Aile Planlaması Yumurtlama Hesabı Nasıl Yapılıyor?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

sumifer

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2009
1.669
3
Arkadaşlar Merhaba
Ben 1,5 yıllık evliyim ve eşimle bebek yapmaya karar verdik.30 yada 33 günde bir regli oluyorum son adetimi ayın 3ünde gördüm. yumurtlama hesabını nasıl yapıcam CADIARZU bu ay bebek sahibi olmak istiyoruz bana yardımcı olurmusunuz.

Arkadaşlar Merhaba
Ben 1,5 yıllık evliyim ve eşimle bebek yapmaya karar verdik.30 yada 33 günde bir regli oluyorum son adetimi ayın 3ünde gördüm. yumurtlama hesabını nasıl yapıcam CADIARZU bu ay bebek sahibi olmak istiyoruz bana yardımcı olurmusunuz.

Bir dahaki adetini hangi gün bekliyorsan ondan 14 gün önce yumurtlarsın.Tabi bir gün yumurtluyor kadın bunu yakalamak biraz zor o nedenle şüphelendiğin günden 3 gün önce ve 3 gün sonrasınıda muhtemel yumurtlama günleri diye hesapla.Eğer riske atmak istemiyorum diyorsan eczanelerde ovulasyon testleri var onlardan alabilirsin.Vücut ısını ölçüyor ve yumurtladığın gün vücut ısın yükseliyor.Ona göre planını yapabilirsin.Umarım hayırlısıyla hamile kalıp bebişini alırsın kucağına.

teşekkürler arkadaşlar.internet üzerinden buldum önümüzdeki haftaya denk geliyo hadi bakalım hayırlısı.artık bende bir an önce anne olmak istiyorum.:CüvCüv:

X