Yumurtalıkta Kist

ssssssaaaaa

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Ocak 2024
95
24
24
Merhaba hanımlar dün akşam başlayan ve bugün devam eden karın ağrısı şikayetiyle hastaneye gittim ve sağ sol yumurtalıklarda kist olduğunu öğrendim sağdaki sanırım 2 cm büyüklüğündeymiş ağrım azaldı ama ufak ufak devam ediyor haftaya kadın doğuma randevu aldım fakat içim hiç rahat edemedi endişelenmemi gerektirecek bir durum var mıdır??

kistlerin türleri var. basit kistse içi sıvı doluysa zararsızdır. tabii ki bi doktor muayenesi gerekiyor. doktor karar verecek buna 🥲

Ben 1 yıldan uzun süredir kadın doğuma sürekli giden birisiyim canım.
Şubat ayında karnımda ve kasıklarımda ağrıyla acillik oldum. Genel cerrah ve dahilye gelip baktı. Ultrasona girdim. 7cm kist var dendi.
Çok üzüldüm.
Mr çektirmemi istediler. Renkli mr için 15 bin tl fiyat verdiler.
Ben kendi doktorumu aradım ve ertesi gün gittim. Kendisi ultrasonla bakıp hiç bir şeyim olmadığını, sadece yumurtalarımın çatladığını, ağrının bu sebeple yaşandığını söyledi. Ben şok oldum. Bu hastaneler sırf para alsın bazıları yapıyor.
Önce kadın doğuma git. Seninki basit kist olabilir 2 cm lik. Adetle atılır veya ilaçla atılır endişe etme. Tek bir doktorun da ağzına bakıp üzülme

Ben 1 yıldan uzun süredir kadın doğuma sürekli giden birisiyim canım.
Şubat ayında karnımda ve kasıklarımda ağrıyla acillik oldum. Genel cerrah ve dahilye gelip baktı. Ultrasona girdim. 7cm kist var dendi.
Çok üzüldüm.
Mr çektirmemi istediler. Renkli mr için 15 bin tl fiyat verdiler.
Ben kendi doktorumu aradım ve ertesi gün gittim. Kendisi ultrasonla bakıp hiç bir şeyim olmadığını, sadece yumurtalarımın çatladığını, ağrının bu sebeple yaşandığını söyledi. Ben şok oldum. Bu hastaneler sırf para alsın bazıları yapıyor.
Önce kadın doğuma git. Seninki basit kist olabilir 2 cm lik. Adetle atılır veya ilaçla atılır endişe etme. Tek bir doktorun da ağzına bakıp üzülme
Umarım adetle atılır çünkü daha 1.5 ay önce muayene olduğumda her iki yumurtalıkta da kist yoktu :KK43:

1.5 ay önce kist falan yoktu nasıl birden oldu anlamış değilim :KK43:
valla benim 15-20 günde büyümüştü 😂 özellikle basit kistler zaten çatlayamayan yumurtalardan oluşuyor. bunlar da kısa zamanda büyüyebilir. canınızı sıkmayın. inşallah kötü bir sey yoktur

Merhaba hanımlar dün akşam başlayan ve bugün devam eden karın ağrısı şikayetiyle hastaneye gittim ve sağ sol yumurtalıklarda kist olduğunu öğrendim sağdaki sanırım 2 cm büyüklüğündeymiş ağrım azaldı ama ufak ufak devam ediyor haftaya kadın doğuma randevu aldım fakat içim hiç rahat edemedi endişelenmemi gerektirecek bir durum var mıdır??
Merhaba geçmiş olsun 2cm kist için ne yaptınız. Bende de 3 cm Lik kist çıktı kanamam çok yoğun.. doktor aldırın dedi ama başka doktora da gidicem bakalım. Yumurtalik kanseri ile ilgili de kan testi yapti 1 hafta sonra çıkacak sonucu bakalım bilgilenirir misiniz beni de

1.5 ay önce kist falan yoktu nasıl birden oldu anlamış değilim :KK43:
Benimde 1 ay önce gittiğimde 3 cm dedi, bir ay sonra 1,5 cm olmuş. Doktorum, demek ki sonraki adetle tamamen atılacak dedi. Ama tabi kistin türü de önemli. İlaçlı mr çekerek bakınca belli oluyor. Benimki basit bir kist türü çıkmıştı. Türünü öğrenmelisiniz, ama genel olarak kistler her kadında oluyor ara ara bence. Hele ağrılı adet geçirenlerin bir çoğunda oluyor anladığım kadarıyla. İçini ferah tut inşallah yoktur bir şeyin 😊

Merhaba geçmiş olsun 2cm kist için ne yaptınız. Bende de 3 cm Lik kist çıktı kanamam çok yoğun.. doktor aldırın dedi ama başka doktora da gidicem bakalım. Yumurtalik kanseri ile ilgili de kan testi yapti 1 hafta sonra çıkacak sonucu bakalım bilgilenirir misiniz beni de
Merhaba bugün doktora göründüm. Kistin kaybolduğunu söyledi, yumurta oluşup çatlarken yapıyormuş kendiliğinden gitmiş

Bende de göründü sağ tarafta kist canım , doktor adetle atılır dedi.ilaç yazmadı. Diğer adetin ikinci günü gelmemi istedi o zaman bakacakmış. Bende endişeliyim adetim bugün bitti İnşallah gitmiştir.

Bende de göründü sağ tarafta kist canım , doktor adetle atılır dedi.ilaç yazmadı. Diğer adetin ikinci günü gelmemi istedi o zaman bakacakmış. Bende endişeliyim adetim bugün bitti İnşallah gitmiştir.
Adetle atılıyorsa eger kesin benim de gitti çünkü büyük büyük parçalar geldi hep kesin gitti olamaz kanamam da oldukça azaldı zaten dün kocaman bir parça geldikten sonra🙏inşallah sizin ki de gitmiştir. 👍☺️

X