Yenidoğan kabızlık

gunes0166

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2024
9
2
31
Merhaba anneler bebeğim şuan 2 aylık doğduğundan beri mama ile besleniyor 10 günlükken kabızlık başladı bebelac kullanıyordum sma comford denedik sorun devam etti şuan Aptamil comformil kullanıyorum hala kabız bebeğim sert kaka yapıyor doktora da götürdüm çözüm olmadı daha önce bu durumu yaşayan var mı ne yapmam gerek bilmiyorum zeytin yağ bile içirdim durum aynı

Merhaba anneler bebeğim şuan 2 aylık doğduğundan beri mama ile besleniyor 10 günlükken kabızlık başladı bebelac kullanıyordum sma comford denedik sorun devam etti şuan Aptamil comformil kullanıyorum hala kabız bebeğim sert kaka yapıyor doktora da götürdüm çözüm olmadı daha önce bu durumu yaşayan var mı ne yapmam gerek bilmiyorum zeytin yağ bile içirdim durum aynı
Merhaba hipp organıc combiotic kullanıyorduk probiyotikli olduğu için hiç kabızlık sorunu yaşatmamıştı bize. Bir deneyin isterseniz

daha önce bu durumu yaşayan var mı
ben ben beeenn 🙋🏼‍♀️ 2 ayında başladı 3,5 ayında kolik teşhisi koydular. Zeytinyağı hiçbir işe yaramıyor çünkü ince bağırsakta emiliyormuş, kalın bağırsağa geçmiyormuş. Denemediğimiz mama kalmadı, ancak lavman ve fitille kaka yaptırıyorduk bebeye, kaka yapıncada kakası sertti. Bigaia damlasını kullandık, probiyotikli olduğu için o gün bugündür kakasını hem yapıyor hem normal yapıyor, hemde gazını rahat çıkartıyor, damlayı bir sorun doktorunuza isterseniz

Hipp mama deneyin, bizde kabızlık yoktu yeni doğduğunda mama vermek zorunda kalmıştık, hipp bağırsakları çok güzel çalıştırıyordu. Geçmiş olsun.

ben ben beeenn 🙋🏼‍♀️ 2 ayında başladı 3,5 ayında kolik teşhisi koydular. Zeytinyağı hiçbir işe yaramıyor çünkü ince bağırsakta emiliyormuş, kalın bağırsağa geçmiyormuş. Denemediğimiz mama kalmadı, ancak lavman ve fitille kaka yaptırıyorduk bebeye, kaka yapıncada kakası sertti. Bigaia damlasını kullandık, probiyotikli olduğu için o gün bugündür kakasını hem yapıyor hem normal yapıyor, hemde gazını rahat çıkartıyor, damlayı bir sorun doktorunuza isterseniz
Şuan probiyotik bende kullanıyorum ama aynı bio gaia hemen etkisini gösterdi mi sizde

Aptamil Prosyneo içeriğini bir inceleyin comformilden daha faydalı olur sanırım size.
Süt az geliyorsa bile biraz sağın verin ki sindirim sistemi toparlasın. Bunun çok faydası olur eğer mümkünse yap mutlaka. 5-10 milim bile olsa ver. Zamanla sağdıkça artar.
Çok sık mama değiştirmek de sindirim sistemini bozuyor. Çocuk alışmadan başka mamaya geçiş oluyor.
Gerekiyorsa bir kaşık zeytinyağı koyun düzenlene kadar poposunu da yağlayın yara olmasın yazık.

Aptamil Prosyneo içeriğini bir inceleyin comformilden daha faydalı olur sanırım size.
Süt az geliyorsa bile biraz sağın verin ki sindirim sistemi toparlasın. Bunun çok faydası olur eğer mümkünse yap mutlaka. 5-10 milim bile olsa ver. Zamanla sağdıkça artar.
Çok sık mama değiştirmek de sindirim sistemini bozuyor. Çocuk alışmadan başka mamaya geçiş oluyor.
Gerekiyorsa bir kaşık zeytinyağı koyun düzenlene kadar poposunu da yağlayın yara olmasın yazık.
Keşke olsa da versem çok üzülüyorum hiç sütüm kalmadı 🥹 ne yapacağımı şaşırdım inanın comformilden daha mı iyi içeriği kabızlık için

Keşke olsa da versem çok üzülüyorum hiç sütüm kalmadı 🥹 ne yapacağımı şaşırdım inanın comformilden daha mı iyi içeriği kabızlık için
Yani bence daha iyi şöyle bir bakın karşılaştırın bir de bir kaç kutu değişmeyin mamayı sindirim sistemi alışsın
Süt gelir aslında sağım yapsanız benim de azdı elektrikli pompa ile arttırdım 5 ml bile çıkmıyordu. Biraz da gelse de gelmese de memede tutturun boş olunca ilk başta istemez ama sonra alışır geldikçe deneyin gene zaten baktınız olmuyor mama ile devam edersiniz🌸

Bizde baştan beri mamayla besleniyoruz Aptamil sma kullandım memnun kalmadik hipp organik keçi sütü bazlı olan çok iyi gelmişti oğluma bide bir mamasinda az has zeytinyagi dokuyordum bir çay kaşığı kabızlık probleminden kurtulmuştuk

Kolik, reflü ve gaz sancılı 53 günlük bebe annesi olarak. (Anne sütü ile besleniyor bebeğim)
Üstelik doğduğu 10. Saatten itibaren fışkırarak kustuğu için10 gün yoğun bakımda kalmış bir bebe annesi olarak,

Probiyotiği düzenli kullanın aynı saatlerde verin.

Kullanmakta olduğunuz probiyotik 2. Gün yani 48. Saatte hala etki göstermediyse kesinlikle değiştirin.

Her probiyotiğin (gaz yağı) içeriğindeki mikroorganizmalar farklı ve bebeğinize X kişiye iyi gelmiş olması sizede iyi olacağı anlamına gelmez.

Yoğun bakımın ilk anından itibaren maflor kullanıldı fakat kolikliği ve gaz sancıları geçmediği için başka gaz yağı arayışına giriştik bu defa symbiosis kullandık maflor kadar etkisi olmayınca tekrar acaba daha iyisi mi olur diyerek o tükenince de bu defa asla ama asla tekrar almayacağım forbiome diye berbat kolik olan bebeğimi hem kusturan hemde morarırcasına ağlatan hemde 2.5 gün kakasını yapmasını engelleyen bu yağı kullandık sonra ise öneri üzerine bigaia isimli kurtarıcı mükemmel gaz yağına geçtik. Yeterli değildi sürecin 24 saat olması bu yüzden gece bigaia sabah maflor olacak şekilde 12:00-00:00 olarak doktorumuzun onayıyla kullanmaya başladık kaka gaz problemi o kadar hafifledi ki . Tavsiyem ve önerim maflor ve bigaia kesinlikle denemelisiniz. Kolik anneler koliklik asla geçmiyor 😭
Sabırlar diliyorum şimdiden size ☹️ zor.. çok zor..

• Üzgünüm
Reactions: Gao
Merhabalar ne yaptınız acaba merak ettim benim bebeğimde 15

X