yumurta takibi ve gonal-f

..ELCHIN..

bal oğlum****bal kızım
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2008
6.147
36
39
merhabalar.....

bu ay adetimin 2. günüde dr kontrollerine gittim ve aşılama diye yola başladık 3. günümde gonal-f kullanmaya başladım 75sc şeklinde ve 6 gün sonunda sağ tarafta tek yumurta oluştu ve dr um biraz daha büyümesi için 3 günlük daha iğne verdi şimdi 9 gün sonunda yumurtam 20mm ve yarın ovitrelle ile çatlatılacak dr um aşılamadan vazgeçti bu ay böyle deneyelim dedi ve yumurta takibi gibi oldu tedavim merak ettiğim ise şu eşimin sperm sayısı fena değil toplamda 60 milyon ama hareketi az toplamda %60 şansım ne kadar olur bilgi istiyorumm

merhabalar.....

bu ay adetimin 2. günüde dr kontrollerine gittim ve aşılama diye yola başladık 3. günümde gonal-f kullanmaya başladım 75sc şeklinde ve 6 gün sonunda sağ tarafta tek yumurta oluştu ve dr um biraz daha büyümesi için 3 günlük daha iğne verdi şimdi 9 gün sonunda yumurtam 20mm ve yarın ovitrelle ile çatlatılacak dr um aşılamadan vazgeçti bu ay böyle deneyelim dedi ve yumurta takibi gibi oldu tedavim merak ettiğim ise şu eşimin sperm sayısı fena değil toplamda 60 milyon ama hareketi az toplamda %60 şansım ne kadar olur bilgi istiyorumm

Merhaba .ELCHIN..;

Yumurta takibi, aşılama (IUI) gibi tedavilerinizi, girişimlerinizi tam kapsamlı ve sadece bu alanda uzmanlaşmış özel tüp bebek merkezlerinde yaptırmanızı öneririm. Böylelikle varsa sosyal güvencenizi de kullanmış olursunuz. Eşinizin spermlerinin sayı ve hareketi kadar, çatladıktan sonra yumurtanızı dölleyip dölleyemeyeceğini gösteren sperm morfolojisinin ne düzeyde olduğu da çok önemlidir. Tedavinizin herhangi bir kısmının eksik kalıp kalmayacağından emin olmanız için kabul görmüş bir tüp bebek merkezinin kontrolüne girmenizi tavsiye ediyorum. Sağlıklı ve etkili tedaviler diliyorum.

Op. Dr. Osman Denizhan Özgün

Maya Tüp Bebek ve Kadın Sağlığı Merkezi

X