Aile Planlaması Yepyeni bir doğum kontrol yöntemi

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
E

EU2

Ziyaretçi
PERSONA, vücudun doğal dengesine dokunmadan uygulanan doğum kontrol yöntemidir. Vücuda herhangi bir madde veya kimyasal ilaç ya da rahim içi araç vb. almadan, yalnızca idrardaki hormon seviyelerini ölçüp yorumlayarak tamamen doğal bir korunma sağlar. Bu yöntem, özellikle periyod dönemleri 23-35 gün arasında değişen (adetin ilk gününden yeniden adet görüleceği güne kadar olan süre) prezervatif, dogum kontrol hapı veya rahim içi araç gibi korunma yöntemlerini kullanmak istemeyen, ileride çocuk sahibi olmayı planlayan ve düzenli bir ilişki yaşayan kadınlar için uygundur.

PERSONA, bir el Monitörü ve kullanılıp atılabilen test çubuklarından oluşur. Test sırasında test çubukları üremeyi kontrol eden çok önemli iki hormonu (östrojen ve LH) idrarda tespit eder. Bunlar Monitörün algılayıp yorumlayabileceği şekle dönüştürülür. Monitör, toplanan ve yorumlanan bu hormon bilgilerine dayanarak önümüzdeki 24 saatin YEŞİL veya KIRMIZI gün olduğunu ortaya çıkartır ve bunu ışıklarıyla kullanıcıya bildirir. Yeşil ışık, başka bir koruyucu kullanmadan ilişkinin gerçekleştirilebileceğine işaret eder.

Bağımsız araştırmalara göre PERSONA, kullanım kılavuzuna bağlı kalınarak ve tek doğum kontrol yöntemi olarak kullanıldığında % 94 güvenlik sağlar.

ozsg000731ud9.jpg

aslında güzel bişey ama evli olsam güvenemem yinede ya bozulursa nolcak :)

valla güzelmis ama makine sonucta her an sasabilir güvenilmez.paslasim icin tsk canim

işlemin gerçekleşemeyeceğini XX İŞARETİ İLE VERİYOR.YANİ BU İŞARETİ GÖRDÜĞÜNÜZDE İŞLEMİN YAPILAMADIĞINI ANLIYORSUNUZ.DOLAYISI İLE KAYGILANMANIZA GEREK YOK.

garip ya, fazla teknolojik :) gerçi takvim yönteminden filan daha güvenilirdir heralde..

amaaaan hele bi olsunda bi düzüne doğurcam.......:roflol:

canım paylaşım iiçin çok saol ben bazı sağlık sorunlarım yüzünden hiç korunamayacağım buna çok sevindim paylaşım iiçin saol öptüm

Testlerde en garanti cihaz Cyclotest 2 plus cikmis arkadaslar...
Hem daha garanti, hem de Persona`dan cok daha basit kullanimi...

paylaşım için teşekkürler ama güvenli gelmedi bana. sanki test yapar gibi birşey.::1rolleyes:

banada pek güvenli gelmedi en güzeli extradan kondomda kullanmak.

ya niye güvenli olmasın çok güzel bence nerden bulabilirim?

sonuçta bir makine yani bozulabilir bana pek güvenilir gelmedi :/

uygulamayı yapmayı unutup ılıskıye gırınce eyvah makınaya sormayı unuttum panıgı olacak=) psıkolojıkmen makınaya bagımlı olur ınsan=)

X