Yeter artık...

swettt

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
9 Ağustos 2010
159
0
guclubacismileBiz bayanlar...
Annelikten gelme bir duygusallıkmı diyeyim yada bayanların doğasında olan birşeymi??Günlerdir canım sıkıldı...Erkekler için yapılan ölümler,intiharlar,çekilen acılar,dökülen gözyaşları...Bir düşünebilseler ölmeye değecek biri olsa seni canı kast edecek hale getirirmi bir insan?Ölmeyi düşündürürmü sana hayatının baharında.Kimbilir acaba karşındaki insanın tüm bunlar umrundamı.Ama ne yazıkki toplum olarak kanayan yaramız.Kandırılmak ve çabuk kanmak.İki güzel söze aldanıp evinden ocağından olan hayatının en güzel yıllarında başına binbir türlü iş gelen kızlarımıza üzülüyorum sadece.Doğru kişiyi bulmak çok önemli.Sadece duygulara göre hareket ederek nekadar doğru bir yola giriyoruz tartışmak lazım.Mantıkta aramak lazı.Sadece seviyorum aşık oldum diyerek değil kalbinin hissettiğini mantığında doğrulamalı.Belki üzülüyoruz evet ama hayat boyu üzülmekten daha iyi değilmidir bu üzüntü.Beğendiğimiz kişilere hayali ruhlar yüklüyor ve bunun adına aşk diyoruz.İnsanlara sahip olmadıkları değerleri yüklüyoruz.Beynimizde canlandırdığımız kişiyle esas olan kişi arasında belkide hiçbir benzerlik yok,fakat anlayamıyoruz bunu.Ne için öldürüyorsun kendini,o kişi içinmi geldin dünyaya...Hiçbir erkek formunda ben kendimi öldürüyorum diye başlık açan birine rast gelinmez diyedüşünüyorum.İnanmayın her duyduğunuza ve her söylenene.İnanmayın boş vaatlere,seni seviyorum laflarına.Sevgi sadece seviyorum diyerek değil emek vererek gösterilir.Boş laflara aldanmayın ve aklınızı kullanın.Bunları tüm genç kızlarımıza söylüyorum.Canım hakikaten çok sıkkın.Yokmu bana katılan?

var ben sana katılıyorum:lepi:
ben katılıyorum eksik bile yazmışsn
ölüyorum,geberiyorum
sevgilim kısanç,hayatı zindan etti bana v.s... napim diyolar
ayrıl yahu ayrıl diyosun anlaamazlar
otur çek dersin oh olsn diyosun derler
ben de şaşırdımsempatiksalakcinni
ben kimseyi öyle ölümüne sevmedim,seveceğimi de sanmambayanssulusmile
haa...
çok aşık olduğum,herkesi karşıma aldığım zamanlar olmadı mı? oldu
ama bunda bile ölçüyü kaçırmadm
biz bayanlar aa ne güzzellllllll beni kıskandıı,sahiplendi deriz
yahu ne alaka
uyanın hanımlar
delirmeyin
bi de şu şifrelerini veriyolar yaa sevgililerine
işte o kadınları yolasım geliyor:nazar:
erkeklerin bu kadar pervasızca davranmsının sebebi yine biz kadınlar
hemşerim bee gel öpecemŞeniz

Öyle boş vaatlere inanıyoruzki güzel bir söze hemen kanıyoruz yani kısacası bayanları kandırmak çok kolay.Ama malesefki evlendikten sonra son pişmanlık fayda etmiyor...

Sonuna kadar hak veriyorum bende olumunekankayizsmile
Erkeklere değmiyor gercekten..
Ama insan o duyguyla mantıklı düşünemiyor..
KK Bu yüzden seviyorum..
Mantıklı düşünmeyi öğretti bana biz birbirimize destegiz burada.. :1hug:

O anki duygularla mantığı devreye sokamıyoruz.Sevgi,aşk diyince gerisi hikaye geliyor.Ama hayatın gerçekleri böyle değil malesef.Mutlu olurum düşüncesiyle giden kandırılan ve sonunda hüsrana uğrayan okadar çok genç kızımız varki.Üzülüyorum hepsine.Bırakın giden gitmiştir...Gerçekten sevmiş olsaydı sizi yanınızda sizinle olurdu.Kusur aramayın kendinizde.Duygusallığınızı güçsüzlüğünüzü kullandırtmayın erkeklere.Saf duygularınızla oynamalarına izin vermeyin.Zaman çok zamanın kıymetini bilin.Daha çok zamanınız olacak birilerini tanımak için.Doğru olan insana gerçek değeri verin.Ve yaş olarak 20-25 li yaşlarda duygular çok daha baskın oluyor.Onun için bu yaşlarda mantıklı düşünülemiyor.En güzeli 25 yaşını geçtikten sonra evlenmek biriyle hayatını birleştirmek.14 15 yaşlarında evliliği düşünen biri nekadar sağlıklı karar verebilir.Nekadar doğru düşünebilir.Özellikle ilişkilerde kendine zarar verme düşüncesi ilk yaşanan ilişkilerde oluyor.Çünkü sevgi denen şeyi tanıyamamış kişi.Çünkü henüz ilk yaşadığı deneyimi.Çünkü duygularının ilk defa bukadar yoğun olduğu zamanlar.Hata yapmayın lütfen.Özellikle gençlerimize söylüyorum.Lütfen dikkatli olun.Ne kendinizi nede ailelerinizi üzmeyin.

çokmu duygusalız?
Korunmaya mı ihtiyacımız var?
Ilgiyemi muhtacız?
Zayıfmıyız?

Ee neyiz ki bu kadar üzülen bizler oluyorz..

Aslında ser verip sır vermicez..
Ağırdan alcaz..
Bağlanmıcaz..
çok arayan taraf biz olmucaz..
Biraz kasıcaz kendimizi?

Niçin kaybetmemk için...
Niçin üzülmemek için...

Rahmetli babam tek şu lafı bana söyledi karşısına alıp beni..kızım sana tek diyeceğim şey şu...

"erkeklere yüz verme..üztüne düşme..ağırdan al..inan kazanırsın"

ve ben hiç dinlemedim hep kaybettim,dinledim ama hep yanlız kaldım"

cok cok haklisiniz
ask insanin gözünü kör ediyor sanirim
yada sevmeye ac kadinlar ondan, bir erkek icin ölmeyi hic düsünmedim
allah düsündürtmesinde
ama cok agladim burasi kesin
sevgiden cok bazen aliskanliklar yapiyor bunu
zor geliyor o insandan kopmak aslinda kim oolursa olsun
illa sevgili es degil uzun süreli arkadasliklardan kopmak bile insani zorluyor
degermi ? kesinlikle hayir giden gidiyor yerine yenisi geliyor sevgili yada arkadas

var ben sana katılıyorum:lepi:
ben katılıyorum eksik bile yazmışsn
ölüyorum,geberiyorum
sevgilim kısanç,hayatı zindan etti bana v.s... napim diyolar
ayrıl yahu ayrıl diyosun anlaamazlar
otur çek dersin oh olsn diyosun derler
ben de şaşırdımsempatiksalakcinni
ben kimseyi öyle ölümüne sevmedim,seveceğimi de sanmambayanssulusmile
haa...
çok aşık olduğum,herkesi karşıma aldığım zamanlar olmadı mı? oldu
ama bunda bile ölçüyü kaçırmadm
biz bayanlar aa ne güzzellllllll beni kıskandıı,sahiplendi deriz
yahu ne alaka
uyanın hanımlar
delirmeyin
bi de şu şifrelerini veriyolar yaa sevgililerine
işte o kadınları yolasım geliyor:nazar:
erkeklerin bu kadar pervasızca davranmsının sebebi yine biz kadınlar
hemşerim bee gel öpecemŞeniz

Bende katılıyorum zemuszemus
işte budur kardeşimm sempatiksalakcinni

Tamamen katiliyorum
Gerçekten kesinlikle erkeklere degmez birde ölmek ne demek ? kim ayrilmis da ölmüs alakasi bile yok
erkekde baskasini buluyor kadinda. hayatin sonu mu ? hayir
ama anlatabilirsek
birde ailesini ezip geçenlere ? bunuda anlatamiyoruz
kimse için degmez yapmayin etmeyin desekde bos...
az once bi arkadasimla yaptigim konusma bu konu uzeriydi. ya bi erkek arkadasi var, resmen onu kullaniyor, kufurlu konusuyor, istedigi zaman tokatlar atiyor, daha da kiz zir zir agliyor seviyorum ama onsuz yasayamam diyor...ya varmi oyle birsey ya ?
kiza laf anlatamadim, uzuldum, birde çok sinirlendim ya

iki kuru lafa kanmamak gerekiyor işte
acısı sonradan çıkıyor
ama napalım yapımız böyle demekle geçiyoruz bazen
böyle olmamalı...
bence kadın her zaman ağırdan satmalıdır kendini
sonunda yıpranan bir kadın görmemek için bunu hep aklımızda tutsak ne kadar güzel olur

iki kuru lafa kanmamak gerekiyor işte
acısı sonradan çıkıyor
ama napalım yapımız böyle demekle geçiyoruz bazen
böyle olmamalı...
bence kadın her zaman ağırdan satmalıdır kendini
sonunda yıpranan bir kadın görmemek için bunu hep aklımızda tutsak ne kadar güzel olur

ağırdan satmaklada olmuyo,okuyoruz kk da bastan 1 yıl peşimden koştu sonra ben ilgilendim ama şimdide o aramıyo diyenler,işin sırrı bence doğal olmak hesap işi değil gönül işi diye boşuna dememişler..bu arada bende çabuk kandırılanlardanım ama insan kanmak istediğine kanıyo buda bi gerçeklaelaelaelaelae

X