Yetişkin kedi sahiplenmek

Fazeyn21

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
26 Mayıs 2022
23
-9
24
Merhaba daha önce hiç kedi bakmadım kedi sahiplenmek istiyorum biraz fobim var fobimi de yenmek istiyorum yetişkin kedi sahiplenmek isityorum 1-3 yaş arasında alacağım kedi perdeleri veya koltukları tırmalar mi ya da ısırma tıslama gibi bir huyu var mıdır kediye neler almalıyım bakımı nasıl kolay mi lütfen beni bilgilendirebilir misiniz? Takip şartıyla cins kedi sahipleneceğim

aynı insanlar gibi kedilerde ayrı karakterde. benim kedim mesela tırmalar sandalyeleri filan mahvetti. ayrıca misafir sevmez. kendini sevdirmez. ama ben ona bayılıyorum o ayrı. bunların yanı sıra maması suyu tuvalet temizliğinin düzenli olması. aşıları sağlık giderleri bunlarda var. sabırlıyım, maddi olarak da yetişirim diyorsan evde bir kediyle yaşamak muhteşem birşey ama bi süre alıp geri vereceksen onun için çok zor olur. ayrıca bahsettiğim olumsuz davranışlar her kedide yok ama alırken olabilir diye düşünmelisin. bol şanslar

Teşekkür ederim ama aşıları tammış sadece kum ve mama masrafı olacak onuda alabilirim benim tek çekincem tırmalamasi olur mu ya da tislamasi veya koltuk perdeleri tırmalamasi daha tam olarak fobimi yenmiş değilim

kediler uzaylıdııır :)) herşey olabilir ama kucağınıza yattığında dünyanın en mutlu insanı hissedersiniz kendinizi. tabi perdeleri tırmalayacak koltukları eskitecek. bunları bilin, sonra sahiplenin. tüy döker yada ne bilim bazen kakasını yapsın diye beklersiniz. bebek yada yetişkin kedi ikisi de sorumluluk özveri ve sabır ister ama alıştığınızda da bırakamazsınız.

aşıları şuan için tam olabilir. ama iç dış parazit aşıların ara ara yenilemen ve diğer aşılarını yılda bir tekrarlaman gerekir. sahipleneceğin kedi yavru değil yavrularda kimse sana garanti veremez çünkü huyları değişebilir. ama 1-3 yaş arası bir kedi diğer yuvasında tırmalama yapmadıysa sende yapmaz büyük ihtimalle

Ben ikisi arasında bir fark göremiyorum.Ben kızımı sahiplendiğimde 2 aylık yoktu bile aşılarını takip etmeniz gerekiyor bir defaya mahsus aşı olmuyorlar çünkü bir veteriner ile görüşür takibi yapılır. Tırmalama konusunda deri detaylı eşyaları seviyorlar birde benim kedim fon perdelere çıkmayı seviyor onun dışında kedi beslemek şahane bişey ama sakın üç beş ay besleyip sonra bırakmayın kedinizi nasıl insan çocuğunu sabırla büyütüyor tıpkı kedilerde öyle alışacaksınız ve inanın onsuz zaman bile geçirmek istemeyeceksiniz ben işteyken bile vicdan azabı çekip eve koşarak gidiyorum kedim için çünkü o benim için bir kedi değil evlat

Teşekkür ederim 3 5 ay asla sahiplenip sokağa atacak birisi değilim sadece tırmalar mi ya da tıslar mi diye endişeliyim tam olarak pek yenmiş değilim fobimi önceden kedilere hiç dokunamiyodum şimdi ufak ufak dokunup sevebiliyorum o yüzdende sakin bir kedi diye cins kedi sahiplenecegim

Öncelikle huzur diyarı kedili evimden selamlar :)
Kedim olana kadar bu kadar içli dışlı olabileceğimi acıkcası bende bilmiyordum. Sana emanet bir bebek gibi sahiplenme içgüdüsü direkt geliyor, yani bende öyle oldu. Çocuk gibi bakım istiyor ama herşeyi seve seve yapıyorum.

Koltuklarım perdelerim esyalarıma cok onem verirdim ama simdi hıcbırı gozumde yok istediğini yapsın :) tırmalama direği var zaten kediler için eğer ona alışırsa ekstra tırmalamaya gerek duymaz. tırmalayadabilir aksi de olabilir hepsinin karakteri farklı.
Ama genel olarak kendi halinde canlılar, çook sevimliler. Hayatının bir parçası yapacaksan mutlaka sahiplen, ama uğraşamam dersen hiç düşünme derim. 3 ayda bir aşı, kaliteli mamalar ve vitaminler kullanmalısın. Her gün tüylerini tarayıp kumunu temizlemelisin. Evin zemin kat değilse camlara kesinlikle sineklik taktırmalısın. Bunlar çok bişeymiş gibi görünüyor ama değil yaparken alırken kendi ihtiyaçların nasıl onemliyse onunkıler de oyle oluyor.

Ve dünyadaki en güzel varliklardan biri kediler bence çok huzur veriyorlar evin aurası değişiyor resmen. Sahiplenmeni ekstra tavsiye ederim. :)

evet cins kediler daha monoton ve sakin oluyorlar benim kedim cins kedi değil oyuncu ve hareketli bir kedi tıslaması daha hiç olmadı omzuma atlar kucağıma gelir sarılır yalamak ister o kadar sıcak kanlı

Tırmalar, koltuk kenarlarını perdeleri çok severler, elinizi kolunuzu da tırmalayabılır oyun oynarken, bunları sorun edecekseniz sahiplenmeyin..

Çok teşekkür ederim peki tirmalamasi veya tislamasi olur mu bana karşı sakin diye cins kedi sahiplenecegim anı hareketlerde bulunur mu zıplama falan sözümü dinlemez diye korkuyorum

Kedi yani bu ne zaman ne yapacağı belli olmaz sizi de tırmıklar ısırır koltuk perde ye de bulaşabilir yemek masasına da çıkabilir, bunlara katlanırım bir şey olmaz diyorsanız sahiplenin zor iş hayvan bakmak eminseniz bakın 2 gün sonra geri vermeyin yazık olur ama alışırsanız da çok güzel bir şey bence evde neşe olur her şeye rağmen

perdeyide tırmalar koltuklarıda hatta canı sıkılır gelir senin ayağını bile tırmalar ama onu öyle seversin ki bunların hiçbiri umrunda olmaz. Kedi bakmak çocuk bakmak kadar zordur sadece emzirmiyorsun o kadar. Hepsinin karakteri farklı bazıları uysal bazıları saldırgan sinirli olabilir tamamen kedinin karakterine bağlı. Cins kedi diye tırmalamaz tıslamaz diye düşünmeyin yapar. Bence siz kendinizden emin olmadan fobi yenmek için kedi sahiplenmeyin. kıştan yaza girerken tüy döküyor her yer ama her yer tüy oluyor grip oluyo hastalanıyor hatta sizi oyun oynamak için uykunuzdan uyandırıyor bunları sevmeden alışmadan yapamazsınız bir amaç uğruna hiç yapamazsınız.

Çok teşekkür ederim peki tirmalamasi veya tislamasi olur mu bana karşı sakin diye cins kedi sahiplenecegim anı hareketlerde bulunur mu zıplama falan sözümü dinlemez diye korkuyorum
Tırmalama direği satılıyor kediler için ondan alırsın ona alıştırırsın o hiç sorun değil emin ol.

Tırnaklarını da 10 günde bir veterinere kestirirsin üçkuruş birşey zaten. Tıslama olayı kedıler cok sinirlenirse vs oluyor sanırım durduğu yerde tıslamaz kediler. Ki tıslama sesleri bile komik. Korkulacak en son canlılar oyle soyleyeyim. :) Benim oğluşumda cins. Sen hangi cinsten sahipleneceksin?

Bence konu sahibini yüreklendirmeyin kedi bakamaz gayet belli oluyor

Bı de benım oglum eve cocuk gelınce gizli gizli dişini gösterip çocukları ağlatıyor

Scottish fold

Oo ne güzel. Benimki de british shorthair. Uysal sakin ırk bunlar, bayılıyoruz. Benden görüp sahiplenen kaç arkadaşım oldu. Ki ben daha önce etrafımda o kadar kedili ev varken kediyi kucağına dahi almamış biriydim, çekinmekten.
Tekir kediler daha hareketli cins kedilere göre bi tık daha yaramaz oluyor. Soruların olursa burdayım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…