Yetişkin kedi sahiplenmek

Mahallemizde yavru kedi çok var mama alıp onlar yerken sevsem biraz daha korkumu azaltabilir miyim peki ? Sahiplenmek çok istiyorum çünkü

Niye deneme tahtasi yapmak istiyorsunuz ki? Fobisi olan birinin direkt hayvan sahiplenmesi cok saçma bence.
Aşilari tammiş bir tek mama kum mastafi olacak diye bir şey yok. İc dis parazitleri yapilacak düzenli olarak, yillik aşi tekrari olacak. Bu hayvan bir canli hasta olabilir veteriner masrafi yine cikar.

Kaç kere hasta olacak veteriner masrafi diyip geçmeyip gecen seneydi sanirim kedim öksürüyordu biraz, veterinere tek seferlik girişimiz 1.000liraya yakin bir ödeme cikartmisti tam hatirlamiyorum ustunden gectigi icin.

Kediler şunu yapar bunu yapmaz diye bir şey yok. Kimisi sakin durur kimisi durmaz ya da huyu değisir hayvanin. Bizim ki koltukta tirmaliyor, perde de yirtti.
Bazen beni tirmaladigi da oldu bazi tirnak ciziklerinin izleri bile geçmedi.

Çok teşekkür ederim peki tirmalamasi veya tislamasi olur mu bana karşı sakin diye cins kedi sahiplenecegim anı hareketlerde bulunur mu zıplama falan sözümü dinlemez diye korkuyorum

"Cins kedi" vurgunuz çok rahatsız edici. Cins kedi olması illa da sakin olacağı anlamına gelmiyor. Forumda: çok sakin bilinen bir cinse ait olan kedisi; çok hareketli olan , bir üye vardı.

Hepsi bir yana , derdini konuşarak anlatamayan bir can söz konusu.

Hayvanlar, hoplar da zıplar da ısırır da tırmalar da tıslar da. Bunların hepsini yapadabilir yapmayadabilir , bunun bir garantisi yok.

Sokakta su ve mamaya ihtiyacı olan onlarca can var. Fobinizi yenmekse isteğiniz ; sokak hayvanlarına su ve mama verin. Zamanla onları sevmeye başlarsınız.

Son düzenleme:
Mahallemizde yavru kedi çok var mama alıp onlar yerken sevsem biraz daha korkumu azaltabilir miyim peki ? Sahiplenmek çok istiyorum çünkü

Hayvanları mama yerken sevmeyin lütfen. Siz yemek yemeye çalışırken , birisi sizi sevmeye çalışsa mutlu olur musunuz ? Sokak canları zaten yetersiz besleniyor. Yedikten sonra karnı doyan , size yaklaşmak isterse kendi yaklaşır zaten.

Siz kus ya da balik alin. Kedi ve kopek herkes bakamaz. Esyaya da zarar verir sinirlenir isirir da. Benim kedilerimin biri cins ve inanin daha yaramaz tekir olandan. Vebaline girmeyin.

Eğer kedi fobiniz varsa daha anne sütünü bıraktığı gibi alın derim..o zaman daha iyi olacaktır sizin için

Kedileri sahiplenemezsiniz o sizi sahiplenir ben çok mutlu olacağınızı düşünmedim ayrıca cins dediğiniz kedilerin bir çoğu zorlu sağlık problemleri yaşıyor ilgilenebilecekseniz hayatınıza alın.
Evet tırmalar tislar yada saklanabilir. Bunları şimdiden düşünüyorsanız ikinizde mutsuz olursunuz

Eşyalara kesinlikle zarar verir vermez diyen ya çok şanslı yada polyanna.benim ikiside sokak yüzü görmemiş daha bebeyken gelmiş british ve scottish kedilerim var.bu ırklar çok sakinler ama illaki zarar veriyorlar mesela çarşafları delik deşik ettiler yatağımıza girip çıkarken,ergenlik döneminde koltuk ve yataklara işediler.yaşları erken olduğu için kısırlaştırmamıştım 1.5 yaş önermişti veteriner erkek kedi olunca erken kısırlaştırmak sorun olabiliyor dedi onu beklerkende olanlar oldu.ondan sonra yatakları attık,koltuğu zaten parçalamışlardı taşınırken attık bazalar deriydi kumaş kaplattık,halıları aynı şekilde attık,perdeleride aynısonra telefonun camını kırdılar koşarken sehpadan düşürdüler.tvye atlayıp düşürdüler ama Allahtan kırılmadı.tırmalama tahtasını her kedi kullanmıyor bizimkiler yeni yeni alıştı şimdi daha dikkatli oluyorum eşyalar yeni olduğu için birde o kadar çok tüy döküyorlarki zaten halı kullanmaktan kaçınıyorsunuz.bunları göz önüne alın cins kedi diye oyuncak gibi duracak sanmayın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…