yine aylardan kasımmmm....

milkshake

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2008
4.064
7
duygularıma engel olamıyorum kafamdan bu düşünceyi atamıyorum......senağlamasenağlamasenağlama

geçen sene ekim ayında hamile kalmıştım kasım ayında ise sonucu öğrenmiştim hamileydim aslında öğrenmemde bir o kadar garip oldu adetimden 2 gün önce evde kendim test yapmıştım inanamadım ikinci çizgi silik olmasına rağmen belirğindi hemen hastaneye randevu aldım ve ertesi gün dr. gittim durumu anlattım kanda bhcg baktırmak isteğimi söyledim oda önce idrardan bakalım dedi neyse idrar örneğini verdim öğlen sonucu alacağım öğleni zor yaptım dr. gittim negatif dedi beynimden vuruldum ağlamaya başladım sonra dr. tekrar bu sefer kanda bakılmasını istedim oda ok. dedi hemen yeniden kan verdim ve sonucu akşama aldım sonuç 30 çıkmıştı bilmiyordum ozaman bu değerin hamilelik olduğunu dr. buldum gösterdim evet erken pozitiflik dedi yani dedim evet hamilesiniz dedi inanamadım su sefer sevinçten ağlamaya başladım malesef rüya çabuk bozuldu 6 hafta 4 günlükken bebeğim dış gebelikti pat diye alındı hiçbirşey anlamadan ne umutla gidip neyle karşılaşmıştım hastanede ağlaya ağlaya inlettim hastaneyi ameliyata girene kadar ağladım herşey sanki rüya gibi çok hızlı gerçekleşiyordu daha dün gibi içimde acısı onu hala unutamıyorum bir bebek görsem benimkide bu kadar olacaktı şimdi diyorum...... ve yine işte senesi geldi ben kendime yeni bir teselli olacak bir evlada sahip olamadım hala hamile değilim bu acıyı dindirecek bu acıyı söndürecek bağrıma basacağım bir yavrum yok halasenağlamasenağlamasenağlama yeter artık gel meleğim annen seni bekliyor çok özledim seni artık dayanamıyorum hasretine yokluğuna sıkıldım artık her ay acaba bu ay olurmu olumazmı demeklerden herayın yeni bir umut ve yeni bir hüsran olmasından bunaldım artık herkesi hamile görmekten ve kendim hamile kalamamaktan..... allahım sen yardım et sen bana sabır ver ve bebeğimin yerine sağlıklı hayırlı bir evlat verrrrrrr.......senağlamasenağlamasenağlama

Canım benim yaşadıkların çok zor şeyler. Ama ümidini kaybetme ne olur. Allah sana en kısa zamanda meleklerin en sağlıklısını versin inşallah...

cnm ya okurken gözlerim doldu:KK43: buzamana kadar doktora gitmişindir mutlaka doktor ne diyor neden bebeğin olmuyor:KK43:

canım çok üzüldüm.....inşallah yüce rabbim en kısa zamanda sanada ve bütün hasretiyle yanıp tutuşanlara hayırlı sağlıklı evlatlar nasip eder.....

Canım Allah yardımcın olsun Rabbim herkezi farklı farklı şeylerle sınar senin sınavında bu isyan etme umudunu kesme Rabbimizden ümit kesilmez bende geçen sene kasım ayında öğrenmiştim hamile olduğumu ve doğuma 20 gün kala kaybettim yavrumu unutmadım elbette unutulmaz benimle hamile olan arkadaşlarımın bebekleri kucaklarında içim tabiki cız ediyor ama hep ümitliyim rabbim verdi ve rabbim aldı hamd olsun hep şükrediyorum Şehit anneleri ne yapsın peki bak ne zor sınavlar var mühim olan böyle durumlarda Rabbimize şükretmeliyiz sadece mutluyken şükredilmemeli bu azıcıkta olsa nankörlük diilmi?

Canım lütfen üzülme, Bende geçen sene Kasım ayında öğrenmiştim hamile kaldığımı. Kasımın 14'ünde. Her anı dün gibi aklımda. Herşey yolundaydı. 12 haftalıkken meleğimin kalbi durdu ve koparıp aldılar onu benden. Çok üzüldüm ama hiç isyan etmedim çünkü Allah böyle takdir etmişti. Vardır bi hayır diye düşündüm hep. Kürtajdan birkaç gün sonra rüyamda emzirdiğimi gördüm meleğimi. Çok zor günlerdi. Ekim ayında yeniden hamile olduğumu öğrendim. Korkularım hala içimde saklı. Hiç unutmadım meleğimi onun sevgisi ve anısı hala içimde. Ama Allahım yeni bir melek gönderdi bana, onun izni ile bu sefer kokusunu duyabileceğim inşallah.
Umudunu hiç yitirme olur mu? Allahım tez zamanda hayırlı ve sağlıklı birer evlat nasip etsin sana ve dualarında yakaran tüm anne adaylarına.

duygularıma engel olamıyorum kafamdan bu düşünceyi atamıyorum......senağlamasenağlamasenağlama

geçen sene ekim ayında hamile kalmıştım kasım ayında ise sonucu öğrenmiştim hamileydim aslında öğrenmemde bir o kadar garip oldu adetimden 2 gün önce evde kendim test yapmıştım inanamadım ikinci çizgi silik olmasına rağmen belirğindi hemen hastaneye randevu aldım ve ertesi gün dr. gittim durumu anlattım kanda bhcg baktırmak isteğimi söyledim oda önce idrardan bakalım dedi neyse idrar örneğini verdim öğlen sonucu alacağım öğleni zor yaptım dr. gittim negatif dedi beynimden vuruldum ağlamaya başladım sonra dr. tekrar bu sefer kanda bakılmasını istedim oda ok. dedi hemen yeniden kan verdim ve sonucu akşama aldım sonuç 30 çıkmıştı bilmiyordum ozaman bu değerin hamilelik olduğunu dr. buldum gösterdim evet erken pozitiflik dedi yani dedim evet hamilesiniz dedi inanamadım su sefer sevinçten ağlamaya başladım malesef rüya çabuk bozuldu 6 hafta 4 günlükken bebeğim dış gebelikti pat diye alındı hiçbirşey anlamadan ne umutla gidip neyle karşılaşmıştım hastanede ağlaya ağlaya inlettim hastaneyi ameliyata girene kadar ağladım herşey sanki rüya gibi çok hızlı gerçekleşiyordu daha dün gibi içimde acısı onu hala unutamıyorum bir bebek görsem benimkide bu kadar olacaktı şimdi diyorum...... ve yine işte senesi geldi ben kendime yeni bir teselli olacak bir evlada sahip olamadım hala hamile değilim bu acıyı dindirecek bu acıyı söndürecek bağrıma basacağım bir yavrum yok halasenağlamasenağlamasenağlama yeter artık gel meleğim annen seni bekliyor çok özledim seni artık dayanamıyorum hasretine yokluğuna sıkıldım artık her ay acaba bu ay olurmu olumazmı demeklerden herayın yeni bir umut ve yeni bir hüsran olmasından bunaldım artık herkesi hamile görmekten ve kendim hamile kalamamaktan..... allahım sen yardım et sen bana sabır ver ve bebeğimin yerine sağlıklı hayırlı bir evlat verrrrrrr.......senağlamasenağlamasenağlama

canım benim seni çok iyi anlıyorum
içinde bir yangın var ve o yangın zaman geçtikçe daha çok alevleniyo ama bizin yapabilicemiz tek şey var sabretmek umuraım şimdi üzüldüğün duygu daha sonra gülümseyerek hatırlarsın bu duyguyu unutturcak bebeğin sana en yakın zamanda gelir inşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş:Saruboceq:

canım üzme kendini olur bebişin rabbim hiçbırşeyı zamanı gelmeden vermıyor hepimiz sabretmelıyiz en kısa zamanda hamile kalırsın hepimiz için dua edıyorum

cnm ya okurken gözlerim doldu:KK43: buzamana kadar doktora gitmişindir mutlaka doktor ne diyor neden bebeğin olmuyor:KK43:

gitmez olurmuyum canım her ay gittim talihsizlikler yakamı bırakmadı ameliyattan sonraki ilk konturolde nur topu gibi 5,5 cm'lik kistim çıktı 3 ay onun yüzünden doğum kontrol hapı kullandım gitsin diye şükür gittide sonra nisan ayında rahim filmi çekindim dış gebelik geçirdiğim tüpüm tıkalı çıktı.... dr. bunun üstüne bana 1 yıl süre verdi hiçbir hormon testi falan yapmadan kuru kuru 1 yıl bekle onlara göre kolay beklemek ama bana çok zor... neyse birkaç ay bekledim zaten dış gebelikten sonra adetten önce kahverengi lekelerim gelmeye başladı bunu netten falan araştırdım luteal faz yetmezliğinden yada enfeksiyondan falan olurmuş neyse ağustos ayında tatile gittik benim ara kanamam oldu bu sefer başka bir dr. gittik oda bir güzel muayene etti bütün hormon testlerimi istedi ve vajinal kültür yaptı allaha şükür hepsi temiz çıktı ama birtek ultrason muayenesi esnasında dr. yumurtam yoktu o yüzden klomen kullan dedi geçen ay ilk defa klomen kullandım ve şok üstüne şok yine hiç yumurtam yok buay 2 doz olarak kullanmaya başladım bakalım ne olacak bilmiyorum allah beterinden saklasın heray umutsuzluk heray bir aksilik ben artık bebeğimi istiyorum yoruldum herşeyden dr. görmekten muayene olmaktan olumsuz haber almaktan yoruldum kafamı dağıtayım biraz bu konudan uzaklaşayım diyorum olmuyor olmuyor olmuyor kafam dağılsın diye yazın tatile gittik oda ne otel çocuk ve hamile bayan dolu sanki gözüme sokulur gibi ben kaçtıkça bu konudan uzaklaştıkça sanki daha çok görer oldum.... ne yapsam boş atamıyorum unutamıyorum kafamdan bebek fikrini uzaklaştıramıyorum...geçen gün temizlik yaparken geçen seneki tahlillerimi buldum hamile kaldığımda dr. yaptırdğım bhcg değerlerim birinde 30 yazıyor diğerinde ise 867 onları bakarken birden gözlerim doldu ve ağlamaya başladım senağlamasenağlamasenağlama çok duygusallaştım çokkkk artık bebek gördüğümde hamile gördüğümde hüzünleniyorum eve gelip ağlıyorum artık çok yoruldum.....senağlamasenağlamasenağlama

ameliyattan sonra geçen sene ağladığımda eşim bana çok kızıyordu yine üzüyorsun kendini olacak işte falan diye bir dünya laf ediyordu bana artık yeter 3 lafından biri bebek oldu olacak falan diyordu kızıyordu bana baktı gördü oda artık 1 sene oldu yavaş yavaş birşey farkettim eşimle bebek mağazasının önünden geçince vitrine bakıyoruz, oda benim kadar olmasada artık bebek konusunda çok hassas önceden bana kızarken artık ikimizin konuşmalarımız, ilişkilerimiz hep bebek üzerine kurulu..... rabbim sen bize yardımcı ol... dayanma gücü verrrr.....

amin cnm benim allah yardımcın olsun ama eminim ki şükretmemiz gerekiyor halimize bende 10gün önce kaybettim bebeğimi ama napalım hayat böle istedi aldı demekki.. genede biz şükredelim ki allah bize daha fazla acı yaşatmasın.. elbet bir günn gelcek bizde alcaz meleklerimizi kucağımıza..bende kaldırdım ultrason görüntüleri en iyisi bulamayacagın biyere sakla cnm sende

canım, acını çok iyi anlıyorum. geçen hafta 3. kez bebeğimi kaybettim. ilk kaybettiğimde içimde bir ateş yanmıştı. diğerlerinde alevler büyüdü ve büyümeye devam ediyor.

çok şükür benim bir oğlum var, en büyük tesellim. Rabbim en kısa zamanda senin de emeklerini boşa çıkarmasın, kucağını sağlıcakla doldursun.

canım seni çok iyi anlıyorum çünkü yaşadıklarımız aynı bende ilk kimyasal gebelik yaşadım 5 ay sonra dış gebelik yaşadım ve ameliyat oldum çok kötü günlerdi allah kimseye yaşatmasın... bu ay rahim filmi çektirdim ve sağ tüpüm tıkalı çıktı.:KK43: doktorum sol tarafın iyi açık dedi ama bu kadar kötü tecrübeden sonra normal olarak ne zaman hamile kalıcam diye düşünmekten yoruldum... beklemekten ve sabır etmekten başka çaremiz yok eşimde bende çok yıprandık ama ümidimi yitirmek istemiyorum... inşallah sağlıkla bebeğimizi kucağımıza alırız...

canım nekadar da üzme kendini desek üzülürsün biliyorum canım hiç bir zaman ümidini yitirme allahın imtanı herkesi farklı şekilde imtan ediyor demekki senın imtanın bu sabretki canım sonunu inş. allahın izniyle bulacaksın kurban oldugum allahım öyle büyükki hiç olumsuz düşünmü hiç umadık anda bakmışın bebegin senle olmuş bol bol dua et canım bende duacınım allahım nerde evlat diye yanıp tutuşan varsa hayırlısıyla tez zamanda versin amiiiiiiiiiiiiiiiin kimseyi kucagı baoş bırakmasın allahım senin yardımcın olsun canım allaha emanet ol sevgileer

Arkadaşım işallah en kısa zamanda bebişine kavuşursun!!Sakın umudunu kaybetme,Rabbim mutlaka seni ve senin için dua edenleri duyacaktır a.s.

Canım benim yaa duyguların ne kadar birikmiş ve cok güzel ifade etmişsin. Seni cok iyi anlıyorum bende aynı duygular aynı fırtınalar icerisindeyim.. Ama sabır canım dua ile gelecek... Bak bende diyorumki keşke bir kez hamile oldugumu görsem bi kez yaa diyorum nsl olcak bu nsl karnıma gelcek diyorum hala gelmedi her gece yataga yattıgımda hala hamile değilim diyorum.. İlk zamanlarda olsun isterken şimdi 1 yıl 2 ay oldu zaman gecti.. bazen de yoksa 4 senemi 5 senemi beklicem Allahım dayanamam diyip gözlerimi kapatıp uyumaya başlıyorumm. Yani sen en azından o duyguyu tadmışsın gebe kalmışsın tamam sonu kötü sana hak veriyorum ama şükür et ben bir kere bile kalamadım düşünsene :KK43:(( Allahım hepimize yardım et nolur bizi bir an önce kavuştur..Nasıl bir duyguymuş bu böyle yarabbim ANNELİK duygusu nasıl birşeymiş.Hep gözlerime hamileler bebekler takılıyorr icimden aglasamda yüzüm gülüyor. Ve şuan bir bebk mevlüdüne gidicem birazdann:KK43:( Canım sabredelim biliyorum artık eşinde istiyordur ama onlar bizim kadar değiller yinede.. Benim eşimde şöyle 3-4 sene olmazsa istegim artar artarsa demişti ama zaman zaman biliyorum oda cok istiyoru belli yanii. Yegeni var bi öpüyor bi seviyor içimden neler yaşamıyorumki o andaa.. Allahım yardım et sana sıgınıyoruzz

Rabbim sen bileri mucizelerinle aydınlatmaya devam et...
senin hikmetinden sual olunmaz...

canım Rabbim sabırlar versin okuyumca çok duygulandım...
dilerim en kısa zamanda meleğine tekrar kavuşursun .. hepimizin hakkında hayırlısı olsun inşallah...

yine aylardan kasım

evet benim içinde hiç güzel hatıralar bırakan bir ay değildir kendisi
geçen yıl kasım 13 te gitti bebeğimin biri kalbi durdu 10 haftalıktı ve

bu kasım 8 haftalık bebeğim kalbi durdu ve o da gitti 4 kasım da
inş gelecek kasımda bişi olmaz bana ve bir daha hamile kalmaya korkuyorum ya yine aynı son olursa diye ne yapacağım ben kime ne diyeyim allahıma sığındım yardım et bana rabbim inş sanada yardım eder rabbim başka çaremiz yok çünkü dua etmekten başka

canım seni öyle iyi anlıyorumki bende 4 nisanda 5 düşük yaptım kasımın acısı bende var bu ay dogum yapcaktım ve melegim benle annesiyle aynı ayda dogmuş olacaktı ama nasip degilmiş geçen bende evde yaptıgım tesiti buldum yüregime akıttım göz yaşlarımı eşim vardı yanımda şu anda 3 ay oldu bende hamile kalmak için ugraşıyorum saglık problemimi yok ama her ay heycanla bekliyorum inşallah bu ay diyee her şerde bi hayır her hayırda bi şer vardır rabiminde bi bildigi vardır inşallah bizlerinde yüzünü güldürücek arkadaşın dedigi gibi ya 9 ay karnımızda taşıyp öyle kaybetseydik yavrularımızı onlara daha zorr şükretmemiz lazım ki onu tam hissetmeden aldı bu halde bile yüregimizde kocaman bi yara açtı yaa öyle olsaydı daha zor rabbim onlarada sabır versin sabret dua et hepimiz için ben öyle yapıyorumm ALALHA emanet olll canımmm

yazılarınızı okurken sanki bana tercüman olmuşsunuz gibi geldi.
bende 1 kasımda,geçen hafta kaybetttim bebişimi.3 yılın sonunda tüp bebekle hamile kalmayı başarmıştım ama içim çok sıkıntılıydı.bunu zor olduğu için endişe sanıyordum.belki o da vardı...ama aslında içimize doğuyor diye düşünüyorum.ben sıkıntılı halimden sonra bebişime bişey olmasın diye kendimi neşelendirmeye çalıştım ama gitti bebişim...bugün dr daydım.rahim temiz dedi.içinde olsun,kalsın diye uğreşırken şimdi temiz diye seviniyoruz.allahım öyle garip ki...yaşadıklarımıı bi yere koyamıyorum,anlayamıyorum...sanki bir film...görüntü var ama gerçek değil...birde kimyasal gebeliğim vardı geçen yıl temmuzda.bu ikinci kaybım...o yüzden hem bebişim hem biz genetik tanı istedik.sonuçları bekliyoruz...
ama artık vazgeçme noktasına doğru gidiyorum gibi geliyor.peki öyleyse niçin hala bir hamile gördüğümde içten içe kızıyorum o kadına...niye bir bebek gördüğümde hiç sevesim gelmiyor...niye bebek mağazaları gözüme gözüme batıyor....
kandırmak yokkkkkk....hala deli gibi istiyoruz....boşver,üzülme,olur diyenlere de habire sorup duranlara da acayip gıcığım...gıcığım işte...ıssız adada sadece kocalarımız ve biz kalsak belki o zaman stres gider haaaa ne dersiniz???

canım inşallah meleğine yakın vakitte kavuşursun tatlım kendini çok buunaltmamaya bak inan gelecek bebeklerimiz ama öncelikle biz iyi olmalıyız bebişler için keendini çok yıpratmamaya çalış tatlım yoksa yıprata yıprata tez vakitte kocayacağız ona göre sonra bebişlerimiz genç kız delikanlı olnca bizleri yanlarına yakıştıramayacaklar ona göre haaa:) gülümse bakim şimdi aaaaaaaa kızıyorum ama şimdi

X