YIPRANDIM 😔

Nedir bu gelinlerin kv çektikleri.Ogullari evlenince kıymete biniyor.Oğullarini resmen kiskaniyorlar paylaşmak istemiyorlar.İstiyorlar ki hep onların dedikleri olsun.Bırakin artk gelinlerinizle uğraşmayı.Kv nasıl kardeşiyle odaya cekiliyorsa sende kendin odanda dinlen mecbur kalmadikca oturup konuşma bence canm.2 3 gün kal sonrada annene geri git esinede rahat edemyrum dersin.Kendi evinde neden kalmiyorsun canm.
Kendi evimde kalmıyorum çünkü bentek başıma kalamam evde. Yani üç gün beş gün kalırım ama sonra zaten evim ailesinin olduğu şehirde. O yüzden burda kalmak istemiyorum. Zaten eşimde söyledi annenlere git orda daha rahatsın diye.

Kayınvalidenizle aranızdaki muhabbete bişey diyemeyeceğim ama her konunuza eşinizin maaşını özellikle belirtmeniz çok itici oluyo 🙄🙄
Canım çünkü eşimin maaşı 3 katına çıkınca dertlerin başlangııc bu konu oldu. Ve ben en detaya kadar anlatmaya çalışıyorum. İnsanlar anlasın diye.
İtici ise şey yapsana sen yorum yapma oku ve geç.

Kv de de kalmayın esinizle konuşun. Odaya kitliyolar kendilerini rahatsız oluyorum gitmiycem diyin. 2 yıllık evliymissiniz. Açıktan okuyabileceginiz bölümler var yaş gençken okuyun sonra daha çok pişman olursunuz. Ve onların dediklerine boşverin 5 6 sene sonra işten ayrilcak diye. Eşiniz istemedikten sonra nasıl olur. Kv de kıskanıyor elbise yarışı ne ya çocuk gibi😃

Ama sizinki polis özel harekat.Normal polisten daha zor. Jandarma asayişte eşim. Halamın eşi de asayiş olunca ordan biliyorum.

O zaman iyi evinize geçince herşey düzelir. Uzakta olunca başbaşa kimin kimsen olmayınca eşler birbirine daha da yakınlaşıyor
Sizde öyle olursunuz inşallah 🤲

Çünkü kp istiyor gel bizde de kal diyip duruyordu. Eşimde istiyor ara ara gelip kalmamı. Gitmem istemiyorum deyince beni kötü biliyor.
Evet uygulamayı yüklemeyi geri istedim fakat onun telefon numarasına gelen cep şifreyi girmem gerekiyor ama işte vermiyor şifre falan. Zaten iki ay önce zorladım ver uygulamayı diye karışma benim param dedi. O günden sonra hiö bşr şey demedim.
su "bu benim param" cümlesini beynine kazi ve tüm enerjini ve zamanini harcayarak kpss ye mi hazirlanirsin üniversiteye mi hazirlanirsin bilmem ama kendini gelistir ve meslek sahibi ol . bak daha atamasi yapilmamis adam bu cümleyi sana kuruyorsa eger ileride seni maddi yönden ezer. cok kücüksün sen daha kuzum hayatini heba etme. ve aferim sana gizliden korundugun icin . su sürecte sakin ama sakin hamilede kalma. ve birde sana binbir hakaret eden kayinvalidenin yaninda da hic kalma. git annenin evinde kal madem yalniz kalamiyorsun .

su "bu benim param" cümlesini beynine kazi ve tüm enerjini ve zamanini harcayarak kpss ye mi hazirlanirsin üniversiteye mi hazirlanirsin bilmem ama kendini gelistir ve meslek sahibi ol . bak daha atamasi yapilmamis adam bu cümleyi sana kuruyorsa eger ileride seni maddi yönden ezer. cok kücüksün sen daha kuzum hayatini heba etme. ve aferim sana gizliden korundugun icin . su sürecte sakin ama sakin hamilede kalma. ve birde sana binbir hakaret eden kayinvalidenin yaninda da hic kalma. git annenin evinde kal madem yalniz kalamiyorsun .
Evet annemin evine gideceğim zaten.

Bu benim param diyen adamdan size iyi bir eş olmaz. Biz diye bir kavram gelişmemiş 2 buçuk yılda.

Çabuk pes eden biri değilim diyorsun ama daha 22 yaşında yaşadığın şeyler üzücü gerçekten. Eşinin ailesini yanında kalma.

Eşin atanıp başka bir şehire gidince birde öyle yaşa bakalım aileden uzakta nasıl olacak? Ama lütfen bu sürede çocuk düşünme. Bununla ilgili konu açmıştın çünkü, yazık edersin o bebeğe de kendine su süreçte. Stresten mide ağrısı yaşıyorsun durduğun yerde.

Umarım düzelir bazı şeyler ama düzelmezse de, kaçarak evlendim diye boşanmaktan korkma. Eğitimine devam et muhakkak.

Ahh canım ya bu yaşta ne evliliği ne kocası ne kaynanası ne kayınpederi ne çocuğu valla çok üzücü akranların üniversitede hayat kurarken bilindik markanın kahve sırasında gülüsurken senin durumuna içten çok üzüldüm diyecek çok şey var ama demek istemiyorum.Gayret et üniversite oku.Allah yardımcın olsun.

Canım çünkü eşimin maaşı 3 katına çıkınca dertlerin başlangııc bu konu oldu. Ve ben en detaya kadar anlatmaya çalışıyorum. İnsanlar anlasın diye.
İtici ise şey yapsana sen yorum yapma oku ve geç.
Valla bu zamana kadar hep okudum geçtim. Ama artık o kadar çok 5 bin 6 bin yazıyosunuz ki konularınızda fenalık geldi belirtmek istedim. Bu ve buna benzer çok fazla konu açtın acaba o yüzden garipsemiş olabilir miyim ?
Kayınvalidenler değişikler ona zaten bişey dediğim de yok .

Çoğu kişi söylemiş zaten, biran önce annenlerin yanına git. Eşine de ailende rahat edemiyorum beni de anlayışla karşıla gibisinden bir konuşma yap. Yaşın çok genç, bölümleri araştırıp açık öğretimden falan güzel bir bölüm seçip onu kazanmak için acilen ders çalışmaya başla. Eşinin tayini çıkınca zaten farklı bir ile gideceksiniz, eşini orda güzelce gözlemlersin.

Hem eşin normalde sana ilgiliymiş, ailesine gidince aramıyor sormuyor demişsin. Yani ailesinin özellikle annesinin seni kıskandığının farkında, sana haklısın diyerek sana yüz vermek istemiyor olabilir. Erkekler annelerinin suçunu bilse de pek kabullenmek istemezler, hele eşlerine evet haklısın annem hatalı asla demezler. Eşin belkide ailesinin davranışlarının farkındadır uzağa gidince rahat edersin.

Tayini çıkınca eşinin zaten farklı şehre taşınacaksınız, sende biraz akıllıca davran eşine karşı.Benim maaşım param olsun ,üniversite okumak, sonra çalışmak istiyorum dersen eşin kesinlikle izin vermez sana. Kendisine bağımlı kal, çocuk doğurup hep kocana muhtaç kal diye asla üniversite okumana izin vermez. O yüzden aklını kullanıp eşinle güzelce konuşacaksın. De ki bende güzel bir meslek edineyim daha çok rahat edelim , gelirimiz artar evimizi daha rahat alırız, çocuklarımızın geleceği kurtulur falan gibi konuş. Ailesine yardım etmesini yada annesinin her ay bin lira gibi bir beklentisi olduğunu öğrendiğini kesinlikle söyleme eşine. Ailesini katarsan konuya seni fesat ilan eder, senle kavga eder hemen ailesini savunmaya geçer. Kısacası eşine iyilikle konuşursan ikna olur. Normalde okumak zaten senin hakkın ama eşin gibi benim param diyen adamlar eşlerinin çalışmasını da para kazanmasını istemiyor. Çünkü karısı da para kazanırsa kendisi gibi benim param diyip üste çıkar resti çeker, karısına üstünlüğü kalmaz diye düşünüyorlar. Herkesi kendileri gibi sandıklarından olsa gerek.

Tayin çıkıp farklı şehre gidince de eşin maaşım iyi ,artık çocuk yapalım diyecek büyük ihtimalle. O yüzden eşine yaşımız genç ,ben güzel bir iş için okuyayım arabamızı alalım hazır cocuk yokken onu ödeyelim de. Esini borca sokarsan ailesine gönderemez zaten para,sizi ancak geçindirir. Sende bu sırada eğitimini halledersin. Birkaç sene sonra çocuk yapabilirsiniz çok gençsin daha. Sen meslek edinince de cocuk olsa bile biraz büyüyünce işe tekrar başlarsın evinizi alırsınız,kendi evinize arabanıza para ancak yeteceği için ailesine kafasına göre para gönderemez. Ailesinin maaşı var, hayat pahalı yeterince. Eşinin aldığı maas suan size ancak yeter zaten. Gittiğiniz yer neresi olacak kim bilir, bazı yerlerde kiralar ucmus durumda.

Ya ben şu eş olmayınca kayınvalidede anne de kalanları anlamıyorum evsiz misiniz siz

Tek başına evde kalamayanlar evleniyor sevişebiliyor çocuk doğuruyor evde tek kalamıyor ehliyet almak yok yaş olmuş 22 iş para meslek yok
Evlenmekten başka bir şey yapamayanlar güruhu
Öf...
Ne kadar haklisimizb
Ya ben şu eş olmayınca kayınvalidede anne de kalanları anlamıyorum evsiz misiniz siz

Tek başına evde kalamayanlar evleniyor sevişebiliyor çocuk doğuruyor evde tek kalamıyor ehliyet almak yok yaş olmuş 22 iş para meslek yok
Evlenmekten başka bir şey yapamayanlar güruhu
Öf...
Ne kadar haklısınız 😂😂😂

X