yumurtamanın olması, kanalların açık olduğunumu gösterir?

zeynomh

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2008
100
0
44
arkadaşlar meraba
doktorum yumurtalıklarımın çok iyi olduğunu bebek için bir engel olmadığını, ama kanalları tabiki bilmediğini söylemişti. diğer bir doktorum da aşılama yapalım istersen dedi. önemli olan yumurtamanın olması dedi.
benim merak ettiğim şeyse iki doktorumda benim kanallarıma bakmayı hiç aklına getirmedi . acaba yumurtlamanın olması kanalların açık olduğunu mu gösteriyoki doktorum hemen aşılama önerdi?

Canım mutlaka rahım fılmı çektırmen gerekıyor aşılamadan once tupler açıkmı yapışıklık varmı dıye dr soyle canım

ya peki aşılama nasıl bi işlem? acı veriyo mu? bi bilgin varmı?

hayır malesef yumurtlama olması tüpler açık anlamına gelmiyor. benim bir tüpüm dış gebelikten sonra kapandı. yumurtlama oluyor o tüptede ama malesef spermle buluşma şansı yok. aşılamadan önce mutlaka film çekilmeli.

arkadaşlara katılıyorum, olgunlaşan yumurta fallop tüplerine alınır ve spermle burada buluşup döllenir, yani tüp tıkalıysa buluşma olmaz. Tek tüp tıkalıysa diğer yumurtalığa ait tüp açıksa hamilelik olabilir. Aşılama genellikle erkeklerde sorun olduğu zaman önerilir yani eşinin sperm değerlerine bakmadan buna karar verilemez. Aşılama kadın yumurtlayacak ve bu yumurta fallop tüpünde olacak, bu sırada dışarıdan erkeğin spermleri bir nesne yardımıyla kadının rahminin içine bırakılıp yumurtanın döllenmesi beklenecek. Aşılama erkek sperminin rahmin içine bırakılmasından başka bir şey değil ve başarı yüzdesi %15. Erkeğin sperm haraketliliği azsa, rahime ulaşamıyorsa yapılan bir yöntem. Uzun oldu bir faydası olmuştur umarım :)

sevgili melek_law çok çok faydası oldu teşekkürler:) bazen bu doktorlara gıcık oluyorum açıklama yapmıyolar :KK43:
anlamıcamızı falan düşünüyolar herhalde :)

merhaba :)Aşılama yapılmadan önce mutlaka rahim filmi çektirmen gerekiyor.Çünkü bazen yumurtanın olgunlaştığı tüpün tıkalı oluyor ve nekadar aşılama yaptırırsan yaptır kesinlikle tutmuyor!Umarım kısa zamanda bebişine kavuşursun :))

X