Aile Planlaması yumurtlama günü hesaplama ve takvim yöntemi hakkında bilgi?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

BEBEKKAFA

Yağmur'umu bekliyorumm:)
Kayıtlı Üye
7 Mayıs 2010
2.679
12
43
selam

ben yeni evliyim...bazı sebeplerden dolayı hap ve prez.kullanamıyoruz. tecrübeli ve bilgili arkadaşlardan takvim yöntemi
hakkında bilgi almak istiyorum....

örneğin ben en son haziran 19 da adet oldum,bi önceki ise mayıs 25...yumurtlama dönemim ne zaman oluyor şimdi?riskli ve risksiz günler hangileri?

netten baktım biraz ama tam anlayamadım...otomatik hesaplayıcılar var nette ama onlarada ne kadar güvenilir....

otomatik hesaplayıcıların verdiği tarih aralıklarında sabah yataktan kalkmadan vücut ısınızı ölçün
yükselme yumurtlamaya işaret
artık çaresine bakacaksınız ama ek yöntem uygulayamıyorsanız ,
bence sizin için çok riskli
sper öldürücü spreyleri araştırıp deneseniz :26:

sanırım 25-26 günde oluyosun reglini...yumurtlama günün adetin başladıktan itibaren 12.gün oluyo muhtemelen...senin için en riskli günler adetin başından sayarsan 9.gün başlıyo 12.günden sonra risk bitiyo...ama tabi düzenli yumurtluyosan...bazı kadınlar bi döngü içinde 2 kez yumurtlayabiliyorlarmış...adetine yakın gebe kalanlar çok var..kendini tanımanla ilgili birazda...ben 1 kez yumurtluyorum...ağrı yapıyo genelde o gün kasıklarımda..tam da tahmin ettiğim gün..sende kendini dinle biraz..takvim yöntemini uygulamak riskli de olabiliyo...ben kullanıyorum tabi o ayrı...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…