Yumurtalarım oluştu ancak çatlama olmamış ne yapmam lazım :(

kivircikbimuhendis

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Mart 2015
34
12
29
Arkadaşlar selam, 4 aydır bebek için denemeler yapıyoruz ancak henüz bir sonuç alamadık. Bu ay doktora gittim ve ufak bi dokunuş yaparak klomen başlattı ancak yarım doz şeklinde kullandırdı. 14. gün muayeneye gittim 3 tane yumurtanın büyüdüğünü ve bu ay iğne yapmak istemediğini kendiliğinden çatlayıp çatlamayacağını görmek istedi. 3 gün üst üste ilişki önerdi. 22. günümde yani bugün kontrole çağırdı yumurtaların durumunu görmek için. Bugün kontrole gittiğimde ikisinin çatlamadığını ve kistleştiğini söyledi. Normalde de benim reglden 6-7 gün önce kahverengi lekelenmelerim başlıyordu ve sonra sökülebiliyordum. Bu lekelenmelerin de yumurta çatlayamadığı için olduğunu söyledi. Takviye amaçlı bana progestan başlattı, pazar gününden beri geceleri 1 tane içiyorum dün 3.yü içtim. 10 güne progestanı tamamlamamı söyledi. Eğer progestanı bırakınca adet olursam 3. günü yeniden muayene edecekmiş. Eğer progestan bıraktıktan sonra 1 hafta içinde adet olmazsam test yapmamı söyledi. Sizce yumurta çatlamaması neden olur, her ay böyle mi oluyor yani benim vücudumda? Buna takviye herhangi bişeyle çözüm bulabilir miyim? Çatlamama sorunu yaşayıp da çözümleyen bebek sahibi olanlar beni aydınlatabilir mi biraz moralim bozuldu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…