yumurta yetersizliği

zeyno78

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
17 Ağustos 2008
4
0
46
merhaba arkadaşlar yaklaşık 2 yıldır tedavi görüyorum fakat sonuç alamadım önce yanlış dönemde yapılan hormon testleri yüzünden erken menepoz dediler sonra sonuclar normal çıktı , şimdi de yumurta yetersizliği diyorlar bana yardımcı olurmusunuz senağlama

tedavim sırasında önceleri hafif ilaçlar verdiler folbiol ve klomen sonra yumurta takibine başlandı fakat 3 tana doktora gittim hepside farklı farklı şeyler söylüyor her gittiğim özel doktorun sadece beni maddiyat olarak sömürdüğünü düşünüyorum bu yola baş koyduğumda 57 kilo idim bana dekort diye kortizon ilaçı verdiler şimdi ise 67 kiloyum bu doktoru bıraktım çünkü benim tedavimde kortizona gerek yok sonra ikinci doktorum yanlış zamanda hormon testlerini yaptırdı bu yüzden fsh 21 çıktı doktor kesinlikkle anne olman imkansız üzülme kedi köpek alıp bakarsın deyip beni ruhsal bunalıma soktu son doktorum bana bu testlerin yanlış zamanda yapıldığını söyledi ve tekrar testleri yeniledik testler normal çıktı sonra yumurta takibine başladı fakat ben ilac ve iğne vurulmadığım zaman yumurta güzel oluşuyor ve çatlıyor fakat döllenmiyordu doktorum bana menegon iğnesi vurdurdu fakat 1 tane yumURTA oluştu bunun yetersiz olduğunu direk tüp bebek yapmam gerektiğini söyledi şimdi ise tedaviyi bıraktım çünkü sıkıldım:çok üzgünüm:

Canım birkere aditin 3. günü fsh, E2, lh ölçülüyor bunları zaten muhakkak ölçtürmüşsündür bunlar normalse ayrıcada başka hormon testleride var ama onlar illah şu gün olmalı diye birşey yok herhangi bir zamanda ölçtürebilirsin mesela prolaktin yani süt hormonu yüksek olması hamile kalmaya engel gibi bir sürü hormon tetkikleri var bunları ölçtürdüysen ve normalse adetliyken git antral folikül saydır oda çok yumurtalık rezervleri açasından bilgi verir her yumurtalığında kaç tane küçük folikül mevcut onu sayıyorlar tabi bunun içinde iyi bir usg cihazı ve işinin ehli bir doktor lazım öyle herkes sayamaz.Ayrıcada benden sana bir tavsiye gerçekden durumun gerektirmiyorsa bunu öğren ilaç yükleme vucuduna hiç birşeyin yoksa eğer bu tip ilaçlarda boşu boşuna hormonları bozuyor ha gerekliyse zaten elbetteki kullanacaksın ayrıcada uzm doktorlara gitme derim

Son düzenleme:
evet testler için adetin 3.günü yaptırman gerekli.adetinin başladığı gün ilk günü sayılıyor. hep burada hata yapılıyor..
sanırım şimdi yeni dr.yeni takip başlatır.ama kullandığın ilaçları söyle ki, yeniden vermesin. sırada rahim filmi var anestezili ilaçlı. ve eşin için spermiyogram var. sonra duruma göre dinlenmeye geçebilir. veya hormon iğnelerine geçebilirsin.

yumurtanın oluştuğunu görüyor, ilişki öneriyor muydu?
peki neden yumurtan yetersiz dedi? istenilen ölçülerde 19mm değilmiydi?
ayrıca döllenme illa olacak diye bişey yokki. ozaman herkes hamile kalır.
yumurta ve sperm birbirini beğenmeyebiliyor veya buluşamayabiliyormuş.
çok sıkıcı bir durum ya.. uzman olduk valla.. benim eşimde bu konulardan çok sıkıldı.bende ikinci için uğraşıyorum bir yıldır. uzmanlaştım ....... malesef........
seninle aynı aşamalardayız..

yumurtayı görüyor ve ilişki öneriyordu benim anlamadığım konu ne biliyormusun bana menegon diye bir iğne vurdurdu bir tane yumurta oluştu bu çok yetersiz vücud daha fazla yumurta vermesi lazımmış bu iğne ile ama benim bir tane oldu bu yüzdende senin durumun ciddi direk tüp bebek yapabilirsin dedi ve beni kendisinin hocasına gönderdi brüksel kliniği diye bir yerin doktoru imiş

canım bende öyle yapmayı düşünüyorum şu 1-2 ay ara vereceğim vücudum kendine gelsin vede ramazanda orucumu rahat rahat tutayım Allah büyük inşallah olur

Ne alakası var bu tip ilaç ve iğnelere her vucut aynı tepkiyi göstermiyorki fazla yumurta oluşturamadı diye tüp bebeğe gönderilende ian seni duydum benim bir iki arkadaşımdada bu tip ilaç iğne kullanıldı hamile kalmayı hızlandırmak için kimisinin vuucut hiç tepki bile vermediki bu insanlar zaten doğal yollarla daha önce hamile kalmış insanlardı ve bunun sonucunda sana söylenende söylenmedi onlara her söylenene inanma bazı şeylerde para tuzağı

bence çok saçma benim arkadaşımın sol tarafındaki yumurtalıkları çalışmıyor yani tek taraf üretiyormuş ona bile önermedi tüp bebeği senin var olduğu halde tüp bebk demiş eğerki istanbuldaysan avcılar hospitalin bayan kadın doğumcusu var gitmeni öneririm arkadaşım 10 sene tedavi gördü gitmediği doktor kalmadı ve bu doktor yardımıyla hamile kaldı arkadaşım 10 yıl sonra

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…