Gebeliğe Hazırlık yumurta tembelliği için öneriler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

dengtev

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2020
469
550
36
merhaba, 3 yıllık evliyim hiç korunmadım ve hiç gebelik yaşamadım. başlarda zaten istemiyordum ama son 1 yıldır uğraşıyoruz. eşimin değerleri çok iyi. benim yumurtam yavaş gelişiyor. 3 ay klomenle takip sonra 1 aşılama. tamamıyla bilim aşığı bir insan olarak bu aya kadar alternatif tıp önerilerine burun kıvırdım ama artık çaresiz deneyeceğim:110: soğan kürü yapamadım o kokuya dayanamıyorum. bu ay çörek otu bal tarçın kullandım ama pek umudum yok. hastalanınca incir havuç kürüne başlayacağım. bu arada magnezyum, demir, folik asit, d vitamini, polen, arı sütü, propolis, coenzyme q10, omega 3 ve evening primrose oil kullanıyorum. sanırım delirdim:halay::halay: tavsiye edeceğiniz başka bir şey var mı?

merhaba, 3 yıllık evliyim hiç korunmadım ve hiç gebelik yaşamadım. başlarda zaten istemiyordum ama son 1 yıldır uğraşıyoruz. eşimin değerleri çok iyi. benim yumurtam yavaş gelişiyor. 3 ay klomenle takip sonra 1 aşılama. tamamıyla bilim aşığı bir insan olarak bu aya kadar alternatif tıp önerilerine burun kıvırdım ama artık çaresiz deneyeceğim:110: soğan kürü yapamadım o kokuya dayanamıyorum. bu ay çörek otu bal tarçın kullandım ama pek umudum yok. hastalanınca incir havuç kürüne başlayacağım. bu arada magnezyum, demir, folik asit, d vitamini, polen, arı sütü, propolis, coenzyme q10, omega 3 ve evening primrose oil kullanıyorum. sanırım delirdim:halay::halay: tavsiye edeceğiniz başka bir şey var mı?
Soğan kürünü öneririm bende. Ama sizin sorununuz belli. Bal tarçın çörekotu mucizevi bi kür. Ben ve bi kaç arkadaşım kullandığımız ilk ay hamile kaldık. Ve hiç bi yan etkisi yok en güzeli. Ama incir kürü öyle değil prolaktin yükseltebiliyor. Bu da gebeliği daha zorlaştırabilir. Bende yaptım bende de yükseldi gebelikte oluşmadı yaptığımda. Hem bal tarçın çörekotu kürü çok daha pratik.
Bu arada vitamin olarak en önemlisi E vitamini. Ayrıca kapsül kullanmıyorsunuz sanırım ama diğerlerinin içeriğinde var mı bilemiyorum tabi. Hem kadın için hem erkek için doğurganlığı arttırıyor çok faydası var. Ben evicap alıp kullanmıştım. Eşime de çinko hapı kullandırttım sperm kalitesi için. İşe de yaradı. İnşallah sizde en kısa zamanda olumlu sonuç alırsınız

çok teşekkür ederim. e vitamini daha çok erkeklerde işe yarıyor diye biliyorum. selenyum eklemeyi düşündüm ama coenzym q10 u 600 mg alıyorum antioksidan olarak yeterli olacağını düşündüm. onu da ekleyebilirim, kc de depolanacak vitaminlerden biraz tırsıyorum aslında ama 2 ay kullanabilirim. iki arkadaşım incir kürü denedi ve olumlu sonuç aldı biraz heveslendim aslında. bir de tarçın bal çörek otu yumurtayı geliştiriyor ama acaba çatlamasını da sağlıyor mu? ben belki çatlama olmazsa diye de incir havucu denemek niyetindeydim. 14. gün ovulasyon testi yaptım pek koyu değildi 15.gün iyice silikleşmiş. belki de ondan önce yumurtlama oldu bilemedim. keşke erkenden başlasaydım teste.

Klomenle yumurtan gelismedimi canim ?
yumurta tembelligi derken gec mi adet oluyorsun

Klomenle yumurtan gelismedimi canim ?
yumurta tembelligi derken gec mi adet oluyorsun
yok canım 30 günde bir oluyorum çok düzenli aslında. dr un söylediği yumurta gelişiyor ama diyelim 9. günde 16mm olması gerekiyor benim 11 e ancak geliyor. klomen femera ve menagon kullandığım aylarda 3 tane gelişti hep. aşılamada yalnızca 1 tane gelişti. belki de kalitesiz olduğu için olmuyor bilmiyorum. artık aşılama istemiyorum. bu kaliteyi artıran takviyelerin 3 ay sonra etkisi görülüyormuş. ben de 5 ay bekleyip olmazsa tüp bebeğe gideceğim. birkaç ay sonra 32 ye giriyorum. daha fazla beklemem inşallah.

yok canım 30 günde bir oluyorum çok düzenli aslında. dr un söylediği yumurta gelişiyor ama diyelim 9. günde 16mm olması gerekiyor benim 11 e ancak geliyor. klomen femera ve menagon kullandığım aylarda 3 tane gelişti hep. aşılamada yalnızca 1 tane gelişti. belki de kalitesiz olduğu için olmuyor bilmiyorum. artık aşılama istemiyorum. bu kaliteyi artıran takviyelerin 3 ay sonra etkisi görülüyormuş. ben de 5 ay bekleyip olmazsa tüp bebeğe gideceğim. birkaç ay sonra 32 ye giriyorum. daha fazla beklemem inşallah.
Yumurtan buyudugunde kan testi yaptinmi e2 bakmak icin. Ona gore kaliyelimi degilmi diye goruluyor. Ondan sonra ona gore doktor catlama ignesi veriyor.

Yumurtan buyudugunde kan testi yaptinmi e2 bakmak icin. Ona gore kaliyelimi degilmi diye goruluyor. Ondan sonra ona gore doktor catlama ignesi veriyor.
sadece aşılamada e2 bakıldı. dr istediğim kadar yükselmemiş dedi ve gonal f dozunu arttırdı. sonra yükseldi ama o ayda olmadı.

e2 ilacın 4 günü 30lardaydı sonra doz arınca 6. gün 100lere çıktı. net hatırlamıyorum. ben böyle komplike bir şeyler hazırıyorum kendime eksikliğinde infertiliteye sebep olacak bilidiğim tüm vitamin mineralleri alıyorum şimdi. baktım da prowomen a içeriği çok güzel. onu da alayım bu ay. çok teşekkür ederim:KK36:

e2 ilacın 4 günü 30lardaydı sonra doz arınca 6. gün 100lere çıktı. net hatırlamıyorum. ben böyle komplike bir şeyler hazırıyorum kendime eksikliğinde infertiliteye sebep olacak bilidiğim tüm vitamin mineralleri alıyorum şimdi. baktım da prowomen a içeriği çok güzel. onu da alayım bu ay. çok teşekkür ederim:KK36:
Insallah ise yarar canim 🤲🏻🤲🏻🥰

Konuya balıklama dalıyorum 😊 bende alacağım hem eşime hem kendime bakalım nolur...
Ben başta ana problem eşimde zannedip proxeed plus aldım ona. 30 milyon sperm sayısı 50milyona çıktı morfoloji %70 ileri hareket %60 oldu. çok çok iyi demişti dr. sadece 3 kutu kullandı o da bir kutu kullanıp 2 hf ara verdi sonra 1 ay kullanmadı tekrar aldık vs. çok işe yaradı bizde. eşinize onu düşünün isterseniz.

Ben başta ana problem eşimde zannedip proxeed plus aldım ona. 30 milyon sperm sayısı 50milyona çıktı morfoloji %70 ileri hareket %60 oldu. çok çok iyi demişti dr. sadece 3 kutu kullandı o da bir kutu kullanıp 2 hf ara verdi sonra 1 ay kullanmadı tekrar aldık vs. çok işe yaradı bizde. eşinize onu düşünün isterseniz.
Canım teşekkür ederim bizim sorunumuz nedensiz infertilite idi, eşimde hala hiçbir sıkıntı yok hem sayı ,hareketli olarak çok şükür...artık denemekten zarar gelmez diye alıcaz anlayacağın

Canım teşekkür ederim bizim sorunumuz nedensiz infertilite idi, eşimde hala hiçbir sıkıntı yok hem sayı ,hareketli olarak çok şükür...artık denemekten zarar gelmez diye alıcaz anlayacağın
şimdi başka bir başlıkta maxijuno diye bir ürün tavsiye edilmiş onun içeriğini de beğendim. onu mu alsam bilemedim. dr da gonamax önermişti o da iyi görünüyor. ay iyice kafam karıştı :110:

şimdi başka bir başlıkta maxijuno diye bir ürün tavsiye edilmiş onun içeriğini de beğendim. onu mu alsam bilemedim. dr da gonamax önermişti o da iyi görünüyor. ay iyice kafam karıştı :110:
bu isimleri ilk defa duyuyorum bende bi araştırayım...böyle olunca insanın kafası karışıyor ama ben biraz promıtile kafayı takmış durumdayım sanki..

Ben ilk defa bu ay bir çay kaşığı polen bir çay kaşığı balı suda eritip içiyorum. yumurtalarımı baya hissettim içtiğim günler hafif ağrı falan hissediyorum.inofolik i üç aydır devamlı içiyorum Bi de. İşe yarayacak mı merak ediyorum bakalım. Doktora gidwmediğimiz bu aylarda alternatif tıppa yöneldik. Bu arada siz baya profesyonel konuşuyorsunuz 🤪🤪

Canım bende de yumurta tembelliği var biz iki buçuk yıla yakın korunduk korunmayı bıraktıktan 8 ay sonra öğrendim yumurta tembelliği olduğunu klomen çatlama iğnesi femara çatlatma iğnesi kullandım olmadı rahim filmi çekildi ve sorun yok dendi tekrar klomen ve duphoston ile hamile kaldım tabi bu korunmayı bıraktıktan 14 ay sonra oldu 7 haftalık düşük yaptım psikolojik olarak iyi hissetmeyince doktora gitmedim iki ay spora gittim yine hamile kaldım bu kez kimsayal oldu sonra aklımdan hamileliği çıkardım yine kaldım bu da kimyasal gebelik yaşadım genetik test yaptırdım sonuç kan pıhtılaşması çıktı şimdi şükür 4.kez yine hamileyim ve sadece c-life macun kullanmıştım ilk ayda hamile kaldım 10 haftalık olduk şükürler olsun

Ben ilk defa bu ay bir çay kaşığı polen bir çay kaşığı balı suda eritip içiyorum. yumurtalarımı baya hissettim içtiğim günler hafif ağrı falan hissediyorum.inofolik i üç aydır devamlı içiyorum Bi de. İşe yarayacak mı merak ediyorum bakalım. Doktora gidwmediğimiz bu aylarda alternatif tıppa yöneldik. Bu arada siz baya profesyonel konuşuyorsunuz 🤪🤪
Ben tüm vaktimi buna ayırdım artık, infertilite ile ilgili yayınlar okuyorum temiz delirdim:KK71:ben bu ay çörek otu bal tarçın kullandım mesela ilk kez şeffaf akıntıyı gördüm. Alternatif tıp o kadar da boşa atılacak bir şey değilmiş demek. Arı sütü de ekle bence. O da çok faydalı.

X