Yumurtlama gününü nasıl hesaplıyorsunu ?

samurars

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
4 Mayıs 2024
22
6
26
Merhabalar benim onceki gebeligimde 8. Gün gebelik gerceklesmis son adet tarihime gore. Gec dollenme demisti doktor normalde son adet gununden hesaplanirmis benimde bu sekildeydi. Bir ksc doktora gitmistim ozelde hepsi bu sekilde soyleyince normal olabilecegini ve herseyin yolunda gittiginide soylediklero icin problem olmamisti benim icinde. Herneyse bebegin gelisimi ve kalbi durdugu icin hap yolu ile dusuk gerveklesti 11 haftalikken.
Uzun lafin kisasi 4 adet gordum doktor muayenesine vs kam her turlu kontrolumu yaptirdigimde doktorum beklemene gerek yok istiyorsaniz deneyebilirsiniz dedi. Bizde denemeye basladik o zamanki gibi 8. Gun veya ilk 10 gun mu acaba onemli benim, biz gun asiri yapiyoruz. Son adet tarihim ile bir sonraki adettarihim arasinda 21 veya 23 gun oynuyor, 20 veya 24 olmadi bu zamana kadar hic. Geriye 14 gun sayarak gidersem yine 8 veya 10. Gune falan denk geliyor yumurtlama günüm ama biz hep bir gun arayla yapıyoruz. Demem o ki bu yumurtlama gununu sizler nasil yapiyorsunuz. Gebe kalmadan once ay ortasinda akintim ve cinsel istegim artardi yumurtlama gunumu anlardim simdi oda olmuyor.. fikirlerinizi bekliyorum

Ben yumurtlama günümü akıntımdan ve kasık ağrımdan anlıyordum. Akıntım artınca yumurtlama olduğunu, akıntı şeffaf ve uzayan bir hale gelince de çatlama günüm olduğunu o şekilde anlıyordum tabi bu süre içinde diğer günlerde olmayan kasık ağrılarım olurdu.

Ben yumurtlama günümü akıntımdan ve kasık ağrımdan anlıyordum. Akıntım artınca yumurtlama olduğunu, akıntı şeffaf ve uzayan bir hale gelince de çatlama günüm olduğunu o şekilde anlıyordum tabi bu süre içinde diğer günlerde olmayan kasık ağrılarım olurdu.
Bende normalde oyle anliyordum ama bebek olayindan sonra olmuyo bende artık bende ovulasyon denemeyi dusunuyorum bu ay

X