Yıllar sonra.

butterflyflower25

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Temmuz 2024
7
0
24
Herkese merhabalar. İlk konum olduğu için nasıl başlayacağımı bilemiyorum ama yardımınıza ihtiyacım var. Ben 24 yaşında,güzel bir bölümden mezun olmuş,kendi ayakları üzerinde duran biriyim. 16 yaşındayken birine aşık oldum,beni çok oyaladı ama asla benimle bir yola girmedi,hislerime karşılık vermedi. Ancak belirtmek isterim ki benim sevgimin bitmesini de istemedi. Bu süre zarfında hayatımın belli dönemlerinde ufak tefek konuşmalarımız oldu,ben başka şehirde okul kazandım ve birbirimizi uzun yıllar hiç görmedik. Geçenlerde onun bulunduğu şehre geldim ve benimle görüşmek istediğini söyledi,görüştük. Bu görüşmeden bir süre sonra ben şehirden temelli ayrılacağım için onu görmek istedim. Bu ikinci görüşme de bana "benimle ciddi bir yola girmek ister misin?" diye sordu, henüz bir cevap vermedim. Bana halen benden bir cevap beklediğini söylüyor. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Cevaplarınız için teşekkürler.

Herkese merhabalar. İlk konum olduğu için nasıl başlayacağımı bilemiyorum ama yardımınıza ihtiyacım var. Ben 24 yaşında,güzel bir bölümden mezun olmuş,kendi ayakları üzerinde duran biriyim. 16 yaşındayken birine aşık oldum,beni çok oyaladı ama asla benimle bir yola girmedi,hislerime karşılık vermedi. Ancak belirtmek isterim ki benim sevgimin bitmesini de istemedi. Bu süre zarfında hayatımın belli dönemlerinde ufak tefek konuşmalarımız oldu,ben başka şehirde okul kazandım ve birbirimizi uzun yıllar hiç görmedik. Geçenlerde onun bulunduğu şehre geldim ve benimle görüşmek istediğini söyledi,görüştük. Bu görüşmeden bir süre sonra ben şehirden temelli ayrılacağım için onu görmek istedim. Bu ikinci görüşme de bana "benimle ciddi bir yola girmek ister misin?" diye sordu, henüz bir cevap vermedim. Bana halen benden bir cevap beklediğini söylüyor. Sizce nasıl bir yol izlemeliyim? Cevaplarınız için teşekkürler.
Çok yüzeysel geçtiğiniz için dene ya da boşver diyemeyiz ki biz size.Ne yaşadınız geçmiş nasıldı şimdi ne değişti

Çok yüzeysel geçtiğiniz için dene ya da boşver diyemeyiz ki biz size.Ne yaşadınız geçmiş nasıldı şimdi ne değişti
Geçmişte benimle uzun bir süre flört ettikten sonra beni üzmekten korktuğunu söyleyerek konuşmayı kesti. Ara sıra yazmaya devam edip benim evlenilecek biri olduğumu söylemeye başladı ama asla benimle bir yola girmedi. Başka sevgilileri oldu,onlardan ayrıldıkça bana yazmaya devam etti ama bu mesajlarda bana ümit verecek bişey yapmadı,sanırım vicdanını rahatlatmak için yazıyordu.Şimdi değişen ne diye sorduğumda beni hep beğendiğini ancak beni üzmekten korktuğunu söylemeye devam ediyor.

Geçmişte benimle uzun bir süre flört ettikten sonra beni üzmekten korktuğunu söyleyerek konuşmayı kesti. Ara sıra yazmaya devam edip benim evlenilecek biri olduğumu söylemeye başladı ama asla benimle bir yola girmedi. Başka sevgilileri oldu,onlardan ayrıldıkça bana yazmaya devam etti ama bu mesajlarda bana ümit verecek bişey yapmadı,sanırım vicdanını rahatlatmak için yazıyordu.Şimdi değişen ne diye sorduğumda beni hep beğendiğini ancak beni üzmekten korktuğunu söylemeye devam ediyor.
Zamanında gönlünü eğlendirmiş, sizi de kaybetmek istememiş, şimdiden itibaren evlilik düşündüğü için size başvurmuş diye anladım ben..

Ben her zaman yeni başlangıç taraftarıyım.

16 yaşından beri sizinle canı isteyince etkileşime giren kişi şimdi ne oldu da bir ciddiyet yoluna girmiş?

Acaba para kazanmaya başlayınca mı cazip geldiniz düşünmek lazım. Kariyer para mı çekti şimdi.

Ya da yaşı sizden büyük evde kaldı :KK70:

Duyguları yoğun gelmedi , neden 8 sene sonra birden durup ciddi bir yola girmek istiyormuş ki , iş güç sahibi oldunuz diye mi ? Sizin yaşınızda insanlar aşkından yataklara düşüyor, öyle tutkulu sevdiğini düşünüyor. Sizin karşınızdaki insanın ruhu 80 yaşında sanki

Daha ıyısını bulamamış. Yani sen bılırsınde

Olmaz bu iş.

Şu bizim memleketteki "ciddi görüşme" olayını bir anlasam sanırım hayatın gizemlerinden birini de çözmüş olacağım.
Yani bakıyorum 18 - 20 yaşındaki bebeler girdikleri ilişkilere hep "ciddi düşünerek" giriyor.
Hiç birinde "bu ilişkiyi yaşayayım, tecrübe edineyim, evlilik sorumluluğuna girmeden önce biraz hayatımı yaşayayım" demek yok. Sanki her ilişki evlilikle bitmek zorundaymış gibi.
Özellikle kızlar tav bu konuya, haliyle erkeklere de kullanacakları güzel malzeme çıkıyor.
"Seninle ciddi düşünüyorum ben", "şimdiye kadar seni üzmek istemedim, bundan sonra ciddi bir yola girelim".
Kızlardan biri de çıkıp "daha 24 yaşındayım, hayatı tanımamışım, paramı yeni kazanmaya başladım. gezeceğim tozacağım hayatımı yaşayıp keyfimi sürüp sonra ciddi yola gireceğim." dese dişimi kıracağım bu gidişle.
Sizinki gezmiş tozmuş, ilişkiden ilişkiye geçmiş, bu arada sizi cepte tutmuş, şimdi çevreden evlen baskısı falan gelmeye başlamışsa da işi gücü yerinde iyi aile kızı olarak sizinle "ciddi bir yola girmeye" karar vermiş gibi geldi bana.
Sizin yerinizde olsam "hele bir dur paşam, ben de şöyle bir kaç ilişki yaşayayım. gözüm açılsın, ondan sonra bakarız o yola girip girmeyeceğimize" derdim. Tabi karar sizin.

yani ben pek olumsuz yaklaşamayacağım konuya.
26 yaş hala erken bir yaş ama en azından 16da ötüken tüketmemiş ilişkiyi.
gezmiş gelmiş ki bu erkek için kötü bir şey değil. bahsettiğin yaş 30lar 40lar olsaydı kaç derdim.

hatta abartıyorum eğer başka falso yoksa tüketmeden zamanını beklemesini bile takdir edebilirim. ( 19 -35 yaş aralığımı tüketen eski sevgiliyi düşününce)

Hala üzmekten korkuyorsa neden halanızla durmuyor ? Ayrıca bunca yılın üzerine kendinizi bence önüne sunmayın uğruna çaba gösterilen emek verilen kadın kıymetli olur

Muhtemelen birileri buna evlen dedi. O da sizi seçti ama şunu unutmayın böyle tipler hep bir açık kapı bırakır. Evlense bile gözü başka yerlere bakar, başka kadınlar arar ve aldatır. Ciddi ve iyi niyetli biri olsa yıllar önce seni üzerim ben dediğinde bir daha aramaz, ara ara yoklamazdı ama bu öyle yapmamış. Hem üzerim deyip hem de ara ara yazmak karaktersizlik.

Kendinize yazık etmeyin

X