Yumurtalık kisti çıktı çok korkuyorum

sevgimm3558

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
10 Ağustos 2024
7
1
26
Öncelikle herkese merhabalar buraya yeni katıldım geçenlerde kadın doğuma gittim ve muayenede çikolata kisti olabileceğini söyledi ardından MR istedi bende çekindim bugün sonuçlarım çıktı ve ben biraz korkuyorum yeni evliyim bebek istiyoruz bu benim için sorun olur mu sonuçlar şu şekilde;

KONTRASTLIALT BATIN MR İNCELEMESİ.

Mesane yeterli dolulukta değildir.

Uterus boyutu, konturlari, myometrium, junctional zon, endometrium sinyal intensiteleri ve kalinliklari olağandir. Her iki over boyutu olağan olup, sağda kitlesel lezyon saptanmadı.

Bilateral overlerde multpl sayida milimetirk boyutlu

folüküller izlenmiş olup,ayrica sol overde douglasa doğru uznaim gösteren yaklaşik 6.5 cm boyutunda kistik lezyon görünümü izlenmistir.IVKM sonrasi alinan görüntülerde tariflenen kitik lezyonda çeper kontrastlanmasi izlenmistir. Pelvik ici sivi koleksiyonu ve patolojik boyutta LAP

izlenmedi.

Kesit alanina giren yumusak doku ve kemik yapilar

normal olarak değerlendirildi.

iskiorektal fossa, perirektal ve perivezikal yağli dokular

aciktir

SONUC:Rapor metninde tanımlanan bulgularin klinik bulgular ile değerlendirilmesi önerilir

Öncelikle herkese merhabalar buraya yeni katıldım geçenlerde kadın doğuma gittim ve muayenede çikolata kisti olabileceğini söyledi ardından MR istedi bende çekindim bugün sonuçlarım çıktı ve ben biraz korkuyorum yeni evliyim bebek istiyoruz bu benim için sorun olur mu sonuçlar şu şekilde;

KONTRASTLIALT BATIN MR İNCELEMESİ.

Mesane yeterli dolulukta değildir.

Uterus boyutu, konturlari, myometrium, junctional zon, endometrium sinyal intensiteleri ve kalinliklari olağandir. Her iki over boyutu olağan olup, sağda kitlesel lezyon saptanmadı.

Bilateral overlerde multpl sayida milimetirk boyutlu

folüküller izlenmiş olup,ayrica sol overde douglasa doğru uznaim gösteren yaklaşik 6.5 cm boyutunda kistik lezyon görünümü izlenmistir.IVKM sonrasi alinan görüntülerde tariflenen kitik lezyonda çeper kontrastlanmasi izlenmistir. Pelvik ici sivi koleksiyonu ve patolojik boyutta LAP

izlenmedi.

Kesit alanina giren yumusak doku ve kemik yapilar

normal olarak değerlendirildi.

iskiorektal fossa, perirektal ve perivezikal yağli dokular

aciktir

SONUC:Rapor metninde tanımlanan bulgularin klinik bulgular ile değerlendirilmesi önerilir
Çikolata kıstı değilse bişey olmaz ben evlendikten 3 4 ay kist oluştu biri bitti biri başladı adet bile göremedim şuan 6 haftalık hamileyim doktor ilaçla halleder onu stres yapma

Bende de 6cm kist göründü kendiliğnden eridi 2 ayda,doktor ilaç bile vermedi.Çikolata kisti değilse hiç korkmayın adetle atılıyor bir kac ayda

MR sonuçlarında ne kisti olduğunu belirtmemişler kendileri görüntülere bakıp tam emin olmamakla birlikte çikolata kisti olduğunu düşündüler o an 3 ay sonra gel dediler fakat gittiğim hastane eğitim araştırma olduğu için sürekli farklı stajyer doktorlar denk geldi iki seferdir o yüzden ben farklı bir hastanede uzman bir doktora gideceğim. Anlayacağınız moral olarak zor bir süreç benim için ya çocuk olmazsa diye korkuyorum

MR sonuçlarında ne kisti olduğunu belirtmemişler kendileri görüntülere bakıp tam emin olmamakla birlikte çikolata kisti olduğunu düşündüler o an 3 ay sonra gel dediler fakat gittiğim hastane eğitim araştırma olduğu için sürekli farklı stajyer doktorlar denk geldi iki seferdir o yüzden ben farklı bir hastanede uzman bir doktora gideceğim. Anlayacağınız moral olarak zor bir süreç benim için ya çocuk olmazsa diye korkuyorum
Çikolata kistinde bazı marker lar yüksek çıkıyor aslında,siz iyi bir doktora görünün bence,geçmiş olsun.

Evet öyleymiş ca125 değerlerim filan hepsi normal çıktı onlara bakmadı bile sanırım en iyisi başka bir doktora gitmek olacak. Teşekkür ederim

Kızlar benim ca125 değerim normal aralıkta çıktı ama muayenede doktor 2 çikolata kistim olduğunu söyledi bu değerin normal aralıkta olup da çikolata kistinin olması mümkün mü? Çikolata kistim varsa değerim neden normal aralıkta çıktı?

Kızlar benim ca125 değerim normal aralıkta çıktı ama muayenede doktor 2 çikolata kistim olduğunu söyledi bu değerin normal aralıkta olup da çikolata kistinin olması mümkün mü? Çikolata kistim varsa değerim neden normal aralıkta çıktı?
Tam olarak emin degilim ama şöyle diyim benim bel ağrısı adet düzensizliği vs vardı ilk gittiğim doktor 2 tane çikolata kisti görüyorum dedi 7 cm falan dedi hatta.Markerlar hepsi normaldi.Sonra ben başka bir sebepten karın tomografisi çekildim ilaçlı.Orda 4 cm basit kist yazıyordu.Sonrasında başka iki doktora daha gittim,3 kere daha usg bakıldı hepsi basit kist dedi.O da bir kac ayda eridi.Yani tek doktorla kalmayın derim

Benimde normal fakat bakan doktor çikolata kisti dedi gerçi stajyerlerde

Tam olarak emin degilim ama şöyle diyim benim bel ağrısı adet düzensizliği vs vardı ilk gittiğim doktor 2 tane çikolata kisti görüyorum dedi 7 cm falan dedi hatta.Markerlar hepsi normaldi.Sonra ben başka bir sebepten karın tomografisi çekildim ilaçlı.Orda 4 cm basit kist yazıyordu.Sonrasında başka iki doktora daha gittim,3 kere daha usg bakıldı hepsi basit kist dedi.O da bir kac ayda eridi.Yani tek doktorla kalmayın derim
Kesinlikle katılıyorum tek bir doktorla kalmamak en doğrusu

2 doktora gittim ikisi de çikolata kisti dedi özellikle ikinci gittiğim doktor iyi bi doktor yanılacağını zannetmiyorum ama değerim de düşük çıktı anlamadım acaba çikolata kisti olmasına rağmen bu değer düşük olabilir mi diye düşündüm

Merhaba ben mr felan çekinmedim direkt ultrason da gördü doktor çikolata kistin var dedi sol yumurtada 3 cm ama gebeyim şuan kistten duruyor korkmayın büyük değilse yumurtaya zarar vermediyse sorun olmaz

bende 4 ay önce düşük yaptım 3 aylıktı düşükten bir hafta sonra kanamam olmasına rağmen o testi yaptılar ca125 220 çıktı o süreç çok kötü ben de neler yaşadım ya kansersem diye yemeden içmeden kesildim 😕. bugün tekrar test verdim çok şükür ca125 değerim 45 e düşmüş 🙏 size tavsiyem hiç stres yapmayın akışına bırakın beslenmenize dikkat edin ve bol su için su ile vucut yenileniyor kistim de kaybolmuş . Doğal Semizotu bol yeşillik tüketin ben öyle yaptım onlardan mı bilmiyorum faydasını gördüğümü düşünüyorum

Benim 13 cm çikolata kistim vardı ama ca markerlarım hep normaldi

X