yumurtlama gününüzü nasıl hesaplıyorsunuz?

jansela

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
28 Ağustos 2008
92
1
43
internetteki yumurlama günü hesaplayıcıları ne kadar güvenli ben 5 aydır internetten hesaplıyorum hamile kalamıyorum doğru vermiyormu sizce ve siz nasıl hesaplıyorsunuz yardım edin arkadaşlar

eğer adetlerin düzenliyse evet bu hesaplayıcılar işe yarayabilir... ama yinede yumurtlamanın ne zaman olacağını kesin bilemezsin. hesaplayıcı 15. gün der mesela ama sen 21. gün yada daha erken 9. gün yumurtluyor olabilirsin. yumurtlama zamanını bilebilmek için çeşitli uygulamalar var.
mesela ateş ölçme yöntemi,evde yapılan ovulasyon testleri,gibi... bide yumurtlama zamanı gelen akıntının iki parmağın arasında uzaması diyorlar...

merhaba ben de senin gibi aylarca uğraştım.denk getiremediğimi düşünüyordum.. dr. desteğine başvurdum.bence sende vakit kaybetmeden yumurta kontrolüne gitmelisin.eğer bebek için aceleniz var ise tabii...

slm. benim bildiğim kadarıyla int verilenler doğru ama yinede kendinde hesaplayabiliyorsun adetin düzenli ise yani 28 günde bir oluyorsan adetinin 1, gününden itibaren 14. güne kadar olan günler.en verimlisi ise 9. -- 14. gün arası 2 gün arayla denemelisin.

son adet tarihimin ilk gününden itibaren 14 gün sayıyorum okadar.

internetteki hesaplayıcılara baktığımda da aynı günü gösteriyor yani doğru bence.ilişki aralığını uzun tutun ki spermler güçlensin.yine de bi doktor kontrolüne gitmek de lazım tabi.

arkadaşlar bende aynı şeyi düşünüyorum int yanıltıyor gibi annem bu konuda hesaplamalrına çok güveniyorum o diyoki sat 12.günü18.gün arası yumurtlama oluyor dio bizde 2 yıllık evliyiz 2 aydır korunmayı bıraktık inşallah bu ay hamile kalırım önerilerinizi bekliyorum öpüyorum sizleri

ben internetteki yumurlama hesabına güvenmemeye başladım bundan sonra kendim hesaplıcam ama çok bilgim yok adet gününün ilk gününden sayarak 14.gündemi ymurtlama oluyor ve 5 günmü sürüyor bana karışık geliyor adetlerimde düzensizleşti bazen 2 gün önce bazende 4 gün yada 8 gün önce olduğum oluyor bana yumurlama günümü hesaplamaya yardım edermisiniz hamile kalan arkadaşlarım son adet günüm 3 eylül geçen ay ve ondan önceki ay 11 de olmuştum

canım adetin bittikten sonra 16 kadar olan sürede 2 gün arayla dene.bilmiyorum denedinmi hiç ama eşinle birlikte veya ilk sen boşalarak dene bu seferde inş hamile kalırsın bu ay:Saruboceq:

eşimle bazen haftada bir beraber oluyoruz işleri nedeniyle gece çalışıyor gündüz uyuyor misafir oluyor falan bazen denk gelirse 2 gün üst üste ben tam gününü ögrensem çok iyi olacak benim işim zor

ben internetteki yumurlama hesabına güvenmemeye başladım bundan sonra kendim hesaplıcam ama çok bilgim yok adet gününün ilk gününden sayarak 14.gündemi ymurtlama oluyor ve 5 günmü sürüyor bana karışık geliyor adetlerimde düzensizleşti bazen 2 gün önce bazende 4 gün yada 8 gün önce olduğum oluyor bana yumurlama günümü hesaplamaya yardım edermisiniz hamile kalan arkadaşlarım son adet günüm 3 eylül geçen ay ve ondan önceki ay 11 de olmuştum ve eşimle bazen haftada bir beraber oluyoruz işleri nedeniyle gece çalışıyor gündüz uyuyor misafir oluyor falan bazen denk gelirse 2 gün üst üste ben tam gününü ögrensem çok iyi olacak benim işim çok zor bu işi iyi bilen arkadaşlar yardım allah aşkına

canım söledik ya yazıları okuadın sanıırm istersen ilk sayfaya tekrar bak.hepimiizn sölediği aynı günlere denk geliyo.

bende 2 yıllık evliyim interntteki hesaba göre ilk denememizi yaptık ve başarısız olduk işallah bundna sonraki aylarda tutar die umut ediyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…