Yılbaşı yemeği, hediye meselesi

Açıkçası kutu Türk kahvesi fincan cezve takım bi şey bulunamaz mı hiç Türk yerleri yok mu orda çok tatlı bir hediye olurdu Türk kahvesi seti hem bizden biseyler olurdu hem de anne için uygun espresso falan da içebilir o fincanda
Türk kahvesini biz hariç kimse sevmiyor, ben çok seviyorum ama türk arkadaşlarım bile abartılı buluyor.
Leş diyen oldu kalbim kırıldı, diyen kişi de türk o yüzden türk kahvesini eledim

Oğluna sorardım, ne renk sever, nelerden hoşlanır diye. Yani sade bir kadınsa, takmayacaksa fular almayın mesela ya da yüne alerjisi varsa kazak almayın.

Malum kış mevsimi, güzel yünlü bir şal veya eldiven-bere takımı, kazak benzeri olabilir, yılbaşı ağacı süsü seti olabilir, klasik bir hediye olarak ipek fular olabilir. Fazla gelir derseniz cici bici yılbaşı çikolatası ve bir şişe şarap olabilir. Bir de kozmetik mağazalarında hediye setleri oluyor, bizim burdakinde 30euro ve 50euroya göre olan setler var, yılbaşı takvimleri var her gün için ufak bir ürün çıkıyor:) Biraz dolaşın, kozmetik mağazalarına takılın, Galleria benzeri büyük mağazalara takılın paketlenmiş hediye seti bulursunuz.

Her yerde ufak hediyelikler satiliyor zaten, ben olsam cikolata setleri falan oluyor, suslu sekilli cikolatalar yaninda noel kahvesi ya da cayi. Bana bu sene yabanci arkadaslarim ne isterim diye sordu, oyle seyler alin dedim. Gecen sene ne alirsaniz alin dedim, dermokozmetik seti gelmisti, eczanede calisiyorum bir de, zaten her cesit urunu indirimli ya da ucretsiz alabiliyorum 🤣

Oğluna sorardım, ne renk sever, nelerden hoşlanır diye. Yani sade bir kadınsa, takmayacaksa fular almayın mesela ya da yüne alerjisi varsa kazak almayın.

Malum kış mevsimi, güzel yünlü bir şal veya eldiven-bere takımı, kazak benzeri olabilir, yılbaşı ağacı süsü seti olabilir, klasik bir hediye olarak ipek fular olabilir. Fazla gelir derseniz cici bici yılbaşı çikolatası ve bir şişe şarap olabilir. Bir de kozmetik mağazalarında hediye setleri oluyor, bizim burdakinde 30euro ve 50euroya göre olan setler var, yılbaşı takvimleri var her gün için ufak bir ürün çıkıyor:) Biraz dolaşın, kozmetik mağazalarına takılın, Galleria benzeri büyük mağazalara takılın paketlenmiş hediye seti bulursunuz.
Burada mevsim yaz ve oğluna sormak istemiyorum ve hazır hediye paketleri de kolaya kaçmak değer vermemek gibi geliyor.

Burada mevsim yaz ve oğluna sormak istemiyorum ve hazır hediye paketleri de kolaya kaçmak değer vermemek gibi geliyor.

Niye oğluna sormak istemiyorsun anlamadım, annen ne renk sever, onu takar mı bunu giyer mi diyince ne oluyor:KK51:

Kolaya kaçsan ne olacak, zaten karşındaki tanımadığın bir insan, 40 yıllık arkadaşınmış gibi zevkini beğenip ona göre bir şeyler seçemezsin. Hediye paketleri gayet pratik oluyor, içinde herkesin seveceği türden şeyler var, çikolata var, yılbaşı şekerlemesi var, hemen herkese uyan şeyler var.

Friends with benefitseniz abartmayın kadına hediye almaya gerek yok. Normal bir yemek davetine gider gibi ya bir içki alın ya da tatlı.
Christmas geçti, İngilizler ayrı bir tarihte mi kutluyorlar bilmiyorum. Normal bir yılbaşı yemeğine çağırmış, nezaketen ya da kendisi bilmediğinden de eti sormuştur. Çok abartıp gözüne girmeye çalışıyor gibi davranmayın bence.

Türk ürünü yiyecek bence eğer tr'den yanınızda götürdüğünüz bir şey yoksa götürmeyin
çünkü orada satılanlar çok kötü oluyor
ya da kendiniz yapıp götürcekseniz olur değilse sallayın derim

kahve de cezve olayı yok ki ingilizlerde (italyan olsa mokka pot filan olurdu belki) nerede pişircek
gerek yok bence

Şarap filan götürebilirsiniz. valla y.dışındayken beni yemeğe çağıran yabancı arkadaşlara giderken ben hep şarap götürüyorum eve alıyorum kaliteli 3-4 şişe italyan şarabı herkese ondan götürüyorum gezip hediye almak çok zor geliyor :KK70:

illa kadına özel bir şey alıncaksa yukarıda denmiş fular diye ,almanlar bayılıyor bu fular olayına inglizlerden emin değilim.

Türk ürünü yiyecek bence eğer tr'den yanınızda götürdüğünüz bir şey yoksa götürmeyin
çünkü orada satılanlar çok kötü oluyor
ya da kendiniz yapıp götürcekseniz olur değilse sallayın derim

kahve de cezve olayı yok ki ingilizlerde (italyan olsa mokka pot filan olurdu belki) nerede pişircek
gerek yok bence

Şarap filan götürebilirsiniz. valla y.dışındayken beni yemeğe çağıran yabancı arkadaşlara giderken ben hep şarap götürüyorum eve alıyorum kaliteli 3-4 şişe italyan şarabı herkese ondan götürüyorum gezip hediye almak çok zor geliyor :KK70:

illa kadına özel bir şey alıncaksa yukarıda denmiş fular diye ,almanlar bayılıyor bu fular olayına inglizlerden emin değilim.
çok teşekkür ederim bu yoruma ihtiyacım vardı çok mantıklı yazdığınız her şey

Ben ev hediyesi olarak şık bir vazo veya fotoğraf çerçevesi almayı seviyorum, herzaman kullanılabilir şeyler ve ne büyük ne de küçük bir hediye. Bence kendinizi kasmayın ve olduğunuz gibi davranın samimiyet konusunda. Sofra kurup kaldırma konusunda da arkadaşınıza göre hareket edin bence, eğer o yaparsa sizde yapın.

Friends with benefitseniz abartmayın kadına hediye almaya gerek yok. Normal bir yemek davetine gider gibi ya bir içki alın ya da tatlı.
Christmas geçti, İngilizler ayrı bir tarihte mi kutluyorlar bilmiyorum. Normal bir yılbaşı yemeğine çağırmış, nezaketen ya da kendisi bilmediğinden de eti sormuştur. Çok abartıp gözüne girmeye çalışıyor gibi davranmayın bence.
Ben ilişkiyi ileri taşımak istiyorum çünkü bu da fırsat işte

Ben ev hediyesi olarak şık bir vazo veya fotoğraf çerçevesi almayı seviyorum, herzaman kullanılabilir şeyler ve ne büyük ne de küçük bir hediye. Bence kendinizi kasmayın ve olduğunuz gibi davranın samimiyet konusunda. Sofra kurup kaldırma konusunda da arkadaşınıza göre hareket edin bence, eğer o yaparsa sizde yapın.
Evet çok mantıklı vazo ve çerçeve ve şarap olabilir, teşekkür ederim çok

Ben ilişkiyi ileri taşımak istiyorum çünkü bu da fırsat işte
Yani bu konu İngilitere’de değil Türkiye’de geçiyor olsa bu kadar erkenden tanışmaya ne gerek var denirdi. Ama yabancı kültürde zaten böyle tanışmaların bizdeki kadar yeri yok. Hatta artık bizde de herkes hemen her sevgilisini tanıştırıyor.
Bunu düşünüp sinyal aldığınızı sanıp siz taşımaya çalışmayın. Kendini daha belli eden, ne istediğini açık açık söyleyen şekilde davranırsa siz de adım atın.

Yani bu konu İngilitere’de değil Türkiye’de geçiyor olsa bu kadar erkenden tanışmaya ne gerek var denirdi. Ama yabancı kültürde zaten böyle tanışmaların bizdeki kadar yeri yok. Hatta artık bizde de herkes hemen her sevgilisini tanıştırıyor.
Bunu düşünüp sinyal aldığınızı sanıp siz taşımaya çalışmayın. Kendini daha belli eden, ne istediğini açık açık söyleyen şekilde davranırsa siz de adım atın.
Çok haklısınız, ilişki dinamikleri o kadar farklı ki burada, sürekli bocaliyorum.
İki üç aydır birlikteyiz hâlâ tanıma filan diyor daha neyimi taniyacaksa.
Ben de fazla istekli görünmeden tatlı olmaya filan çalışacağım sanırım.

Yiyecek bir şey götürmeyin. Gençleri bayılır değişik kültürlerin yemeklerine ama yaşlıları tutucudur hele İngiliz yaşlıları. Elli tane soru sorar, içinde ne ne var hangi malzemeler kullanıldı vs vs götürdüğünüze pişman eder. Mevsim yaz dediniz, Avusturalya da mısınız?

Bahçe işini severler, çiçek bitki bahçe düzenlemesi hoşlarına gider. Çay içmeyi severler, alabilirseniz Wedgwood porselen çay fincanı ve tatlı tabağı alabilirsiniz ama tek kişilik. Pahalı çünkü.

X