Yoğun iç sıkıntısı,kasvet basması

Mutlu2890

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2019
2.052
1.454
34
Merhaba bu şikayetlerle gittim doktora ,doktorum panik bozukluk dedi.
Ama ben hala emin değilim.Özellikle iç sıkılması ve kasvet basması,evde yalnız kalamama ve dünyaya yabancılaşma,korku…
Bunlar depresyon değil mi?

Depresyon veya değil biz bir şey diyemeyiz başka bir doktora daha görünün isterseniz. Ben de kendimi öyle zannediyordum yumurtlama dönemime vs bakınca aslında pms olduğunu fark ettim :KK70:

Depresyon veya değil biz bir şey diyemeyiz başka bir doktora daha görünün isterseniz. Ben de kendimi öyle zannediyordum yumurtlama dönemime vs bakınca aslında pms olduğunu fark ettim :KK70:
Bilemiyorum aslında,özel hastaneye gittim,doktor çok ilgiliydi,devlet olsaydı güvenmezdim belki ama yorumları da iyiydi doktorun.
Sürekli doktor değiştirip hastalığıma hastalık da eklemek istemiyorum..

Bilemiyorum aslında,özel hastaneye gittim,doktor çok ilgiliydi,devlet olsaydı güvenmezdim belki ama yorumları da iyiydi doktorun.
Sürekli doktor değiştirip hastalığıma hastalık da eklemek istemiyorum..
Hiç öyle demeyin. Özelde psikiyatriye gittim öyle ağır ilaçlar verdi ki sanki anksiyete bozukluğu değil de çok daha ciddi bir psikolojik rahatsızlığım varmış gibi…
İlaçları araştırdım korktum tavsiye üzerine devlet hastanesinde bir doktora gittim. Canım doktorum Allah ondan razı olsun. Süre kısıtlaması yapmadan psikolog gibi dinledi beni. Önünde dakikalarca ağladım, anlattım. Gebelikte bile kullanılabilecek kadar hafif bir ilaç verdi. Öyle güzel toparladım ki. Şu an eski günlerimi hatırlayamıyorum bile. Ki ben bu doktoru bulduğumda haftalarca her gün acillerdeydim. Kimi zaman hem sabah hem akşam gidiyordum. Artık acil doktorları bile tanıyordu. Kapıdan girdiğim gibi yine mi atak geldi diyorlardı. Devlet hastanesi deyip küçümseriz ama bu olaydan sonra fikirlerim değişti benim.

Hiç öyle demeyin. Özelde psikiyatriye gittim öyle ağır ilaçlar verdi ki sanki anksiyete bozukluğu değil de çok daha ciddi bir psikolojik rahatsızlığım varmış gibi…
İlaçları araştırdım korktum tavsiye üzerine devlet hastanesinde bir doktora gittim. Canım doktorum Allah ondan razı olsun. Süre kısıtlaması yapmadan psikolog gibi dinledi beni. Önünde dakikalarca ağladım, anlattım. Gebelikte bile kullanılabilecek kadar hafif bir ilaç verdi. Öyle güzel toparladım ki. Şu an eski günlerimi hatırlayamıyorum bile. Ki ben bu doktoru bulduğumda haftalarca her gün acillerdeydim. Kimi zaman hem sabah hem akşam gidiyordum. Artık acil doktorları bile tanıyordu. Kapıdan girdiğim gibi yine mi atak geldi diyorlardı. Devlet hastanesi deyip küçümseriz ama bu olaydan sonra fikirlerim değişti benim.
Anlıyorum,bir hafta daha bekleyip düzelmezsem gideceğim.Bana verdiği ilaç hafif bu arada.

Merhaba bu şikayetlerle gittim doktora ,doktorum panik bozukluk dedi.
Ama ben hala emin değilim.Özellikle iç sıkılması ve kasvet basması,evde yalnız kalamama ve dünyaya yabancılaşma,korku…
Bunlar depresyon değil mi?
Şunu bilmek lazım yakın zamanda travmatik bir olay yaşadınız mı yoksa kendiliğinden mi başladı bu?Başka bir doktora daha görünün bence

Ne kadar sürede etki etti daha öncede kullanıp bırakmısmıydınız ilk defa mı basladınız
Bir ayda etki etti.Bu ilacı ilk defa kullanıyorum.Beş sene önce bu şikayetlerle başka bir doktor efeksör başlatmıştı.En yüksek dozuna kadar çıkmıştık.Efeksörü bu doktorum kontrolünde bıraktık.Misolle birlikte.Misol daha iyi geldi ve çok daha hafif bir ilaç olması da beni mutlu etti.

Doktor çok ilgiliydi,beş sene önceki şikayetlerim bundan daha hafif olmasına rağmen majör depresyon teşhisi koymuştu daha önceki doktor.Hatta o zamanlar yanlız yaşıyordum.Teşhisi de detaylı araştırınca daha çok panik atak geçirmiştim.Bu doktor kesinlikle depresyonda değilsin dedi.Anksiyete bozukluğu senin hastalığın dedi.İlaçlar ve terapilerde etki etmesi gereken sürede etki etmiş dedi.Doz yükseltmedi.

X