Yumurtlama gecikmesi - adetmi,gebelikmi?

ezzzy

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
28 Ekim 2023
37
34
Sevgili anne adayı arkadaşlarım;

Uzun süre sonra 1. Başarısız tüp bebek tedavimin üzerinden 5 ay geçti .

ancak psikolijk olarak hazırım tekrar. Nasipse ekim gibi yeniden denemel istiyorum

Ama öncesinde son iki aydır da yumurtlama günü takibiyle deneme yapıyoruz

Başıma şöyle bir şey geldi sizinle de paylaşmak istedim.

geçen ay ilk defa adetim gecikti normalde 23 günde bir olurken geçen ay 30 günde oldum.
Regly bittikten 13. Gün kadın doğuma genel kontrole gitmiştim. Dr “ 4 yumurtan var dedi” şaşırdım. Ama eşim şehir dışındaydı ve 16 sı gelecekti. Kaçırdık diye üzüldüm geçti. Bu arada dr um hpv ve smear yaptı bir gün kanama yaparsa merak etme dedi.
Sonra 16 sından - 21 ine kadar yumurtlama gün geçti diye plansız eşimle acelesiz düşünmedik. Sadece 16 sı birlikte olduk. 17 - 18 çok az kan geldi. Dr dediği gibi smear testi sonrası yada adet oldum dedim. Bende o gün 20 li paket ovulasyon test sipariş etmiştim bir sonraki ay için. Ama yeni geldi diye deneyim dedim:)
Bir de baktım ki 21 i günü sabah yumurta testi ovulasyon gösterdi ve aynısı 22 si de . 23 ü negatife döndü. O iki günü kaçırmadım tabi:)
Peki şimdi sorum şu
Ben arada adet mi oldum? Olduysam nasıl yumurtladım. Yumurtlama geciktiyse bu ay adetim yine günü değişecekmi

Yaa ben de smear testi sonrası lekelendim.Doktorum hatta 8 yumurtam olduğunu soyledi.Erken menopoz durumum olduğu için adetlerim hep öne geliyordu.Adet oldum sandım.Ama ortada adet te yok.Yarin bat günüm.Test yapıyorum negatif.Sorularima cevap ararken sizi gördüm.Six ne durumdasıniz şuan acaba

X