

JUSE

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Temmuz 2010
558
12
kızlar ben 28 günde bir olmadığım için yumurtlama günlerimi hesaplarken çok kafam karışıyo.kimi sitede 9.17.günler kimi sitede başka bişey:-((bana bu ay ki şanslı günlerimi doğru bi şekilde söyelyecek bi arkadaşş varrrrr mııııı????otomatik hesaplayıcılar farklı farklı veriyo hep:-((

son adetlerim sırayla :12 haziran-8 temmuz-1 ağustos bi de adetlerim 1 hafta sürüyo.

yani baya erken oluyorsun.. bence kanaman biter bitmez calışmalara baslayın :) 1 hafta iki gunde bir denk getirirsin herhalde... cunku adet tarihinden kac gun sonra yumurtladıgımız degişiyor ancak degişmeyen tek birsey var hepimizde aynı o da adetten 14 gun once yumurtladıgımız.. herhalde 9 u 10 gibi yumurtlar 24 u gibi de hastanabilirsin ki olmazsın insallah:))

çok sık ilişkiye girmek gebelik riskini artırıyor bol bol ilişkiye girmeye bakın cnım ve hersey bittiğinde kalkma dik bacaklarını havaya dur biraz :KK3:

bir arkadasım bebek istiyordu cok sık ilişkiye girdiler neredeyse hergün tabii sureklı hergun olmuyordu ama iki günde bir en fazla ara kaydirigubbakcemile5

valla bu yumurtlama günlerini bende hiç bilmiyorum..ya eskiler yumurtlama günümü hesaplarmış ya:KK1:
ben akıntımdan biliyorum..adetim bitincede ilişkiye giriyoruz 2 3 günde bir...hergün ilişkiye girmekte iyi bişey değilmiş..sperm kalitesi düşüyormuş..ya kendini kasmayacaksın diyorlar..olursa olur..olmazsa devam:eek:

bence ovulasyon testi kullan ben öyle yapmıştım ve yumurtlama gününe kadar hiç birlikte olmadık ve o ay hamile kaldım ama neredeyse hergün ilişkiye girdiğim aylarda hiç şansım yoktu..umarım en kısa zamanda hamile kalırsın..

cevaplar için sağolun kızlarr bu ay da deneyim olmadı şu ovulasyon testlerine bakıcam:-)))

arkadaşlar benim şöyle bir düşüncem var doğru mu yanlış mı bilemem ama ben şu kanıdayım
şimdi ilişkiden sonra ayakları dik bekle yat kalkma duş alma falan deniliyor ya hani.
bunları yaparak o spermin işini kolaylaştırıyoruz yani aslında o sperm güçsüz ama biz ona yardım ediyoruz.
güçlü olan sperm sen ne yaparsan yap o herhalukarda yolunu bulup gidip orda tutunacak.o işini bilir.
böyle farklı çabalarla yapılanlar da ise bence ilerde sorun olabiliyo çünkü en nihayetinde aslında o sperm güçsüzdü.güçsüzlüğünün etkilerini ilerleyen aşamada gösterecektir.
ben bu ay itibariyle bebek düşünüyorum ama talimatlara uymayı pek düşünmüyorum.
allah bilir zaten napcağnı.
herkese hayırlı hamilelikler.

X