Yenidoğan yoğum bakım 3.basamak

Elifada42

Üye
Kayıtlı Üye
28 Ocak 2023
84
14
34+1 dogum yaptım 11agustos gece 1 buçukta yenidoğan yoğun bakıma aldılar solunum yollarında sıkıntı varmış entübe ettiler bugün solunum cihazını çıkarmışlar sadece kafasını fanusa koymuslar oda oksijen alması içinmiş galiba bebeğim suan 2600 kilo bu durumu yaşayan var mı yada bundan sonra neler olur ne zaman taburcu olur lütfen yardımcı olun bana.

34+1 dogum yaptım 11agustos gece 1 buçukta yenidoğan yoğun bakıma aldılar solunum yollarında sıkıntı varmış entübe ettiler bugün solunum cihazını çıkarmışlar sadece kafasını fanusa koymuslar oda oksijen alması içinmiş galiba bebeğim suan 2600 kilo bu durumu yaşayan var mı yada bundan sonra neler olur ne zaman taburcu olur lütfen yardımcı olun bana.
Oglum tam geçen sene 11 agustos 2023 te dogdu 14 gün kaldı yogun bakımda. Sonraki süreçte kendi kendine nefes almasını bekliycekler, emzirmek için cagırıcaklar her gün. Emme refleksi iyiyse, kilo alımı varsa , nefesi iyiyse , kan degerleri iyiyse cıkartıcaklar. Benim ki tam 25 agustosta cıkmıştı 14 gün sonra

Oglum tam geçen sene 11 agustos 2023 te dogdu 14 gün kaldı yogun bakımda. Sonraki süreçte kendi kendine nefes almasını bekliycekler, emzirmek için cagırıcaklar her gün. Emme refleksi iyiyse, kilo alımı varsa , nefesi iyiyse , kan degerleri iyiyse cıkartıcaklar. Benim ki tam 25 agustosta cıkmıştı 14 gün sonra
Bugün 8.gün doktor ne dicek çok merak ediyom günlük 30 milim süt veriyorlarmış

Entübasyondan çıkması çok güzel. Kendi kendine nefes alıyor demektir. Akciğer fonksiyonları düzelince enfeksiyon vs gelişmezse çıkartırlar yakında. Siz güzel beslenin bol bol sağım yapın şuan bebeğin ihtiyacı olan şey sütünüz. Bir damlasında bile binlerce antikor var ve bu antikorlar sadece bebeğinize özel.
Kış dönemi akciğer enf. Grip vs çok olur evde ziyaretçide almayın bir süre

bizimki de entübe edildi bugün :KK43: 40 günşük olmuştu evdeydi ciğer enfeksiyonu diyor allahın isniyle kurtulur mu yavrum yaşayan var mım:KK43:

Benim kızım 28 haftalik 860 gr doğdu, 2 buçuk ay küvözde kaldı, çok şükür durumu iyi , suanda 7 aylik , sakın korkmayın bebeğinizin kilosu çok iyi çok hızlı toparlanacaktır, kendi kendine solunum yapması ve entübe edilmemesi büyük bir nimet , Allahin izni ile durumu iyi , siz kendinizi toparlamaya bakin bu süreçte, bol bol süt sağın ve de psikolojinizi iyi tutun , bebeğinizin durum tablosu kötü değil gayet iyi ...

X