Yumurtlama günleri ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar:Hamile kalmış olabilir miyim???

feeyong

İnşallah...
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2009
166
18
Merhaba Arkadaşlar,
Ben geçen sene bebeğimin kalbi atmadığından kürtaj olmak zorunda kalmıştım. :gitme:
Epey bekledik, bu aralar tekrar çalışmalar başladık.
SAT: 15 Ocak 2010
1 Önceki AT: 16 Aralık 2009
2 Önceki AT: 12 Kasım 2009
Benim adetlerim hep 34 günde 1 olurdu, ama sonuncusu 30. günde oldu.
Otomatik hesaplayıcılar adet döngüsünü ortalama 32 gün kabul ediyor ve yumurtlama tarihimi 2 Şubat olarak gösteriyor.
Bu ay da 30 günlük siklus olacaksa aslında 30 Ocak yumurtlama tarihi olur değil mi? (hem o beyaz akıntı sanırım o gün geldi)
Benim sıkıntım: eşim şehir dışında olduğundan biz 31 Ocak ve 2 Şubat tarihlerinde birlikte olabildik. Yani yumurtlama 30 Ocakta olduysa acaba yetişebilmiş miyizdir sizce???(Yumurta en fazla 24 saat yaşıyor sanırım)
Bir de birkaç gündür kasık ve bel ağrılarım oluyor, daha çok erken biliyorum ama... Psikolojik olabilir tabi...
Tecrübelerinizi, yorumlarınızı bekliyor, şimdiden teşekkür ediyorum...opuyorumnanaktan

oncelikle geçmiş olsun. umarım en kısa zamanda saglıkla bebegini kucagına alırsın, alırız hepimiz :)) yumurtlama zamanı degişebiliyor ama doktorumun dedigine gore degismeyen tek sey yumurtlamadan 14 gun sonra adet gormemiz ! tam bi ay atlasa ve 15 subatta bile adet olsan (ki umarım olmazsın :) ) 14 gun cıkınca 1 subat gibi de yumurtlamıs olabilirsin, ya umarım yakalamıssındır, ama yakaladıysanız bile tuttu diye de birsey yok tabi, saglıklı sperm ve yumurtanın denk gelmesinde bile gebelik sansı % 25 miş.. Allah gonlunuze gore versin saglıkla gelsin inşallah kucugunuz en kısa zamanda.. sevgiler..

canım benimde adet döngüm 32 gün
16. gün hamile kalmışım 13. günden itibaren 3 gün üst üste sonrada 1 gün ara ile 23. güne kadar çalış:)) ben öle yapmıştım hamile kaldım.... Darısı başına inşallah..

Çok teşekkür ederim arkadaşlar yorumlarınız için... :1hug:
Tabi, çileklinin dediği gibi günü tuttursak da sağlıklı bir embriyo olmamış olabilir.
Eğer tutmadıysa, önümüzdeki ay uklanın tavsiyeleriyle şansımızı arttırabiliriz, iş ki eşim burda olsun :)

Bir de birkaç gündür kasık ve bel ağrılarım oluyor, daha çok erken biliyorum ama... Psikolojik olabilir tabi...
demişsin ya bende de hamile kaldığım ay bel ve kasık ağrısı olmuştu. Sürekli regl olcam sanmıştım regl tarihim geçmeden ve geçtikten sonraki günlerdede devam etmişti hatta kontrole gittiğimde söylemiştim doktora vücut bebeğe alışmaya çalışıyo ağrı yapması normal demişti.

hihoyyyt
Benim için umut oldu bu sözlerin, teşekkür ederim, artık sabretmeye çalışıyorum...
Bu arada sen doğum yaptın mı canım?

Öncelikle geçmiş olsun ...

Bende sizin gibi geçen yıl bebeğin gelişmemesi sonucu 6 haftalıkken düşük yaşadım.

nette araştırmadan önce hep dikkat ederdim adetimin başlangıcının tam 14 cü gününde hep kasık ağrılarım olurdu ilişki olsun olmasın araştırdıktan sonra anladım ki yumurta çatlamasıymış

Ben bir çok insandan daha şanslyıım sanırım herkes akıntıyı baz alarak yumurtladığını düşünür ben kasık ağrılarımın tam 4 gün sürmesi ve akıntınında gelmesi ile anlardım ki yumurtam çatlıyor.
ılk hamileliğimde dikkat etmiştim gerçekten hamile kalmıştım.
En son 27 kasımda adet olmuştum öncesinde eşimin geçirdiği cerraahi operasyonun sonuçlarıda iyi çıkınca tekrardan hamile olmaya karar verdim.
Ve yine yumurtlama günlerime dikkat ederek hamile kaldım.
27 ve 28 günde bir adet olurdum bazende erken olurdu ama hiç günüm geçmezdi o yüzden adet gecikmesinin daha 2 . gününde test yaptırmıştım.
Ayrıca yumurtlama döneminiz zaten toplam 4 yada 5 gün sürer o yüzden 5 günlük bir döneminiz olur o günleri iyi değerlendirmeniz gereklidir.
Herkesin psikolojik dediği bazı ağrılar inanın psikolojik olmuyor yani biraz sizin kendinizi iyi bilmenizle ilgili birşey bu.
Ben çokta kafaya takmıştım acaba hamilemiyim diye ama takarkende hep hayrlısını diliyordum yani duayı hiç eksik etmiyordum.

Çok şükür Allah cc nasip etti.

tevekkül etmek en güzeli ben bunun sonucu olarak güzel haberi aldım sizlerde en kısa zamanda hayrlı haberler alırsınız inş.

Sahracığım, çok teşekkür ederim detaylı paylaşımın için. a.s.
Ben de kürtaj olmam gerektiğini öğrenince çok üzülmüştüm, ağamıştım tüm gece, ama sonra dedim ki Allah hayırlısını versin inşallah. Ya büyüyünce bir sorun çıksaydı, böylesi daha hayırıymış dedim, tevekkül gerçekten önemli...
Senin SAT 27 Kasım sanırım, Allah sağlıkla kucağıına almayı nasip etsin inşallah... :ecrin_bebek:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…