Yenidoğan Sarilik

Poncik 15

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2017
245
71
32
merhaba .Ben 1hafta önce doğum yaptim bebeğimde malesef sarilik var ama yüksek değildi 11 civari doktor yatişa gerek duymadi bolca emzir dedi .Fototerapi almadan evde sariliği atlatan varmi ?

Evde de atlatan çok fazla insan var. İçin rahat olsun kuzum. Yemesi kadar, kaka yapması da önemli. Sarılığı kaka yoluyla atıyorlar. Özellikle kakasına dikkat et. Yapmadığında zeytinyağıyla vs yaptırmaya calış. Emzir demelerinin asıl nedeni de odur. Yesin, kaka yapsın atsın diye. Siyah kaka devam ediyor mu ?

arkadasim var. bir de üstüne bebeği emmedi. memeyi iki kez çekip uyuyordu. doktor üşeniyor, biberonla besle dedi. arkadasim bir ay kadar sanırım sağıp verdi sütünü sürekli. sürekli uyuyordu bebek zaten. 1 hafta yanında kaldım yardımcı olmak için bebişin gözlerini açık göremedim. kontrole gittiğinde sükür sarılıpı geçmişti. gecen yıl abla oldu, bu yıl da krese başladı 🥰 sık sık besleyin, stres yapmayın. çoğu kişi evde atlatıyor.

Evde de atlatan çok fazla insan var. İçin rahat olsun kuzum. Yemesi kadar, kaka yapması da önemli. Sarılığı kaka yoluyla atıyorlar. Özellikle kakasına dikkat et. Yapmadığında zeytinyağıyla vs yaptırmaya calış. Emzir demelerinin asıl nedeni de odur. Yesin, kaka yapsın atsın diye. Siyah kaka devam ediyor mu ?
Canım merhaba benim oğlanda da sarılık var kakası sarı gibi geliyor ilk başta koyu renkti bu iyiye işaret mi? Sürekli emziriyoruö

Canım merhaba benim oğlanda da sarılık var kakası sarı gibi geliyor ilk başta koyu renkti bu iyiye işaret mi? Sürekli emziriyoruö
Merhaba. Evet evet kesinlikle. Özellikle siyah kaka ne kadar erken normale dönerse, ne kadar fazla kaka yaparsa o kadar iyi oluyor sarılık için

X