Yenidoğan bebeğimm sürekli aranıyor tecrübeli anneler yardimmmmmmm

Emerken sakinlesiyor yatağa koyunca bagiriyodu tabii ilk memeyi ağzına alırken baya asabi oluyoruz:) dün ilk defa emzik verdim işe yaradı doğrusu bugün iyi emzik vermeyi hiç istemiyorum oysaki
Umarım meme reddi yapmaz. Her bebekte illa yapcak diye bi şey yok zaten. Siz nasıl oldurabiliyorsanız doğrusu odur. Ama memeyi her istediğinde vermeye çalışın. Emzik artık dayanamayınca devreye girsin. Belki sadece geceleri.

Emziğe gerek yok ama biraz dinlenmek için istiyorsan ver
1. Aç olabilir
2. Seni yanında istediği için emmek ister kokun vs
3. Güvende hissetmek için emmek ister
4. Dünyaya alışmaya çalışıyor
Kokunun sindiği bir şeyi yanına koy uyurken
İncecik tülbent ile üstü de ince olsun kollarını bacaklarını sar, refleks hareketi ile sıçratır kendini çünkü o dar alanda uyumaya alışık
Her emzirme sonrası hem mideden hem karından gazını çıkarmaya çalış. İlk günler gazdan dolayı ağlamazlar
Büyüdüğü içib kasları ağrıyor olabilir huzursuz olduğu için seni istiyordur
Sarıl öp kokla sakin ses tonu ile konuş hatta şarkı söyle :)
Kıyafetten sıcaktan yapabilir parfüm kokusu rahatsız eder, kıyafetindeki deterjan yumuşatıcı bile sebep olabilir tek tek bak.. bezi kontrol et rahatsız ediyor olabilir gerekirse başka marka dene
Ilık bir banyo yaptır suyu severler rahatlar

Kimyon tohumu çayı demliyip için yemeklerinize mutlaka kimyon atın. Ve pakete girmiş abur cubur gazlı gazsız meyve suları içecek tüketmeyin. Kilosu iyi merak etmeyin sabırlı olun meme istemesi kadar doğal bir süreç ,yenidoğan bebek 3 ay yaka iğnesi gibi yakanizdan düşmemeli zaten. 3. Aydan sonra herşey normale dönüyor.

Ne güzel anlatmışsınız hepsine dikkat edeceğim:)) bebekler gerçekten gün gün huy değiştiriyorlar Dun ki oğlumla bugün ki oğlum bambaşka bugün de hiç uyanmadan uyuyor emzirmeye zor uyandiriyorum :)

Ne güzel anlatmışsınız hepsine dikkat edeceğim:)) bebekler gerçekten gün gün huy değiştiriyorlar Dun ki oğlumla bugün ki oğlum bambaşka bugün de hiç uyanmadan uyuyor emzirmeye zor uyandiriyorum :)
Olur olur her gün yeni bir güncelleme geliyor, hasta olmasınlar da uykusuz kalalım artık bir süre geçecek o günler de özleriz minnacık hallerini de 80 gün oldu bizimki de

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…