Yumurtalik rezervi azlığı (amh düșüklüğü)

M9258

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2020
57
25
32
Merhaba, ben 28 yasindayim amh degerim Ocak 2020'de 0.791 cikti. Ve ben 2 ay once tekrar gittigimde amh: 3.11 , fsh : 4.64 bir takim nedenlerden dolayi polikistik over oldugum soylendi ve yaklasik 1 yildir bebegim olmuyor. Ilk gittigim doktor(amh 0.791 ciktiginda) orada burada oyalanip para harcama direkt tup bebege git dedi. Cunku cocugun olmaz demiyorum ama biraz zor, zaman kaybetmemen lazim dedi. Bu durumda olup da tup bebek tedavisi gormeden normal yoldan hamile kalan var mi acaba?

Son düzenleme:
Merhaba, ben 28 yasindayim amh degerim 3.11 , fsh degerim ise 4.64 bir takim nedenlerden dolayi polikistik over oldugum soylendi ve yaklasik 1 yildir bebegim olmuyor. Ilk gittigim doktor, orada burada oyalanip para harcama direkt tup bebege git dedi. Cunku cocugun olmaz demiyorum ama biraz zor, zaman kaybetmemen lazim dedi. Bu durumda olup da tup bebek tedavisi gormeden normal yoldan hamile kalan var mi acaba?
Benimde değer böyle amh değeri hatta aynıydı sanırım sizinle
30 yasındayım doktorum bana çok iyi dedi amh değerin
Bu doktor size neye göre böyle demiş hiç anlamadım valla çok ilginç

Ocak ayinda gittigimde 0.791 cikmisti degerim ayrica diger degerlerime bakilmamisti bile. Son olark 2 ay once farkli bir hastanede yaptirdim hatta universitede sonuc bu sekilde. Universitedeki doktorum da amh degerim disinda diger degeelerime normal dedi. Amh nin bu son degeeini henuz gostermedim. Peki siz ne durumdasiniz acaba ?

Bu amh değeri düşük değil ve bu değerle pcos olamazsınız. Bence başka bir doktora görünün

adetlerim gayet duzenlu ama tuylenme ve kilo problemim var bu problemlerin olmasi pko nun gostergelerinden biriymis demelerine gore.
Pcos teşhisi için öncelikle amh değeri kullanılır diye biliyorum. Benim amh ım 10 ve pcosum. Adetim düzenlidir tüylenme vs problemimde yoktur mesela. Hormanlarım da normal. Ama gelin görün ki amh 10.

Pco teshisi konulmasi icin lh degerine de bakiyorlar lh amh tan buyuk ise ve amh 4 uzeri ise koyuyorlar o teshisi diye biliyorum ama

Hic uzulmeyin lutfen benim de amh dusuklugum var cok az yumurtam olusuyor. Sizin en azindan cok yumurtaniz var ve degerlerinizi normale cevirebilirsiniz yumurta kalitenizi arttirmak icin dengeli beslenip vitaminler kullanirsaniz kendiliginden de olur benim kuzenime de oyle dediler birazcik kiloluydu zayiflayinca degerleri uygun hale geldi ve 2 tane cocugu var

Pcos teşhisi için öncelikle amh değeri kullanılır diye biliyorum. Benim amh ım 10 ve pcosum. Adetim düzenlidir tüylenme vs problemimde yoktur mesela. Hormanlarım da normal. Ama gelin görün ki amh 10.
Allah yardimciniz olsun insaallah.

Merhaba, ben 28 yasindayim amh degerim Ocak 2020'de 0.791 cikti. Ve ben 2 ay once tekrar gittigimde amh: 3.11 , fsh : 4.64 bir takim nedenlerden dolayi polikistik over oldugum soylendi ve yaklasik 1 yildir bebegim olmuyor. Ilk gittigim doktor(amh 0.791 ciktiginda) orada burada oyalanip para harcama direkt tup bebege git dedi. Cunku cocugun olmaz demiyorum ama biraz zor, zaman kaybetmemen lazim dedi. Bu durumda olup da tup bebek tedavisi gormeden normal yoldan hamile kalan var mi acaba?
Merhaba bende 28 yaşındayım amh ım 0.7 1.5 sene normal yollarla denedik türlü bitki kürleri klomen yumurta takibi vs çocuğumuz olmadı. Diğer hormon değerlerim, eşimin spermiogramı hsg’m vs normaldi. Geçen sene aralıkta tüp bebek yaptık 1 embriyomuz oldu fakat tutmadı, eylül ayında bir daha denedik yine 1 embriyomuz oldu bu sefer tuttu çok şükür. 🤲🏻 Zaman bizim için amh ı düşük kadınlar için çok kıymetli yumurta kalitesi sayısı düşük çünkü maalesef. Pcos vs yorum yapamam bilmiyorum tıbbi bir bilgim yok amh bir 0.7 bir 3.1 nasıl çıkmış anlamadım ama benim durumum bu.

Ocak ayinda gittigimde 0.791 cikmisti degerim ayrica diger degerlerime bakilmamisti bile. Son olark 2 ay once farkli bir hastanede yaptirdim hatta universitede sonuc bu sekilde. Universitedeki doktorum da amh degerim disinda diger degeelerime normal dedi. Amh nin bu son degeeini henuz gostermedim. Peki siz ne durumdasiniz acaba ?
Valla ben bi senedir gebelik düşünüyorum
Gittim yaptırdım işte tahlillerimi falan
Amh da dediğim gibi aynı sizinki gibiydi 3,09 yanlıs hatırlamıyosamm
Benden doktorda istememişti ben onu kendim yaptırdım diğer testleri yaptırırken hazır olsun diye oda
Baktığında hafif fsh yüksek çıkmıs normalde fsh yüksek oluncca amh testi istiyorum ben dedi ama sen yaptırmısmıssın hazır ve çok iyi çıkmıs değerin bu kadar fsh yüksekliğini göz ardı edebilirs bu durumda dedi
Sizin değeriniz gayet iyi yani
Bence baska doktorla bi görüşün

Değerlerin çok iyi hatta🧿

İki amh arasında dağlar kadar fark var. Amh artan bir sayı da değil. Ölçümlerden biri yanlış muhtemelen 🤔

İki amh arasında dağlar kadar fark var. Amh artan bir sayı da değil. Ölçümlerden biri yanlış muhtemelen 🤔
Ben de onu anlamadim aslinda ilk sonucumda referans araligi yazmiyor onun icin bir karsilastirma yapamiyorum . Ikincisinin referans araligi 8 ve 11 arasinda. Aslinda buna bakilinca yine de dusuk benim son degerim sanki.

X