Yumurta kalitesi artarsa yumurta büyür ve gebelik olur mu

Kabul edılıyor yazacaktım yanlıs yazdım
Pcos olmaya bile razıyım en azından bir adı var derim en azından ilaç verirler insan çok yıpranıyor ve düşünmekten kafayı yemek üzereyim en azından ilaç tedavisi ile hamile kalabilsem öncesinde hiç ilaç kullanmadan ovulasyon takip ederek kaldım hamile

Evet biliyorum bu ay ovulasyon yapıyorum adettein başından sayarsam 17. Günüm ve hala pik göremedim ama yumurtlama ağrısı çektim pik görebilecek miyim onu da bilmiyorum kistten dolayı
Kistler bazılarında fazla adet gorme durumu yaratırken bazılarını dınlıyorum cok gecıkmelı oluyorlar degısık o durum. Sanırım takip edılmesı gereken bır sey siz bence yumurta takıbı faln yaptırın en azından yumurta olusup buyuyor mu onu anlarsınız ovulasyonda pik gormuyorsanız ya hıc one cıkan yumurta yok ya da tam bır buyume olmuyordur tahmınımce olgunlasmayla alakalı

Ilac hangı manada pcos ılacla gecmıyor ama klomenle yumurta takıbı yapılıyor gelıstırmek ıcın sonrasında doktorun soyledıgı gun catlatma ıgnesı olunuyor ve soyledıgı gunlerde ılıskı olması gerekıyor gebelık olusması ıcın

Aynen öyle canım ya bu ay adet olunca tekrar gideceğim doktora yumrta buyutme ilacı verecek eğer kist gittiyse üç ay duphaston kullandım düzenli adet oldum ama bazı aylar kist yaptı doktorum da bırakmamı soyledi

Yumurta büyütmek için ya ilaç dediğim o yani

Aynen öyle canım ya bu ay adet olunca tekrar gideceğim doktora yumrta buyutme ilacı verecek eğer kist gittiyse üç ay duphaston kullandım düzenli adet oldum ama bazı aylar kist yaptı doktorum da bırakmamı soyledi
Klomenle yapıyorlar genelde yumurta buyutme konusunu ama eger ki onunla ıstenılen cevap alınmaz ise gonal-f adlı iğneye gecılıyor karından oluyor ama bence sızın sansınız yuksek sonucta daha once gebelık olusmus dogal yollarla yakın zamanda

İnşallah ya bakalım doktor nasıl bir tedavi önerecek hangi ilaçla başlayacak benim de tek umut o hamilelik

İnşallah ya bakalım doktor nasıl bir tedavi önerecek hangi ilaçla başlayacak benim de tek umut o hamilelik
Bence klomenle baslar olmazsa femara falan veya gonal f iğne genelde kullanılanlar bunlar , ben gonal f i tüp bebekte kullanmıştım yumurtayı hızlı buyutuyor

Arkadasımın cocugu olmuyordu klomenle hamıle kalmıstı yani doktorunuz kendısı karar verır sıze hangısı uygunsa
Böyle biriyle konuşmak o kadar iyi geliyor ki sizi anlayan biriyle konuşmak çevreye gelince zaten olmuyor niye olmuyor diye konuşuyorlar daha da moral bozuyirlar teşekkür ederim cevaplarin için

Böyle biriyle konuşmak o kadar iyi geliyor ki sizi anlayan biriyle konuşmak çevreye gelince zaten olmuyor niye olmuyor diye konuşuyorlar daha da moral bozuyirlar teşekkür ederim cevaplarin için
Ben de bu durumlardan gectım sizi en ıyı ben anlarım yani benım hıc gebelık olusmadı tahlıller falan esımınde benımde normal cıkıyordu toplum baskısı yuzunden cok stres oldum bu sebepten gebelık olmadı yumurta takıbı falan yaptırdım yumurtam buyudu gelıstı olmadı ben de artık sabredemeyıp tup bebek yaptırdım o cahil ınsanların laflarından bıkmıstım olacagı varsa da olmuyordu çünkü , tüp bebek tedavısıyle hemen hamıle kaldım anne oldum . Stres faktörüm ortadan kalkınca ikinciye kendılıgınden hamıle kaldım burdan sunu anladım ki stres her seyı olumsuz etkiliyor oyuzden kımın ne soyledıgını bosverın zaten daha once hamıle kalmışsınız sız yıne kalırsınız bunda ne var ki hem mıllete ne ? Zamanında ben bu dusuncelerımı yonetemedım ama siz yonetın gercekten toplumun sorgusu bıtmez bırıncı olsa ıkıncı neden yok derler susmazlar

Kesinlikle öyle niye olmuyor olmadı mı sorun mu var ben daha eşimle dokuz aydır beraberim öncesinde asker olduğu için bir buçuk sene içinde en fazla bir ay yan yana gelebildik o da farklı zamanlarda toplasan o kadar eder yani ama bunu bile anlamıyorlar yaşın geçiyor diyorlar yaşım daha 28 ve nefesinin geç olduğunu anlamıyorum moralimi çok bozuyirlar eşim takma diyor nasip Allah büyüktür diyo ama işte insan ister istemez sitres oluyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…