Gebeliğe Hazırlık Yorumlar mısınızz kızlarr

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

minnosu

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
16 Nisan 2018
4.715
3.470
FSH 5,87
TSH 1,56
Prolaktin 15,04
LH 7,63 (refarans 14-95.6 yazıyor)
Estradiol 36,08 adetimin 3.günü verdiğim kan testim. 4 aydır bebek istiyorum korunmayı bıraktıktan sonra adetlerim gecikti hep 10 gün falan ve bu 3. Adetim 4 gğn gecikti

Değerler güzel. E2 biraz daha yükselse güzel olur. Gecikmenin nedeni geç yumurtlamandır. E2 yükselirse gecikme de olmaz eski düzene döner. İncir kürü yapabilir ya da her gün kuru incir yiyebilirsin.

İçimi rahatlattın gerçekten :) ben pko var mı dedim doktora gözükmüyor varsa da hafif vardır hormonlara bakalım demişti. Sence bu değerler pko mu ya da gebeliğe engel mi

İçimi rahatlattın gerçekten :) ben pko var mı dedim doktora gözükmüyor varsa da hafif vardır hormonlara bakalım demişti. Sence bu değerler pko mu ya da gebeliğe engel mi
Anladığım kadarıyla hafif pko var tabi vajinal muayeneyle gorunmuyorsa yoktur incir aşırısı prolaktini yükseltiyor Aman dikkat

Anladığım kadarıyla hafif pko var tabi vajinal muayeneyle gorunmuyorsa yoktur incir aşırısı prolaktini yükseltiyor Aman dikkat
Ultrasonla baktı hafif pko olabilir dedi kan sonuçlarım bu :) neden gebe kalamıyorum üstelik adetlerim düzensizleşiyor anlamadım

Ultrasonla baktı hafif pko olabilir dedi kan sonuçlarım bu :) neden gebe kalamıyorum üstelik adetlerim düzensizleşiyor anlamadım
Eşin de muayene olsun canım stresten de gecikir daha yolun başındasın stres yapma ben 4 yıldır uğraşıyorum görünürde sebep yok üstelik vakti zamanı var diyorum

Eşin de muayene olsun canım stresten de gecikir daha yolun başındasın stres yapma ben 4 yıldır uğraşıyorum görünürde sebep yok üstelik vakti zamanı var diyorum
O zaman kesinlikle nasip diyor insan haklısın. Çevredekiler patır patır gebe kalınca bende sıkıntı mı var dedim

Pko yok hesapladım. Değerler de gebeliğe engel değil. Döngün uzun olur sadece. İncir kürünü yapmak istersen sıkıntı olmaz korkma prolaktin düşük. Zaten söylenen gibi 21 gün fazla sana. 10 gün yapsan yeter. 50lere gelir değerin. Adet döngün kısalır. Ama eşinde muayene olsun bi. O da önemli.

Kaç olması lazım prolaktinin ve inciri nasıl uygulamam gerekir? İlgin için çok teşekkürler

Kaç olması lazım prolaktinin ve inciri nasıl uygulamam gerekir? İlgin için çok teşekkürler
Prolaktinin 25’i geçmemesi lazım. Ben sana kendimden örnek vereyim. 14le küre başladım 21 gün yaptım 23 oldu prolaktin. Sen yarısı kadar yapacağın için en fazla 20 olur.

Nasıl uygulanıyor onu da anlatayım. Adetken başlıyorsun. Yarım litre kaynayan suya 4-5 kuru inciri yarıya bölüp at. Ben içi iyice çıksın diye içini dışına çeviriyordum. 15 dakika ağzı kapalı kaynasın. Süresi önemli. Sabah akşam yemeklerden 15-20 dakika önce 1 bardak iç. Sen 10 gün devam etsen yeter. Değerin çok düşük değil.

Aslında 1 hafta uygulasam da yeter ins bi deniyim. Başka tecrübelerinden önerebilceğin bir şey var mı geçen ay soğan kürü yapmıştım adet olayıö diye adettn önce 5 gün kullandm adet oldum inofolic kombi de kullanıyorum

E vitamini hapı alıp eşinle birlikte günde bi tane alabilirsin. Doğurganlığı arttırıyor.

Sonuç gösterdim doktora pco var dedi ama sadece inofolic combi verdi başka bir şeyden bahsetmedi napmalıyım üzüldüm ya
Ben demiştim size hafif var ve ultrason olmadan yok diyemeyiz diye pko büyük sorun değil kkilonuz var mi

Kilom çok yok yani 3-4 kilo verince düzene giriyor aslında büyük ölçüde. Başka bir doktora daha göstercem özelde. Kilomu da azlatmaya çalışcam
Kilo verip dikkat ettikten sonra büyük sorun değil yumurta takibi ile hallolur yeter ki başka sorun olmasın eşiniz de mutlaka muayene olsun insülin direncinize de baktirin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…