Yumurtalıklarım gelişmiyor

Nehir_32

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Haziran 2024
10
0
24
Geçen ay adetimin 14. Gününde doktora gittim ve yumurtalıklarımın gelişmediğini söyledi. Normalde 20mm olması gerekirken 12mm çıktı. Adetim çok düzenli hormonların da düzgün çıktı. Böyle bir durum yaşayan var mı varsa nasıl bi tedavi gördü veye hamile kalabildi mi yardımcı olur musunuz

Geçen ay adetimin 14. Gününde doktora gittim ve yumurtalıklarımın gelişmediğini söyledi. Normalde 20mm olması gerekirken 12mm çıktı. Adetim çok düzenli hormonların da düzgün çıktı. Böyle bir durum yaşayan var mı varsa nasıl bi tedavi gördü veye hamile kalabildi mi yardımcı olur musunuz
Doktor takibinde yumurta takibi yaptırabilirsiniz. Yumurta büyütücü veriyor kullanıp kontrole gidiyorsunuz. Sonra uygun görürse çatlatma iğnesi veriyor.n

Herkes adetin 14. Günü yumurtlayacak diye bir şey yok. Siz belki 19. Gün yumurtluyorsunuz ve adetiniz de ona göre 34-35 günde bir geliyordur? Kaç günde bir adet oluyorsunuz,28 mi?

Merhaba

Tüp bebek tedavisi görüyorum ben de , dogal siklusta ilerliyoruz, mesela Mayıs in 9 unda regli oldum , normalde 28 gunde birdir benim de ve neredeyse hic sasmaz , ama geçtiğimiz ay yumurtlamam çok gec oldu , sizinkisi gibi 14. günde 12 mmdi, doktorum bu ay gec yumurtluyorsun demisti ve 20. günde 20 mm e ulaşmıştı.

Çok düzenliyse regl bence bi kere daha döngünüzüb ortasında muayene olun. Belki istisnai olarak geç yumurtlarsınız

X