yine aylardan kasımmmm....

canim gecmis olsun, en kisa sürede bebisin kollarinda olur insallah, tüm isteyenlerle birlikte, ben bu aciyi 5 kez yasayan biri olarak acini cok iyi anliyabiliyorum,2 tanesi 5. ayda beni birakti gitti, ve en acisi bebegimi kaybettikten birgün sonra da Annemi kaybettim, yani dünyada ki en aci 2 olayi ayni anda yasadim, hala yasiyorum acim dinmedi dinmez, diyecegim odur ki, hep haline sükret senden kötü durumda olanlar mutlaka vardir ki bunlardan biri benim, cocugum hala yok ama ümidim var, dilerim tüm bekleyenler meleciklerine hemen kavusur, nolur kendini rahat birak, enazindan dene, cok fazla üstüne gitmedigin anlarda geliyolar genelde, dilerim hemen kavus, kavusalim, kavussun her isteyen...sevgiyle ve sabirla kal canim

Seni o kadar iyi anlıyorumki şu anlattıklarının hepsini bir bir yaşıyorum..:1no2:

Bende senin gibi dış gebeikten ameliyat oldum (hatırlarsın). 5 haftalıktı tahminen :çok üzgünüm:

Belki bir mercimek tanesi kadar belki bir bakla tanesi ama ben öyle çok benimsemiştim ki onu...:1no2:

Sanki elime al senin bebeğin bu diye o mercimek tanesi kadar şeyi verseler dünyalar benim olucaktı...senağlama

Keşke verebilseydiler al bu senin diyebilseydilersenağlama Geceleri akıttığım sessiz gözyaşlarımı kimseler bilmiyo, kimse anlayamazki bunu senağlama

canım sende kendince haklısın ama sanırım bu sitede vardı hamile kalamamakmı acı yoksa kaybetmekmi ama inan kaybetmek daha acı çünkü bir kayıp yaşıyorsun ve zar zor hamile kalıyorsun belki de kalamıyorsun sonra birden hamile olduğunu öğreniyorsun içindeki umut fidanları yeniden yeşeriyor tamam diyorsun rabbim dualarımı kabul etti artık benimle bebişim diyorsun eşin ve sen havalara uçuyorsun ama rabbim kimsenin başına vermesin kötü bir sonuçla kaybediyorsun inan bu olmamasından daha acı birşey yada oldu diyelim ben bu tedirginliği doğuma kadar yaşayacağım teste çıksa ultrasonda görmeden inanmam diyeceğim, ultrasonda görsem ya kalbi atıyormu, kalbi atınca acaba sağlıklımı testleri normal mi? vs.. kucağımıza alana kadar bu böyle sürecek..... ama belki sen hani bir kere hamile kaldınız olduğunu biliyorsun gene kalırsın diye düşünüyor olabilirsin ama olmayınca olmuyor canım bak 1 yıl oldu ben neye sığınayım neyle ateşimi söndüreyim hergün biraz daha körükleniyor ateşim allahım ne acı ne kötü bir sınav bu ama demekki biz buna katlanabilirmişik rabbim kimseye katlanamayacağı derdi vermezmiş....

önceleri hiçböyle olacağını düşünmezdim çok kolay birşey olarak görürdüm hamile kalmayı cahilliktenmi yoksa yetişme tarzındanmı bilmiyorum ama artık hamile kalanlara imreniyorum tabi bazılarınada kızmıyorum değil bir mucize gerçekleşmiş hamile kalmışlar ne kendilerini ne bebeklerini düşünüyorlar sağlıklarına dikkat etmiyorlar, sigara kullanıyorlar vs.... artık iyice paranoyak oldum anlayacağınız herkesi kendim gibi görüyorum biz bu konuda çok hassasız bir bebek sahibi olamadığımız için herhalde bir olsa pamuklara sarmalar sararım onu ben..... kuzummmm gel artık gelin artık bak sizi bekleyen burda öyle güzel anneler varki sizlere hiç kızmayacak, dövmeyecek, üzmeyecek, sadece sevgi, saygı ve iyilik verecek, sıcaklığını verecek, bağrına basacak, kendinden önce seni düşünecek dünyası senin etrafında dönecek o kadar şeker anneler varki burda ve bütün bunları karşılıksız yapacak artık üzmeyin annelerinizi biran önce gelin beraber yaşayalım bu güzellikleri...... sizi hep bekleyeceğiz bazen umutlarım dibe vursada bazen ümit dalgalarımız yükselsede, hayal kırıklığına uğrasakta biz yine yeni yeniden umut filizleri yeşertip sizlerin gelmesini bekliyoruz.....

Offff aslında hepimizin ortak noktası bir bebek kucagımıza alıp sıkı sıkı saracagımızı öpüp koklayacagımız,ona güzel şeyler öğretmek ,her anını her kelimesini görecegimiz ve ANNE BABA diyecegi günleri görebilmek vss... ilk adımları,ilk gülümsemeleri... herşeyi herşeyiiii... Ama Allahım vereck olan vardır bir zamanı sebebi mutlaka.. Düşünsene bunca insan olmuş gecmiştin günümüze olacagı varsa olucak zamanı gelince.. Kiminle evleneceğimizi düşünürdük eskiden ama bak ksımet zamanı gelince oldu.. Bebeginde zamanı gelince olucak eminim..
Adetim 10 gün gecti olmadım ve test de yapmadım hep böyle oluyorum 15 gün 1 ay gecikiyo yine o aylardan biri sanırım belkide değil içimde benimle bilmiyorum bunu yazarken bile tüylerim diken diken oldu.... Milkshake canım senin içinde zor dogru söylüyorsun tam kavuşmuşken ayrılmak cok zor tamam evt işte oldu diyosun ama işte oda bi nasip canım mutlaka vardır onunda bir sebebi sen isteyerek yapmadınyaa. kürtaj olanlar var yaa onları düşündükçe içim parçalanıyor ( Ama senin elinde olmadan gelişti herşey hep hayırlısıyla olsun diyoruzya belkide hayırlısı böyleydi senin icin. Ve yine gelicek canım sabır ve dua ilee

canım bukadar üzme kendini bende bebeğimi kaybedeli 7 ay oldu bekliyoruz bu ay doktora gittim klomen adlı bi ilaç verdi sende bir doktora git ve muayne ol bebiş istediğini söyle ve stres yapma en önemli şey moral üzme kendini nolur....

canım senin yaşadığının bir benzerinide ben yaşadım.bende en umutsuz olduğum bir zamanda geçen ay kasım ayında evde yaptığım testle hamile olduğumu öğrendim.yalnız 10 hafta sürdü ve düşük yaptım ogünden sonrada bir daha hamile kalamadım.benimle aynı ay hamile kalan arkadaşım şimdi kucağında bebeğini seviyor.

bu konu ve bu ay bende dertliyim.geçen sene 31 kasım da hamile olduğumu öğrendim 5 yıllık evlilik benle evlenenler 2 ciyi yapmışken ben yeni hamile olabilmiştim.sevinç gözyaşlarıyla verdim mutlu haberi herkeze.ama 6 aylık oğlum alim beni bıraktı gitti.ve ben tekrar başa döndüm bu sefer daha acılı daha yaralı hipertansiyonu olan preeklemsi(gebelik zehirlenmesi geçirmiş) yaşamış yaşı 31 olmuş biri olarak az zamanı kalmış diğer doğumları riskli olacak bir kadın olarak bıraktı gitti beni oğlum.doğacağı tarih yaş planlarım heveslerim notlarım günlüğümdeki sevgi özlem yazıları karnımdaki göbek çizgisi bile hala belli.hamileleri görünce içim cız ediyor.üstelik heinizin yazısında okuduğum eşlerinizin desteğinden mahrumum.eşim benim kadar istemiyor çocuk ve bana desteğini görmüyorum ve ilişkimizi aksatıyor günaşırı ilişki günlerini iple çekiyorum belki gelir hemen yavrum diye ama dönüp uyuyor aksatıyor benim kanlı gözyaşlarım içime akıyor.adetliyken tamam yaparız diyor adet bitince unutuyor dediklerini.allahım sen benide ve tümmmm burdakileri isteyen herkeze ver rabbim.olmamasıda zor ama olupta kaybetmek öyle acıki onu hiç kaybetmemiş gibi doğsaydı şimdi şukadar olacaktı vs lerle eminim ölene dek bizimle kalacak acı bir olay.kimi diyorki çivi çiviyi söker evladını kucağına al unutursun ama sanmıyorum.rabbim dayanma gücü veriyor ama bende ruhsal çöküntüdeyim.hassaslaştım her cümle izlediğim filmlerde bişey anımsatıyor sokakta kimi zaman çocuklar kimi zaman hamileler kimi zaman çocuğunu döven veliler bazen haberler kısaca herşeyden kendime beni üzüp etkileyecek birşey buluyorum ve tek çaresi yeni bebek sanırım

canım yazını okuyunca inan çok duygulandım tamam bizlerde minik meleklerimizi kaybettik ama seninki daha kötü rabbim sabır versin en azından içini ferah tutmaya çalış bebeğin öbür dünyada seni bekliyor olacak senin için dua edecek şefaatçi olacak çok zor ama en azından burda acı çekiyoruz ama mutlaka orada bunun mükafatını alacağız merak etme..... çevreme bakıyorum herkesin derdi türlü türü, bizler bebek diye uğraşıyoruz, bebeği olanlar hastalıklarla uğraşıyor, kimi işsizlikle kimi eşiyle herkesin bir problemi var ve herkes az yada çok kendi sorunlarıyla çıkmazda.... rabbim hepimizi farklı farklı sınıyor bizimde sınavımız buymuş belki bu olmasaydı allah korusun belki daha kötü bir sınavla sınacaktık ve rabbim bizlere dayanacağımız kadar yük verirmiş sabır edelim...

eşinin bebek istemediğini düşünüyorsun ama erkekler bizim kadar hassas değil birtanem ve onlar sorunlarını üzüntülerini mutluluklarını malesef içlerinden yaşıyorlar her ne kadar eşin sana belli etmesede içinden çok üzülüyordur onunda canı kanıydı sonuçta onunda kendini toparlaması için hem kendin hem onun için bir süre ara verin isterseniz.... rabbim hepimizin dualarını kabul eder inşallah tatlım.... aynı acıları birdaha yaşatmasın ve daha beter bir sınavdan geçirmesin rabbim bizleri...

buna inanıyorum eninde sonunda hamile kalacağız ama ne şekilde olacak bilmiyorum...bizlerde anne olup bebeklerimizi kucaklarımıza alacağız ve bu bütün sıkıntılı üzüntülü anların acısını çıkartacağız....

senin yaşadağın aynı şeyleri bende yaşıyorum hiçkimse kimsenin yerini tutmuyor .benim bir evladım olduğu halde acım geçmiyor herşeye ağlayan bir insan oldum. hep keşkelerle yaşıyorum öyle olsaydı böyle olurdu diye üzüntüm daha çok artıyor. bencede tek çaresi yeni bir bebek belki barazcık acımız diner :Saruboceq:allah herkesin gönlüne göre versin

Allah sabır versin bizim gibi bebeklerini kaybedenlere bende geçen sene temmuz ayında dış gebelikten dolayı hem bebeğimi hemde sol tüpümü kaybettim üzülmedim mi hemde çok üzüldüm ama ben hayatı ve yaşamayı çok seven her zaman pozitif düşünen biriyim dedim ki madem böyle bişey oldu demek ki hayırlısı buymuş Allah hayırlısını versin dedim inşallah en kısa sürede Allah yakarışlarımıza cevap verir.

canım saol desteğine.ben artık cennette bir meleğin annesiyim evet kollarıma alamadığım oğlumun annesiim.rabbim ve meleğim inşallah bana tekrar bir bebek yollar.birdaha aynı şeyleri ne ben nede başkası yaşamaz inşallah.
doğru diyorsun hepimizin sınavı farklı.ama insanız çocuk özleminden göçtüm bu yaşta.bu olay olmadan diyordumki nasılsa bir aksilik sorunum yok sağlıklıyım korunmayıda doğal yolla ilaçsız korunuyorum bişey olmaz istedimi hemen olur sanıyordum ama bak şimdi ne durumdayım.gizli ve sinsi bir hastalık beni bekliyormuş zayıf bir anımı kolluyormuş hortlamak için.birden çıktı ve hem bebeğimi aldı hemde benim hayallerimi.bunada şükür ama çok acı evlat acısı çok kötü.inşallah birgün çok geç olmadan hamile kalıp bebeklerimizi kucağımıza alırız.

canım nasılsın.biliyorum seni benim konumdan yazışmıştık senle.ne oldu başka dr gidecektin.sonuç ne oda beklemi dedi sana

canım nasılsın.biliyorum seni benim konumdan yazışmıştık senle.ne oldu başka dr gidecektin.sonuç ne oda beklemi dedi sana
saol canım iyiyim her doktoktor başka birşey diyor eşim kendi doktoruna githepsi başka birşey söylüyor hayal kırıklığına uğruyorsun dedi .kendi doktoruma gittim beni görünce hemen hatırladı çok büyük badire atlattın seni iyi gördüm dedi.tekrar hamile kalmak istediğimi söyledim ocak ayını beklememi ve gelmemi sakın hamile kalıp gelme folikasit ve aspirine başlıyalım ondan sonra hamile kalırsın dedi heralde tahliller falan yapıcak galiba ondan hamile kalma dedi hem istiyorum hemde korkuyorum ama deniycem kızım çok istiyor ve hayaller kuruyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…