Yumurta takibi yaptıranların buluşma noktası.

Aynen öyleeee nasibi yokmuş .. Sen ama bide kürtaj oldun zaten rahminin toparlanması 3 ay .. 3 aydır da olmuyor diyelim tamamen normal ve doğal sürecin içindesin hala .. Yani o kadar çok etken var ki bir değil, iki değil .. Vitamin d dedin ayriyeten senin salgıladığın akıntı da iyi olması lazım spermlerin hayatta kalabilmesi için .. Rahim filmi de çektirmişsin tüpün de kapalı değil demi ? Olursun olursun, az kaldı yakındır mutlaka hamiş kalacağın dönem...

Kiz agzindan bal damliyooooo. Ama kurtaj nasil etklio onu anlamiorm ancak rahim yarali oldugu icin bebek olusur tutunamaz ama neden dollenmez bemim aklim onu almio ymurtlama oluo cunku. O salgi mselesini okumuștum. Baya olmamasi ocon neden var valla. Canim doktor 2.gun hormonu, 21. Gun progesteron hormonu, smear testi, ve rahim flmi tetkilleri istedi 2 yil diyince:)) suan hormonu hallettim 21.gunu bekliorm oda bitince bidahaki adetimin ilk gunu hsg icin randevu alacakmsim. Bunlari bir halletsem icin rahatlar bari. Kurtajdan hemen sonra gebe alanlar da oluyo ya

Evet tabi ki hemen hamile kalanlar oluyor, bende de doktor demişti aha bak tek tüplü hemen ertesi ay hamile kaldı diye :) ama bireysel farklılıklar söz konusu illaki değişken oluyor.. Dölleniyordur onu sen bilemezsin ki döllenip rahime geliyor ama yerleşemiyordur rahmine.. Rahim hala kendini toparlamamış olabilir bu yüzden genelde saraçoğlunun soğan kürünü önerirler ki bende neredeyse kefil olabilirim buna faydası oluyor bu gibi durumlarda .. Ayriyeten sen zaten gebe kalmışsın normal yolla muhtemelen tüplerin sağlam ama az bir yapışıklık olsa bile hsg onu açar ve o ay hamile kalırsın inş.. Çok var öylesi .. Ama bence sorun rahim.. Bebük yerleşemiyor oraya düzgün.. Rahim kalınlığın hep olması gereken kalınlıkta oluyor mu? Doktor bu hususta bir şey söylemiş miydi sana ? Soğan kürünü istersen bir dene derim ..

Cok guzel bi noktaya degindin ki rahim kalinligim heppp normal cikiyor. 2 kez gittigimde ikisinde de normaldi. Gebelikten once de normaldi. Sogan kurune gelince onu da kullandim. Denedikten sonraki iki ay ara lekelenmelerim basladi kafayi yicektim hormon verdim oda normal cikti. Infertilite tetkikleri icin yumurta rezervime bakildi adetimin icinci gunu. Sagda ve solda 7-8 cikti gayet normal. Ve gebelige musaot gorunuyor cok rahat kalirsin rezervde sorun yok dedi doktor bakarken. Ama șașirdim cunku solda 17 18 ymurtam vardi pkodan dolayi o nasil okdr duștu. Sogan kuru ondan mi lekeler yapti hep catlatti mi acaba o pko kistlerini diye dusunmuyor degilim. Bahsettgin kimyasal gebelige gelince ben kurtajdan sonra her ay ovulasyon yaptim ve ovulsyondan tam 14 gun sonra regl kanamasi goruyordum olmasi gereken gibi. Kimyasal gebelik yasaynca adet 2 3 gun de olsa gecikmezmi. Benim her ayin 30 regl gunumdu. Sadece bu iki ay sogan kurunden sonra 3 4 gun gecikmeye basladi

Canım sen neredeyse her şeye baktırmışsın olmaması için sebep yok sanırım sadece oluruna bırakman gerekiyor.. Tüplerin durumunu da öğrendikten sonra gerisi Allah a kalmış O ol dedim mi bitmiştir... Soğan kürü sayesinde arkadaşlarım PCO dan kurtuldu hiç adet görmeyenler onunla ve civanpercemi karışımı ile sağlıklarına kavuştular.. Ben kimyasal gebeliği kast etmemistim canım yani dolleniyordur yumurta ama rahime doğru yolculuğunda vardıktan sonra yerlesemiyordur yani rahime tutunamiyordur diye düşünmüştüm ama rahim kalınlığın da yerindeymis ..

Iste o kimyasal oluyor canim dollenen yumurtanin tutunamadan adetle dusmesi:) kizzz bide d vitaminine de baktrym bide ayrica tupler de aciksa o ay da olmazsa așilama yapalm dedim bide doktora:)))) oluruna biraksan olacak ama illa oyle diyosan yapariz ama yumurta rezervin cok iyi ikiz olma ihtimali yuksek ona gore dedi doktor hahaha. Dayanamiyorum ki artikkkk hamilelgi tattiktan sonra hemencik olsun istiyo insan

seni anlıyorummmmmm niloyaaaa bende öyleyim ama benim şansım düşük onun yüzünden bu kadar üstüne düşüyorum.. Ama çok şükür sağlıklısın sadece zamanı değil demek ki biraz kendi haline bıraksan gelecek sana eminimmmm .. Bak sadece biraz dedim yoksa unutmak mümkün olmuyor nedense aşılamaaaa mııı Allah iyiliğini versin enn yakın zamanda kavuşalım inş.. Rabbim tüm bekleyenlere versin inş.

Inan asker beklemekten zor bi olay
Biraz biraz dedim eylulden nisan oldu
7 aaaayyyy Yoksa elbet gorecez pozitifleri. Ayrica tek tuple gebe kalan cok kisi var en basiti teyzem oyle kaldi. Onemli olan tupun acik oldugu yerde yumurtanin gelisip catlamasi

he ya hakikaten öyleee 7 ayy .. Tüpün olduğu yerdeyiz nihayet bakalımmm .. Zaten biraz daha deneyeceğim ondan sonra öbür adımlara geçeceğim...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…